The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Winterhold - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Winterhold

Winterhold
jest północnym regionem prowincji Skyrim, największym jeżeli chodzi o rozmiar, liczbę mieszkańców i gospodarkę. Obszar ten charakteryzuje się mroźnym klimatem, sporym zalesieniem, jak również podmokłym terenem łowieckim. Znajdują się tutaj największe miasta w Skyrim, takie jak Windhelm, Saarthal czy stolica magii kontynentu Tamriel, czyli miasto o tej samej nazwie - Winterhold.

Winterhold


Region Winterhold bogaty jest w dunmerskie ruiny, tylko w tym regionie mieszczą się trzy wielkie świątynie w okolicach Jeziora Yorgrim. Również pradawne ruiny Nordów znajdują sie w okolicach miasta Windhelm, na zachód od rzeki White River. W regionie Winterhold możemy odwiedzić Shrine of Azura, kapliczkę mieszczącą się na wschód od miasteczka Saarthal. Poszukiwacze artefaktu Stone of Barenziah powinni zainteresować się miastem Windhelm, siedzibą magów w Winterhold, jaskinią Hob's Fall Cave, jak również ruinami Yngvild, wysuniętymi na północnym zachodzie (jedna z wysp).
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1069 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?