The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Markhart - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Markhart

Stolica górzystego regionu The Reach, połorzona w cieśninie, z której wypływa rzeka Karth. Miasto jest zamieszkiwane przez dwie grupy etniczne, których interesy się ścierają. Ze względu na geodezję, miasto jest naturalną twierdzą wykutą w litej skale. Markhart był dawniej zamieszkiwany przez starożytną rasę Dwemerów, czego dowodem są liczne, antyczne budowle, których próżno szukać w innym miejscu na kontynencie. Miasto zostało podzielone, w jednej dzielnicy mieszka ludność Silver-Blood, a w drugiej zamożni nordowie. Miejsce to jest często nazywane ''sypialnią bogaczy'', ponieważ mieszkają tutaj szlachetnie urodzeni, dobrze wykształceni i bogaci obywatele Skyrim.

Jeszcze przed Pierwszą Erą lokacja była zamieszkiwana przez starożytnych Dwemerów (nazywanych również krasnoludami). Rodowici mieszkańcy opuścili swoją siedzbę w momencjie kryzysu spowodowanego atakiem Numidum, potężnego golema, który przyczynił się do upadku tej rasy. Miasto długo czekało na nowych osiedleńców. Dopiero Septim zasiedlił to miejsce, organizując tutaj College of the Voice. W mieście doszło do krwawego powstania, które zorganizował ród Forsworn, skutecznie przepędzając cesarskich z miasta. Miastem rządzi Jarl Igmund, którego ojciec, wspólnie z ludem Forsworn, rozpoczął rebelię w mieści i wypędził stąd cesarskich. 

Jarl Igmund, wielki Ulfric Stormcloak, jak również przedstawiciele ludu Forsworn, wspólnie, ponad podziałami, stanęli do walki z Imperium. W między czasie okazało się, iż każda ze stron ma w tym własny interes, o który również walczy. Sytuację polityczną w tym mieście trudno zrozumieć. Jest tutaj sporo bogactwa, które inspiruje sojusze, ale również rodzi spory. Bez wątpienia Markhart jest sercem oporu względem cesarstwa.

Markhart


W tej lokacji znajdziemy wielu uczonych i handlarzy. Warto odwiedzić wpierw Silver-Blood Inn, jeżeli poszukujecie pracy lub pokojów do wynajęcia. Warto odwiedzić sklep Kerah's, gdzie wypełnimy kilka zadań i będziemy mogli skorzystać ze stołu runicznego. Arnleif and Sons Tradin Company jest zaś wielkim lombardem, gdzie zakupimy dosłownie wszystko, od zaklęć, przez zbroje, na damentach kończąc. W mieście znajduje się Gildia Złodzeji, dostęp do niej jest poprzez Endon's House. Jeżeli pragniesz się tutaj osiedlić, na sprzedaż jest Vlindrel Hall, w cenie 12, 900 złota. 

Calcemo to lokalny czarodziej, jak również kapłan Brother Verelus. Hamal to mistrzyni magii zaklinania, znajdziesz ją w Temeple of Diabella. Garvey zaś to mistrz skradania się, od którego też można się sporo nauczyć, rezyduje w The Warrens.

Zadania poboczne:

House of Nightmares ( dostępny u postaci o nazwisku Molag Bal)

♦ Taste of death (sprowadź Brata Verulusa do kaplicy Namiry)

Heart of Diabella (w świątyni Diabelli)

♦ Spisek renegatów (przeprowadzisz śledźtwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety)

♦ Escape from the Cidhna's Mine (ucieknij z Cidhna Mine)
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3186 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?