The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Smoki - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Smoki to pradawne stworzenia zamieszkujące krainę Skyrim. Jeszcze w 1E to one władały tą mroźną krainą, ale po wielkich bojach zostały niemal w całości zabite przez Nordów. Mieszkańcy Skyrim dopuścili się wywołania, tak zwanej, ''Smoczej Wojny'', która pochłonęła tysiące istnień ludzkich, ale ostatecznie zmniejszyła zagrożenie ze strony smoków.

Aktualnie na ziemiach Skyrim jest wiele smoków. Najważniejszymi z nich są Paarthurnax, Aldiun oraz Odahviing. Smokiem w ludzkiej postaci jest główny bohater gry Dovahkiin.

Wygląd i kolor smoków zależy od żywiołu, który aktualnie prezentują. Na ziemiach mroźnej krainy żyje ich bardzo dużo i bardzo często atakują pobliskie wioski. Smoki potrafiły zbratać się z mieszkańcami Skyrim, ale jak to w życiu bywa, tylko niektóre z nich. Większość reprezentuje żywioł ognia bądź mrozu, stąd też biorą się ich barwy. Według lokalnych mieszkańców ich wielkość sięga ''wielkości stodoły'' i jest w tym sporo prawdy. Smocze ciała pokryte są wytrzymałymi łuskami, na ich głowach są ostre i niebezpieczne rogi.

Smoki najczęściej atakują z zaskoczenia, ich obecność sygnalizuje głośny okrzyk słyszany z oddali. Pojawiają się one najczęściej w pobliżu obozowisk, wiosek bądź też bez wahania atakują większe miasta. W trakcie eksploracji świata Skyrim nie raz spotkacie się z tymi stworzeniami. Ciekawostką jest fakt, że smoki walczą również między sobą, jest to wspaniałe doświadczenie w tej magicznej krainie, jeżeli tylko je przeżyjecie.

Smoki

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 0 znaków
juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1592 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?