The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Solitude - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Solitude

Solitude
jest samozwańczą stolicą prowincji Skyrim. Władze Imperialne uważają to miasto za szwaragd w koronie całego cesartwa. Mieści się tutaj główna siedziba cesarstwa w tej części kontynentu, a władzę sprawuje tutaj Jarl Elisif the Fair, wdowa po ostatnim królu Skyrim, wielkim Torrygu. W tym mieście znajduje się rozsławiany na całym kontynencie Bard's College, jak równiez ambasada Aldmeri Dominium, potajemnie knująca z cesarstwem przeciw ludności nordyckiej.

Historia tak zwanej samotni, jest piękna i imponująca, ale obkupiona krwią tysięcy istnień. Siedziba najwyższego króla tych ziem jest efektem wieloletnich utarczek między ludnościa wspierającą dyktat imperium, a uznającymi Talosa nordami. Miasto jest jednym z większych w tej części kontynentu, jak również mieści największy port po tej części Skyrim. Wielką zaletą miasta, co wpłynęło na decyzję o mianowaniu go stolicą kraju, jest fortyfikacja i umocnienia. Solitude jest ogromnym zamczyskiem, które mieści w sobie setki mieszkańców. Miasto oddzielone jest od reszty świata pasmem górskim, a u jego stóp płynie rzeka Karth. Wiele krwawych bitew miało tutaj miejsce, ale stolica królów nigdy nie upadła pod naporem wroga.

Wdowa po królu rządzi twardą ręką, czyniąc z tego miejsca najatrakcyjnieszą lokację dla cesarskich. Elisif ma wokół siebie wielu doradców. To tutaj mieści się kwatera główna sztabu dowodzenia Imperium w Skyrim, a przewodzi jej zasłużony w boju generał Talius.

Solitude


Warto odwiedzić Solitude jeżeli wspierasz władze Imperialne. To tutaj rozpoczyna się skomplikowany quest Reunification of Skyrim, gdzie staniesz po stronie cesarskich i zgładzisz wszelką opozycję. W stolicy można kupić wszystko, jest tutaj pełna paleta różnych sklepów, odpowiadających każdej, obranej dziedzinie rozwoju. Warto zajrzeć to tutejszej karczmy - The Winking Skeever. W mieście można zakupić posiadłość, Proud Spire Manor, należy udać się do osoby imieniem Falk Firebeard, żyjącym w pałacu królowej - dom kosztuje 25 tysięcy sztuk złota.

Zadania dodatkowe:

♦ Reunification of Skyrim (udaj się do kwatery generała Taliusa)

♦ Lights Out (w latarni morskiej)

♦ The Jagged Crown (odwiedź Korvanjund celem odnalezienia artefaktu)

♦ The Man Who Cried Wolf ( porozmawiaj z Falk Firebeard i oczyść jaskinię Wolfskull Cave)

♦ The Mind of Madness ( porozmawiaj na ulicach miasta z Derveninem )

♦ The Wolf Queen Awakened ( otrzymasz list od posłańca, zwróć się z nim do osoby o imieniu Falk Friebeard ) 
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2698 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?