The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Mirmulnir - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Mirmulnir to pierwszy smok, z którym Dovahkiin (fabularnie) stoczy walkę. Spotykamy go nieopodal Białej Grani, gdzie razem z wojownikami tamtejszego Jarla staramy się odeprzeć jego atak. Jest to smok, który jako drugi w trakcie opowiadanej historii ujawnia się lokalnej społeczności. Atakuje on zachodnią wieżę strażniczą i musimy stawić mu czoła.

Smok ten jest wielką ciekawostką, bowiem legendy głoszą, że jako jedyny w Skyrim nie został zabity przez Białe Ostrza. Oznacza to, że był neutralny, nie ożywiony przez Alduina, a przetrwał przez wieki po zakończeniu Smoczej Wojny. Jest opisywany, jako smok samotnik, który wcale nie przyłączył się do szaleńczego planu Alduina. 

Mirmulnir odgrywa w historii gry bardzo istotną rolę, choć krótką, bowiem pozwala Dovahkiinowi odkryć swoją tożsamość. To on jest pierwszym, którego Smocze Dziecię zabija i pochłania jego samotną duszę.

Ciekawostki na temat Mirmulnira:
- Spotkany na wyższych poziomach przyjmuje zupełnie inną formę,
- To najstarszy smok w Skyrim
- Na chwilę przed śmiercią mówi: ''Dovahkiin...nie!''
- W jego szczątkach możemy znaleźć chełm Białej Grani, co ciekawe, w nim znajduje się czyjaś głowa!

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1254 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?