The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Miasta - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Miasta Skyrim

W grze The Elder Scrolls V: Skyrim odwiedzimy wiele większych i mniejszych miast. Ich konstrukcja, umiejscowienie, historia i rola w świecie mrocznej prowincji. Główną atrakcją, i charakterystyką, świata Skyrim i jego miast jest czysta polityka. W kraju rządzi król, a prowincja jest podzielona na regiony kontrolowane przez Jarlów. Miasta są wyznacznikiem polityki i gospodarki danego regionu. Jarl odpowiada za kontrolowany obszar, dlatego też rodzi się naturalna konkurencja między regionami i miastami. Niezapominajmy, iż Skyrim jest bogatym w surowce, kulturę i wiedzę krajem. Rola miast jest tutaj kluczowa, każde z nich jest wstanie zaoferować odwiedzającemu coś ciekawego.

Miasta


W mroźnej prowincji Tamriel mieści się osiem ogromych miast, swoistych stolic danego regionu. Stolicą kraju jest Solitude, mieszczące się na północnym zachodzie kraju, aktualnie mieszczą się tam sztab główny Imperium. Na połódniowym zachodzie mieści się dwemerskie Maarkarth, nieopodal Karth River. W centrum kraju ulokowano Witherun, słynące z najlepszych stajni i miato Morthal. Na dalekiej północy znajdziemy Dawnstar, a na ciepłym południu, w leśnej dolinie, Falkreath. Na wschodzie kraju, gdzie panuje zimny klimat i górzyste tereny, znajdują się dwa miasta, które można nazwać metropolią, są to Windhelm i Winterhold (stolica magów w Tamriel). Wschodnie tereny Skyrim to głównie wpływ polityki prowadzonej w przez Jarla Riften, miasta kupców i handlu.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 0 znaków
juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1553 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?