The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Whiterun - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Whiterun

Whiterun
(Biała Grań) jest ogromnym miastem położonym, co czyni je doskonałym atrakcyjnym miejscem na szlakach handlowych. Miasto jest uważane za najbardziej Nordyckie w porowincji, dlatego też wielu obywateli wraca tutaj, aby poczuć ducha przodków rasy Nordów. To tutaj znajduje się największy pomnik Talos w kraju i mistyczne drzewo życia. W Whiterun znajdziemy jeden z najstarszych budynków w Skyrim, a jest nim Jarrvaskr, kuźnia skryta pod skrzydłami ogromnego, wykutego w kamieniu orła. Jednakże największą atrakcją w Whiterun jest Dragonsreach - siedziba Jarla Baalgrufa i najwyższy budynek w całym kraju. Historia tegoż miejsca jest o tyle ciekawa, iż w starożytności miejsce to było kamiennym więzieniem dla smoka Numinexa, który został tam wpędzony przez antycznego bohatera nordów - Olafa One-Eye

Nordowie cenią sobie Whiterun i jego monumentalną kwaterę Dragonsreach. Do tego miasta przbywa rokrocznie tysiące obywateli, celem poszerzania swojej wiedzy, uczczenia swojej tożsamości i załatwienia interesów w siedzibie królestwa. Miasto to jest znane przedwszystkim ze swojej tożsamości i umiłowania do ziemi. To tutaj znajdują się największe i najbogatsze gospodarstwa, młyny i kuźnie. Jeżeli poszukujesz konia pierwszej klasy, stajnie w Whiterun są przepełnione tymi pięknymi zwierzętami.

Whiterun


Biała Grań otwiera przed nami naprawdę sporo możliwości. To tutaj swoją siedzibę mają The Companions, czyli zasłużone gildia wojowników, gdzie możemy przeżyć nie jedną przygodę. Warto tutaj zajrzeć chociażby ze względu na quest o nazwie The Silver Hand. Historia ta otwiera nam oczy na prawdziwa postać gildii wojowników. Dzięki temu możemy przekonać się, iż w Whiterun przebywają wilkołaki i dojść do źródła ich kultu. Ponadto w mieście warto odwiedzić klan Gray-Mane, kontakt można nawiązać poprzez rozmowę z następującymi postaciami: Vignar Gray-Mane, Thorald Gray-Mane, Avulstain Gray-Mane, Fralia Gray-Mane, Olfina i Eorlund Gray-Mane. W opozycji do tego stronnistwa stoi bractwo Battle-Borns, które ma w mieście równie liczne przedstawicielstwo w postaci Alhild Battle -Born, Bergritte Battle-Born, Idolaf Battle-Born, Jon i Lars Battle-Born.

W Dragonsreach urzęduje Jarl Whiterun, który poprosi nas o pomoc w zwalczaniu smoków. Warto udać się do jego maga nadwornego. Faregnar Secret - Fire ma całkiem sporą bibliotekę ksiąg różnej maści, możemy więc u niego kupić sporo zaklęć, artefaktów, jak również skorzystać ze stołu runicznego.

W mieście możemy znaleźć trzy postaci, które zaoferują nam swoją pomoc w walce. Pierwsza z nich to Lydia, zostanie naszym stróżem gdy wykonamy questy u Jarla Whiterun. Druga z nich jest w miejsckiej karczmie, Jenassa, która jest potężną wojowniczką, skłonną się do nas przyłączyć. Ostatni z przyjaciół to Uthgerd the Unbroken, najsilniejsza w Whiterun, którą musimy pokonać w walce wręcz, aby do nas dołączyła.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3049 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?