The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Dawnstar - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Dawnstar

Gwiazda Zaranna jest jednym z największych, najciekawszych i najlepiej obwarowanych miast w całym kraju. Mieści się ono na północnym wybrzerzu Skyrim, gdzie panuje dość umiarkowany klimat, sprzyjający wymianie handlowej, pomniejszej hodowlii bydła i ogrodnictwie. Dawnstar jest miejscem wielokulturowym, w którym żyją przybysze z dalekich krain, otwarcie odrzucający rządy cesarstwa. Miasto to jest jednym, wielkich fortem, który świetnie broni się przed atakami zarówno z morza jak i lądu. Imperium jest tutaj niemile widziane. W Dawnstar rządzi Jarl Skald the Elder, który skutecznie zwalcza najeźdźców imperialnych.

Historia tego miasta sięga Pierwszej Ery, kiedy to osiedlali się tutaj gladiatorzy. Pierwotnym celem założenia miasta, jak również małego fortu na szczycie góry nieopodal, było zorganizowanie garnizonu strzerzącego wybrzerza Skyrim. W czasach Drugie Ery, rok 283, miasto zostało zniszczone, jednak bogacz imieniem Versidue-Shaie odbudował miasto. Od tamtehj pory było ono zamieszkiwane przez plemię Falmer, która zostało przepędzone przez czwórkę cesarskich czempionów. Dziś, w Trzeciej Erze, tereny te zamieszkałe są głównie przez imigrantów, co wpływia świetnie na jego gospodarkę i pozycje na krajowej arenie handlowej.

Dawnstar


W Dawnstar znajdziemy alchemika (The Mortar and Pestle), karczmę Windpeak Inn, gdzie możemy zapytać o pracę, jak również najsłynniejsze w całym kraju muzeum - Mythic Dawn Muzeum. Najciekawszą lokacją jest mroczne Dawnstar Sanctuary, siedzibę Mrocznego Bractwa. W mieście stacjonuje generał rebelii Stormcloak, niejaki Frorkmar Banner-Torn, możemy się tutaj przyłączyć do walki o wyzwolenie Skyrim. Poszukiwacze przygód powinni porozmawiać Bulfrekiem, kwatermistrzem tutejszego Jarla, który zlecić Wam może kilka pomniejszych zadań. 

Zadania poboczne:

Walking Nightmare (wejdz do karczmy w Dawnstar, aby rozpocząc to zadanie)

Pieces of the Past (aktywuje się gdy odwiedzisz tutejsze muzeum - Mythic Dawn Muzeum)

Becoming Thane (porozmawiaj z tutejszym Jarlem)

Collecting the fine cut void salts (porozmawiaj z osobą o nazwisku Capitan Wayfinder)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2301 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?