The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Cesarstwo Tamriel - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Cesarstwo Tamriel

Imperium jest najpotężniejszym krajem na kontynencie Tamriel. Jego wpływy sięgają każdej z prowincji, choć jego granice nie są jasno wytyczone. Cesarstwo jest organizmem politycznym, który stara się kontrolować każdą z prowincji i uprawiać tam swoją politykę. Organ ten na przestrzeni lat wykształcił swoją własną rasę. Cesarscy są rdzennymi mieszkańcami kraju Cyrodill. Należą do nich zdolni dyplomaci, handlarze i wojownicy.

Cesarstwo Tamriel


Historia Cesarstwa jest bardzo długa i skomplikowana. Biblioteki w Tamriel uginają się od naporu publikacji na jego temat. Cesarstwo zostało założone przez Smoczę Dzicię, niejakiego Tibera Septima, zwanego Talosem, który został pierwszym cesarzem w roku 2E 896. Jego męstwo i siła woli zjednoczyły pod jednym sztandarem wiele ras, co dało podwaliny pod ideę jednego imperium dla wszystkich mieszkańców Tamriel.

Data koronowania Septima na cesarza jest początkiem Trzeciej Ery, dzięki której narodową walutą staje się Septim. Przyszły cesarz przybył na tereny imperium z mroźnego, położonego na północ od Tamriel, kontynentu Atmora. Pierwszym celem okazało się Skyrim, które podbij dzięki swojej wielkiej armii i artefaktu Numindum. Cesarstwo oficjalnie uformowano w mieście Witherun, najstarszej osadzie w Skyrim. Dynasta Septimów rządziła przez kolejne cztery stulecia, ostatnim z rodu był Martin, który poświęcił swoje życie na ratowanie całej planety, tym samym tracąc władzę i ponosząc śmierć. 

Cesarstwo Tamriel


Po śmierci ostatniego z Septimów, imperium jest w rozsypce, a u jego bram stoi Titus Mede, który wraz ze swoją armią przejąć cesarstwo i okrzykną się cesarzem. O tej dynastii mało wiadomo, tyle tylko, że ich polityka jest mniej inwazyjnia niż Septimów, prowadzą oni wojnę konspiracyjną, bardziej polityczną i religijną, stroniąc od otwartego konfliktu. Niezbyt odważna polityka prowadzi do wielu buntów i powstań. Cesarstwo stara się utrzymać władzę w każdej z prowincji, ale ruchy niepodległościowe są coraz silniejsze,a co za tym idzie, zagrażają stabilizacji interesów cesarza na całym kontynencie.

Cesarstwo Tamriel składa sie z następujących prowincji:

Cyrodill
Skyrim
Morrowind
Hammerfell
High Rock
Black Marsh
Valenwood
Black Isles
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2385 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?