The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Prowincja Skyrim - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Prowincja Skyrim przynależy do rozległego, zróżnicowanego geotermalnie kontynentu Tamriel. Jest jednym z większych i bardziej rozwiniętych obszarów planety Nirn, gdzie jak dotąd mają miejsce wszystkie wydarzenia z serii The Elder Scrolls. Ludność zamieszkująca tereny Tamriel jest podzielona na kilkanaście frakcji, zamieszkuje tutaj dziesięć ras, podległych lub nie rządom Imperium. 

Prowincja Skyrim


Skyrim jest osadzony na północy kontynentu. Generalnie jest to prowincja o zimnym klimacie, gdzie panują długie zimy, a klimat nie sprzyja dłuższym wędrówkom czy życiu pod gołym niebem. Prowincja jest podzielona na siedem głównych obszarów, różniących się od siebie klimatem, wpływami gospodarczymi, ukształtowaniem terenu i wielkością. Do obszarów tych zaliczamy Solitude, Nortshore, Winterhold, Eastmarch, Rift, Wihiterun, The Reach i Falkreath Hold. Północna kraina kontynentu Tamriel jest zatem bogata kulturowo i gospodarczo, posiada wiele niezbadanych jaskiń i światyń, a co najważniejsze,  jest ojczyzną smoków.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2 znaki
juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1095 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?