The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Dark Brotherhood (Mroczne Bractwo) - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Dark Brotherhood (Mroczne Bractwo)

Frakcja okryta mrokiem tajemniczości, na której myśl mieszkańcy kontynentu tracą zmysły. Bractwo jest płatną, bardzo wpływową i bogatą gildią zabójców, którzy nie są uwikłani w żaden konflikt polityczny, ani nie stoją po żadnej ze stron. Na ziemiach Skyrim nie cieszą się uznaniem nordów, ale Ci ich jednak szanują i lękają się ich wpływów. Niegdyś Bractwo funkcjonowało bardzo szlachetnie, jeżeli można to tak nazywać, trzymając się reguły pięciu zasad. Dziś jednak jest inaczej, a dodatkowym brzemieniem jest podział z frakcją Morag Tong, która para się podobnymi interesami co Dark Brotherhood.

Twórcą bractwa była dunmerka, tak zwana Nocna Matka, której pochodzenie i oryginalne imię nie zostało zapisane na kartach historii. Wiadomo tylko tyle, że ta kobieta pochodziła z Cyrodill, a jej bóstwem okazał się Sithis. Bóg ten nie jest ani Daedrą, ani tym bardziej Aedrą. Wierzenia twierdzą, iż jest on istotą, która współformowała wygląd dzisiejszego świata i ''naszkicowała'' pierwsze stworzenia wespół z pradawnymi bóstwami. Znakiem Mrocznego Bractwa jest odcisk czarnej dłoni, który widniej w specjalnych miejscach na terenie całego kontynentu. 

Dark Brotherhood (Mroczne Bractwo)


Kontakt z Mrocznym Bractwem nie należy do najprostszych. Gracz musi się nieźle napracować, aby członkowie go zauważyli. Wpierw należy udać się do Riften, a dokładniej do sierocińca i podsłuchać kłutnię Grelod z dziećmi. Dowiemy się wtedy, że niejaki Aventus Arentino, zamieszkujący w Windhelm w domu rodziny Arentino. Chłopiec okaże się pierwszym kontaktem, który doprowadzi nas do bractwa.

Poniżej znajdują się bohaterowie, od których możemy się sporo nauczyć:

Babette (trener - mistrz alchemii)
Nazir (trener - mistrz lekkiego pancerza)
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1912 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?