The Elder Scrolls V: Skyrim (Xbox 360) - okladka

The Elder Scrolls V: Skyrim (Xbox 360)

Premiera:
11 listopada 2011
Premiera PL:
11 listopada 2011
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (32)Gram (26)Ukończone (9)Kupię (5)

Opis The Elder Scrolls V: Skyrim (Xbox 360)
SpajderBot @ 11:06 12.12.2010
Wojtek "SpajderBot" Cichoń

Śr. długość gry: 126h 4min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls V: Skyrim to kolejna, piąta już część słynnej serii gier Role Playing - The Elder Scrolls. Poprzednia edycja, nosząca podtytuł Oblivion, zdobyła miliony zwolenników na całym świecie, zapewniając ciekawą fabułę, intuicyjny system rozwoju bohatera oraz dziesiątki godzin dobrej zabawy.

The Elder Scrolls V: Skyrim nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły poprzednika, a całkowicie nowym rozdziałem, którego akcja rozgrywa się mniej więcej 200 lat po wydarzeniach ukazanych w "Oblivionie". Imperium zaczyna tracić swe ziemie na rzecz nacji Elfickiej, która niegdyś była pod jego władaniem. Nikt nie jest jednak skory bronic swych ziem, a ci, którzy próbowali stawiać opór zostali po prostu zgładzeni. Momentem przełomowym okazuje się śmierć króla Skyrim, to ona rozpoczyna wojnę domową i wprowadza chaos pomiędzy ludzi. Gracz, jako zupełnie nieznany niewolnik musi wspiąć się na wyżyny, zaprowadzić porządek i uratować krainę przed całkowitą zagładą. Ta nadejdzie natomiast w formie proroctwa o nordyckim bogu zniszczenia, który przybrał formę gigantycznego smoka. Jedyną nadzieją jesteśmy my, wszak w naszych żyłach płynie smocza krew.

The Elder Scrolls V: Skyrim jest grą RPG, a zatem najistotniejszą rolę odgrywają w nim zadania. Te podzielono na dwa rodzaje - główne i poboczne. Pierwsze z wymienionych są długie, skomplikowane i zmuszają gracza do podejmowania trudnych decyzji moralnych. Te drugie opowiadają natomiast dodatkowe historie, niejednokrotnie tylko odrobinę związane z głównym wątkiem fabularnym. Jak na porządną grę RPG przystało, gracz nie jest prowadzony za rękę. Sam decyduje co chce robić w danym momencie i jak dotrzeć do celu, a dróg do niego prowadzących jest zawsze kilka.

Kluczowym elementem The Elder Scrolls V: Skyrim jest także rozwój głównego bohatera. Zaczynamy jako całkowicie nieznany więzień - można rzec czysta karta, by ostatecznie zdobywać szacunek mieszkańców i gromadzić punkty doświadczenia, służące do poprawy posiadanych umiejętności. W miarę progresji zbieramy też nowe rodzaje broni i pancerzy, stając się coraz trudniejszym przeciwnikiem dla napotkanych adwersarzy.

The Elder Scrolls V: Skyrim korzysta z nowoczesnego silnika graficznego, potrafiącego wygenerować ogromne otwarte przestrzenie, jak również małe ciasne korytarze charakterystyczne dla lochów i podziemi. Każda lokacja to inna architektura i postaci niezależne. Ogrom artystycznych umiejętności deweloperów widać na każdym kroku.


Wkład w encyklopedię mieli:   BystrzaQ, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Elder Scrolls V: Skyrim (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosderm   @   18:31, 01.02.2012
Ja to widzę tak: jedna z najlepszych gier ostatnich lat.Grafika,muzyka i grywalność doprowadzone są niemal do perfekcji i wedle mojej opinii trudno szukać lepszego erpega.Co prawda gram dopiero od wczoraj i mam zaledwie dziesiąty level ale już śmiało stwierdzam,że najbliższe dni a może nawet tygodnie będzie to u mnie numer jeden.Dodać jeszcze chciałem,że nie jestem absolutnie fanem gatunku i poza serią Fable i Mass Effect to gry tego typu nie wzbudzały we mnie jakiegoś szczególnego zainteresawania a przygodę z Fallout 3 i Dragon Age zakończyłem bardzo szybciutko więc myślę,że to gra nie tylko dla fanów RPG ale praktycznie dla każdego,kto lubi przyjemnie spędzić czas z padem w rękach.
0 kudoskowalov205   @   11:58, 05.03.2012
Pierwszy mój RPG po serii FF na ps1 i ps 2 (bo ten Final z XBOX 360 wogóle mnie nie powalił,nawet nie dociągnołem do końca),który tak mnie wciągnoł.Wspaniała grafika otoczenia,wielka swoboda poruszania się po świecie,muzyka i co najbardziej mi się spodobało to duży realizm jak na gre tego typu,do tego wiele,wiele questów pobocznych z pewnością jak na razie moim skromnym zdaniem nr 1 tego roku,lepsza od Batmana i Gearsa(które też wymiatają) ale każdy ma swój gust.
0 kudosAmmonit   @   15:45, 07.01.2014
Skyrim to długi nudny RPG w którym można osiągnąć dużo na samym początku ...
0 kudosBuuny   @   12:59, 22.02.2016
Definitywnie najlepszy rpg w jakiego grałem po 4 latach od premiery bawię się znakomicie, jeśli ktoś jeszcze nie ograł to polecam jak najbardziej.
0 kudossebogothic   @   11:46, 23.02.2016
A grałeś w jakieś inne?
0 kudosBuuny   @   20:10, 24.02.2016
Tak grałem w wiele rpg'ów a przy skyrimie bawiłem sie znakomicie
Dodaj Odpowiedź