The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Falkreath - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Falkreath

Falkreath
jest jednym z większych miast w Skyrim, położonym na dalekim połódniu mroźnej prowincji. Miasto jest stolicą regionu o tej samej nazwie. Miasto jest położone na terenach nizinych, bardzo ciepłych, przystępnych do uprawy winorośli, hodowli bydła i polowań. Akutalnie rezyduje tam Jarl Siddgeir, siostrzeniec niejakiego Dengeira - poprzedniego władcy tych ziem, który przyczynił się do wzrostu znaczenia miasta na mapie Skyrim. Falreath jest jednak miejscem spornym na mapie kraju, a to za sprawą cichego paktu z władzami Imperium. Młody Jarl przejął władzę w oszukańczy sposób, pozbywając się rodzinnego oponenta. Od tej pory rządyu w Falkreath sprawowane są po macoszemu, a miasto jest kompletnie poza kontrolą władz.

Generalnie, miasto utrzymuje się z polowań i połowu ryb, dzięki temu, iż położone jest nad White River. W przeszłości miasto to było częścią Cyrodill, a więc należało do cesarstwa. Nordyckie klany jednak odbiły to miejsce i zakorzeniły tutaj prawowitą kulturę. Miasto nie jest obwarowane, nie posiada własnego fortu, ani zorganizowanej straży. Do Falkreath przybywają rzesze mieszkańców, celem odwiedzenia najznakomitszego cmentarza w Skyrim, gdzie pochowano największych bohaterów tych ziem. 

Falkreath


Do stolicy Falkreath warto zajrzeć ze względu na dodatkowe questy. Znajdziemy tutaj trzy stoiska handlowe - alchemika, lombard, jak również kowala. W rezydencji Jarla możemy wypełnić kilka dodatkowych zadań - księga The Legend of Red Eagle, rozpoczynająca zadanie o tej samej nazwie. Odwiedzając miasto po raz pierwszy poromawiamy z Lodem, jednym ze strażników, który zleci nam odnalezienie jego psa (podążąj ścieżką ku Helgen, aby go spotkać). Ciekawym zadaniem jest również ''Hunter and Hunted'', dzięki któremu zapolujemy na wielkiego niedźwiedzia - aby aktywować quest porozmawiaj z Valdrem. W mieście tym warto odnaleźć nauczyciela magii przywołania (Conjuration Magic), który nazywa się Runil

Zadania poboczne:

I'll meet by Moonlight (udaj się do miejsciego więzienia i porozmawiaj z Sindingiem)

♦ Find the dog outside the Falkreath ( porozmawiaj z Lodem)

♦ Hunter and Hunted (porozmawiaj z Valdrem)

♦ Becoming Thane ( Jarl of Falkreath)


Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2354 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?