The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (363)Ukończone (327)Kupię (101)

Companions (Towarzysze) - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Companions (Towarzysze)

Towarszysze
są jedną ze starszych, zorganizowanych grup militarnych na ziemiach Skyrim. Frakcja jest odpowiednikiem Gildii Wojowników z prowincji Cyrodill, z którą to ściśle współpracuje. Ich historia sięga setek lat, ponieważ są oni potomkami Pięćsetki Towarzyszy, dziś przewodzi im niejaki Kodlak Whitemane (Kodlak Białowłosy), którego członkowie organizacji nazywają doradcą, ponieważ gildia nie posiada samozwańczego lidera. Miejscem ich pobytu jest, położony na pięknym wzniesieniu, obok wykutej w skale kuźni, Jorrvaskr

Grupa czci legendarnego wojownika o imieniu Ysgramor. Jest on bohaterem i liderem Pięciuset Towarzyszy, jako młodzieniec uciekł z rodzinnej Atmory, gdzie panowała wojna domowa, wraz za jego czynami, założono frakcję towarzyszy. Gildia ma pewien sekret, którego rozwiązanie nie jest łatwe, ale otwiera nam oczy na to, kto naprawdę rządzi po zmroku na terenach Whiterun. Okazuje się, że kilkoro z towarzyszy, po zmroku, jest wstanie przybierać postać bestii, a dokładniej wilkołaka. Proces ten, który jest największą tajemnicą w Whiterun, okazał się być przyczyną otwartego konfliktu z frakcją Silver Hand (Srebrna Dłoń), która to zwalcza anomalie takie jak wilkołaki. O całym zamieszaniu dowiadujemy się podczas jednego z zadań, kiedy jesteśmy naocznymi świadkami przemiany Farkasa. Dovahkiin może dołączyć do kręgu, wypełniając kilka kolejnych zadań i również zostać wilkołakiem.

Companions (Towarzysze)


Pierwszymi członkami gildii, jakich poznamy na ziemiach Skyrim są łowczyni Aela, Farkas i Ria. Pierwszą możemy znaleźć w siedzibie towarzyszy, jest ona wilkołakiem, ale można też ją poślubić. Farkas znajduje się w Jorrvaskr, jest nordem, który poprowadzi nas przez pierwsze zadania w gildii. Rię zaś możemy spotkać w okolicach Whiterun, kiedy to z dwójką wyżej wymienionych towarzyszy walczy z gigantem. Jest to najmłodszy członek gildii. 

Bohaterowie, do których warto się zgłosić po pomoc:

Łowczyni Aela (lokacja Jorrvaskr, trener - ekspert łucznictwa)
Farkas (lokacja Jorrvaskr, trener - mistrz ciężkiej zbroji)
Vilkas (nord mieszkający w Jorrvaskr, trener - mistrz broni dwuręcznej)
Athis (dunmer mieszkający w Jorrvaskr, trener - mistrz broni jednoręcznej)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2343 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?