The Elder Scrolls V: Skyrim (PC) - okladka

The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)

Premiera:
11 listopada 2011
Premiera PL:
11 listopada 2011
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (593)Gram (362)Ukończone (328)Kupię (100)

Opis The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)
SpajderBot @ 11:06 12.12.2010
Wojtek "SpajderBot" Cichoń

Śr. długość gry: 126h 4min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls V: Skyrim to kolejna, piąta już część słynnej serii gier Role Playing - The Elder Scrolls. Poprzednia edycja, nosząca podtytuł Oblivion, zdobyła miliony zwolenników na całym świecie, zapewniając ciekawą fabułę, intuicyjny system rozwoju bohatera oraz dziesiątki godzin dobrej zabawy.

The Elder Scrolls V: Skyrim nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły poprzednika, a całkowicie nowym rozdziałem, którego akcja rozgrywa się mniej więcej 200 lat po wydarzeniach ukazanych w "Oblivionie". Imperium zaczyna tracić swe ziemie na rzecz nacji Elfickiej, która niegdyś była pod jego władaniem. Nikt nie jest jednak skory bronic swych ziem, a ci, którzy próbowali stawiać opór zostali po prostu zgładzeni. Momentem przełomowym okazuje się śmierć króla Skyrim, to ona rozpoczyna wojnę domową i wprowadza chaos pomiędzy ludzi. Gracz, jako zupełnie nieznany niewolnik musi wspiąć się na wyżyny, zaprowadzić porządek i uratować krainę przed całkowitą zagładą. Ta nadejdzie natomiast w formie proroctwa o nordyckim bogu zniszczenia, który przybrał formę gigantycznego smoka. Jedyną nadzieją jesteśmy my, wszak w naszych żyłach płynie smocza krew.

The Elder Scrolls V: Skyrim jest grą RPG, a zatem najistotniejszą rolę odgrywają w nim zadania. Te podzielono na dwa rodzaje - główne i poboczne. Pierwsze z wymienionych są długie, skomplikowane i zmuszają gracza do podejmowania trudnych decyzji moralnych. Te drugie opowiadają natomiast dodatkowe historie, niejednokrotnie tylko odrobinę związane z głównym wątkiem fabularnym. Jak na porządną grę RPG przystało, gracz nie jest prowadzony za rękę. Sam decyduje co chce robić w danym momencie i jak dotrzeć do celu, a dróg do niego prowadzących jest zawsze kilka.

Kluczowym elementem The Elder Scrolls V: Skyrim jest także rozwój głównego bohatera. Zaczynamy jako całkowicie nieznany więzień - można rzec czysta karta, by ostatecznie zdobywać szacunek mieszkańców i gromadzić punkty doświadczenia, służące do poprawy posiadanych umiejętności. W miarę progresji zbieramy też nowe rodzaje broni i pancerzy, stając się coraz trudniejszym przeciwnikiem dla napotkanych adwersarzy.

The Elder Scrolls V: Skyrim korzysta z nowoczesnego silnika graficznego, potrafiącego wygenerować ogromne otwarte przestrzenie, jak również małe ciasne korytarze charakterystyczne dla lochów i podziemi. Każda lokacja to inna architektura i postaci niezależne. Ogrom artystycznych umiejętności deweloperów widać na każdym kroku.


Wkład w encyklopedię mieli:   BystrzaQ, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   10:03, 09.09.2015
Cytat: shuwar
Mi osobiście Dragonborn przeszkadzał w głównym wątku.
Te dodatki można chyba dowolnie wyłączać. Uśmiech

Ja na starym koncie dodatków nie miałem i było zero problemów podczas finału. Miałem mniej niż 100 godzin nabite (wiem, że ominąłem trochę wątków pobocznych).
0 kudosJackieR3   @   10:16, 09.09.2015
No to po co kupować dodatki jak się je wyłącza.? Zdziwiony Te dodatki fajnie urozmaicają w sumie nudną grę i nie widzę powodów żeby je wyłączać..
0 kudosTheCerbis   @   10:32, 09.09.2015
Tak tylko mówię, iż jest taka możliwość. Też nie widzę powodu. :>
0 kudosshuwar   @   10:35, 09.09.2015
Może źle to przedstawiłem... chciałem robić te dodatki od razu ale...
To zdarzenie ze złodziejem moich dusz wymusiło na mnie porzucenie głównej gry i zajęcie się DLC. Musiałem wyeliminować tego "kradzieja" jak najszybciej.
0 kudosJackieR3   @   15:43, 09.09.2015
U mnie i tak dużo dusz zostało niewykorzystanych.Żeby do jakiegoś banku można by je odłożyć,np do Kondrata i Kuleszy.Kto oszczędza ten ma. Szczęśliwy
0 kudosfrycek88   @   17:36, 09.09.2015
Cytat: TheCerbis
"Dragonborn został umiejscowiony na wyspie Solstheim ale zdaje mi się, że również jest wpleciony w oryginalną grę (czyli nie rozpoczynasz nowej przygody)."


mnie w dragonbornie denerwowały niektóre potwory. Popielce i te takie z mackami na gębie. Lurker'y się nazywały chyba.
0 kudosTheCerbis   @   17:42, 09.09.2015
A tego nie wiem bo nie grałem w dodatki. Mam TES Antologię włącznie ze Skyrim Legendary ale jeszcze nie zainstalowałem. Więc proszę bez spoilerów ewentualnych. Uśmiech
0 kudosfrycek88   @   17:46, 09.09.2015
ops sory mam nadzieję że nie popsułem zabawy.
0 kudosTheCerbis   @   17:48, 09.09.2015
Nie no, potworki to żadne spoilery. :>
0 kudosshuwar   @   17:58, 09.09.2015
To co na tą chwilę opisaliśmy, to nie więcej niż wyczytasz z opisów do tychże DLC.
0 kudosBubtownik   @   16:56, 05.10.2015
Jeżeli ktoś lubi dodawać sobie miecze do Skyrim to zdecydowanie polecam Anduril (tak ten sam co był w WP: Powrót Króla).Do wyboru jest wersja dwu- i jednoręczna.Broń prezentuje się świetnie.Do tego połączyłem go z pancerzem z Wiedźmina 3 i wygląda to super.
0 kudoslukasrada   @   22:32, 23.01.2016
Ostatnio wróciłem do TES V i zacząłem najpierw robić wątki poboczne a dopiero później główny. Zostałem mistrzem gildii, MB, mam też za sobą Dragonborn'a i jestem w momencie zdobywania zwojów dla Obrońców Świtu. Jako, że jednym ze zwojów jest zdobywany przy wątku głównym, postanowiłem ruszyć z fabułą do przodu. Niestety wybrałem wcześniej stronę Gromowładnych. lecz
W ambasadzie Thalmoru przeczytałem dossiere Ulfrica i dowiedziałem się, że w przyszłości "może się sprzedać". Poprzednim razem jak grałem to nie czytałem żadnych książek ani listów i nie wiedziałem tego więc wspierałem Gromowładnych.
Zna ktoś może kod na zmianę strony konfliktu? Obecnie jestem przy zadaniu z dostarczeniem toporu Ulfrica jarlowi Białej Granii.
0 kudosDawo0066   @   13:48, 30.04.2016
Gra świetna, wciąga na długie godziny, fabuła nie jest jakaś genialna, ale ten klimat, widoki coś wspaniałego. Otwarty świat. Polecam wszystkim fanom gier RPG
0 kudosTheCerbis   @   16:59, 01.08.2016
Cytat: shuwar
Czy ja wiem... jeśli będziesz miał je po ukończeniu wątku... to masz dodatkową zawartość, która wprowadza ciekawe wątki.
Mi osobiście Dragonborn przeszkadzał w głównym wątku. Za wcześnie udałem się na wyspę... i potem pewien "ktoś" za każdym razem podkradał mi smocze dusze z ubitych gadów Dumny
Odnośnie tego, przeszedłem właśnie podstawkę, ale miałem zainstalowane wszystkie dodatki i... SPOILER
Dwaj wyznawcy Miraaka mnie zaatakowali jakoś z początku gry, ale nic z tym nie robiłem i przez całą grę spokojnie wchłaniałem smocze dusze. Czyli faktycznie to pewnie dlatego, że udałeś się na Solstheim wcześniej. Mnie tylko denerwują ataki wampirów z Dawnguard, lecz za to niebawem się zabieram. Później za Miraaka.
0 kudosLunarBird   @   17:31, 03.08.2016
Cytat: Bubtownik
Jeżeli ktoś lubi dodawać sobie miecze do Skyrim to zdecydowanie polecam Anduril (tak ten sam co był w WP: Powrót Króla)

Modów z broniami do Skyrima jest zatrzęsienie.

Z lepszych wymieniłbym:
* bronie z LotR (Anduril "Płomień Zachodu", Gladring "Młot na Wroga", łuk Legolasa, topór Gimego...)
* Orcrist "Pogromca Goblinów" z trylogii Hobbit,
* Nameless Light - Uświęcony Mściciel, którym posługiwała się Lady Aribeth de Tylmerande z NWN,
* "Skycutter" - miecz Archanioła Tyraela z serii Diablo,
* Elucidator i Dark Repulser - miecze głównego bohatera serii anime Sword Art Online.
Dodaj Odpowiedź