The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Stormcloaks (Gromowładni) - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Stormcloaks (Gromowładni)

Najpotężniejsza opozycja wzgledem cesarstwa i Aldemrii Dominium na ziemiach Skyrim. Ich wielkim wodzem jest Ulfric Stormcloak, sławny wojownik i mąż stanu. Frakcja Stormcloaks walczy o wyzwolenie rdzennych mieszkańców Skyrim spod dyktatu cesarstwa. Jest to jednak dość niejasna sytuacja, poniewaz Ulfric dochodzi do władzy w nieprzyjemnych okolicznościach, zabijają na oczach legionów króla Torygga i rozpoczyna drugą wojnę na ziemiach Skyrim.

Stormcloaks (Gromowładni)


Gromowładni cechują się przywiązaniem do swojego narodu i wielką nienawiścią do cesarstwa. Ulfric zdobył sobie poparcie krajowej ludności poprzez wygłaszanie odwiażnych, często rasistowskich poglądów na temat zaludnienia kraju. Skyrim należy do Nordów - w myśl tej zasady działają Gromowładni. Walcząc o wolność, nie jednokrotnie przysparzają dużo problemów lokalnej ludności, która pracuje w pocie czoła na to, aby ten kraj jakoś funkcjonował. Rebeliancia mają jednak szczytny cel, chcąc być jedynym, w pełni niezależnym krajem na kontynencie Tamriel.

Sztandarem ich frakcji jest błękit, a na jego tle biały niedźwiedź. Frakcja jest dobrze zorganizowana, rozlokowano wiele posterunków na terenie całego kraju, które są świetnie wyposażone w broń, żywność i kosztowności. Stormcloaks urządzają rebelie w stołecznych mistach - ich pierwszym, wielim sukcesem było Markarth, które odbili w całości z rąk imperium. Dovahkiin może, a nawet powinien, dołączyć do Gromowładnych, aby wyrobić sobie opinię o funkcjonowania imperium w Skyrim.

Stormcloaks (Gromowładni)


Pierwszym kontaktem z władzami podzmiemnej organizacji jest Ralof, człowiek z którym jedziemy na powozie na samym początku gry. Po incydencie w Helgen informuje nas on o sytuacji w kraju. Frakcję najłatwiej rozpoznać po charakterystycznych, niebieskich zbrojach, okrągłych tarczach ze znakiem niedźwiedzia i mieczach. Niektórzy, wysocy rangą, oficerowie dzierżą w rękach wielki, stalowy miecz. Patrolują oni rejony wokół Witherun, wschodnią część kraju, jak również większość mostów.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2121 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?