The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Riften - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Riften

Stolica handlowa Skyrim i regionu połódniowo wschodniego zwanego The Rift. Pęknina, bo tak nazywają ja mieszkańcy kraju, jest położona w malowniczej, pięknej okolicy, gdzie panuje ciepły, sprzyjający hodowli bydła i ogrodniuctwu klimat. W całym kraju wiadaomo, iż Riften jest miejscem handlu, interesów i łamania prawa, nie przeszkadza to jednak władzom, w rozwijaniu państwa dzięki wpływom z Pękniny. Rządzi tutaj Gildia Złodzieji, jak również wpływowa rodzina Black-Briar, na której czele stoi kobieta imieniem Maven.

Historia miasta jest dowodem na to, iż ludzie są wstanie zbudować potęgę na gruzowisku - wystarczy im w tym nie przeszkadzać. Miasto założyła królowa Potema, która powierzyła władzę swojemu Jarlowi. Ten jednak rządził twardą ręką, co skłoniło wolnych ludzi do przewrotu. Miasto zostało odbite przez rdzennych mieszkańców, którzy na gruzach imperialnych budynków wybudowali centrum biznesu w Skyrim. Dziś rządzą tutaj dwie rodziny, które kontrolują przepływ kosztowności, gotówki i wpływów z handlu.
Riften warto odwiedzić, jeżeli szukamy łatwej gotówki i nie boimy się nadstawić karku. Gildia Złodzieji przyjmie nas, pod warunkiem, że wykarzemy się umiejetnościami skradania i złodziejstwa. Co ciekawe, za wejście do miasta trzeba opłacać, nie oficjalny podatek. Znajdziemy tutaj główny rynek, w centrum miasta, gdzie zakupimy wszystko, od broni, jedzenia, błyskotek, po wytrychm zwoje magiczne i pradawne księgi. Mercer Fay jest mistrzem Gildii Złodzieji, a więc możemy się od niego wiele nauczyć, zaś Niruin jest złodziejem, który nauczy nas otwierania zamków.

Zadania poboczne:

A Chance Arrangement (Brynjolf - gildia złodzieji)

Distant Memories (u kupca Brand Shei, na miejskim rynku)

Forbiden Legend (rozpoczyna się po przeczytaniu książki Lost Legends w lokacji Black-Briar manor)

Hunt and Gather (porozmawiaj z Wylandrah)

♦ Few and Far Between (porozmawiaj z Ingun Black-Briar)

Promises to keep (porozmawiaj z Luis letrush)

Taking Care of Business (drugie zadanie w gildii złodzieji, porozmawiaj z postacią Brynjolf)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2265 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?