The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Aldmeri Dominion - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Aldmeri Dominion

Aldmerskie Dominium 
to sojusz pomiędzy rasami Alterów, Bosmerówi i Khajiitów, zawarty pod koniec Drugiej Ery, a następnie reaktywowany na początku Czwartej Ery. Sojusz ten był naturalną opozycją względem cesarstwa, które zagrażało interesom wyżej wymienionyc ras, tym samym skazując je na powolny upadek i wykluczenie społeczne. Do sojuszu Aldmeri Dominion przynależą regiony Summerset Islands, Valenwood, jak również Elsweyr. Herbem frakcji jest Orzeł, a kolorem dominującym na zbrojach Dominium jest żółty.

Aldmeri Dominion


Głową sojuszu jest królowa Ayrenn, altmerka wysokiego rodu, której siedzibą jest miasto Elden Root. Królowa otwarcie sprzeciwia się władzą imprialnym, skupiając pod swoim sztandarem silną armię składającą się z wyszkolonych w sztuce szermierki elfów, zwinnych i świetnie posługujących się bronią dystansową bosmerów. W stronnictwie biorą przedewszystkim czynny udział, najbardziej poszkodowane polityką cesarstwa, rasy Khajiitów. Dumna rasa kotów jest główną siłą napędową Dominium, jej członkowie to wyszkoleni wojownicy, jak również magowie.

Cele Dominium nie są znane. Wiadomo tylko tyle, że ich polityka dąży do przejęcia wpływów cesarstwa na ziemiach okupowanych. To jednak nie znaczy otwartego wsparcia dla Ulfrica Stromcloaka. Nordowie w Skyrim sceptycznie podchodzą do współpracy z elfami, obawiając się ich dyktatu po oswobodzeniu się z cesarskich. Na ziemiach mrocznej prowincji toczy się zatem wojna z dwoma wrogami, z jednej strony okupant w postaci Imperium, a z drugiej nadchodzący oswobodziciel, w postaci łasego na skarby tych ziem Aldmerskiego Dominium.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1740 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?