The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Blades - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Blades (Ostrza)

Ostrza
to najstarsza, nieoficjalna organizacja funkcjonująca na ziemiach Tamriel. Historycznie rzecz biorąc, frakcja ta odpowiadała za przyboczną straż cesarzy, a więc smoczych potomków, którzy panowali na ziemiach Tamriel, począwszy od samego Talosa. Członkowie tej organizacji podlegają bezpośrednio cesarzowy, wypełniają jego tajne rozkazy i są gwarancją jego nietykalności. W dzisiejszych czasach, mówimy o konflikcie na ziemiach Skyrim, ich rola została zmarginalizowana, odczepiono ich od cesartwa, a ostatni członkowie, mędrzec Esbern i piękna Delphine, zeszli do głębokiego podziemia. 

Blades


Historia Ostrzy jest mroczna i zawiła. Ugrupowanie powstało bardzo dawno temu, podczas Smoczej Wojny, kiedy to grupka akavirskich wojowników formuuje oddział do walki ze smokami. Zbiega się to w czasie z podbojami wielkiego Talosa na północy kontynentu. Ostrza prowadzą działania partyzanckie na terenach Cyrodill, czym bardzo imponują samemu Septimowi. Nie długo potem Talos podbije ziemie Cyrodill, a Blades ofiarują mu swoje usługi i ochronę smoczych potomków. Od tego momentu, pełnią rolę gwardii przybocznej cesarzy, w których żyłach płynie smocza krew.

W roku 3E 41 ugrupowanie ponosi pierwszą, ale znaczną porażkę, pozwalając na śmierć cesarza z rąk Mrocznego Bractwa (Dark Brotherhood). Podczas władzy jego następcy, Uriela Septima I, następuje rozwój całego Tamriel, jak również samych Ostrzy, którym postawiono potężną twierdzę na ziemiach Cyrodill, czyli Świątynie Władcy Chmór (Cloud Ruler Temple). W wyniku wybuchu Wielkiej Wojny, wejścia w życie konkordatu Bieli i Złota, czyli zakazania czczenia Talosa na ziemiach Skyrim, ugrupowanie przestaje być oficjalne, schodząc do podziemi. Nadejście nowego dovahkiina, potomka smoków, reaktywuje działalność Delphine.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1893 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?