The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Winterhold - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Winterhold

Zimowa Twierdza jest usytuowana na dalekiej, skutej lodem północy kraju, gdzie mieszkają najwięksi magowie w Tamriel i mieści się wielka szkoła magów. Wokół twierdzy zbudowan niewielkie miasto, które strzerzone jest przez władze Imperium. Winterhold stara się zachować neutralność, nie jest czynnie zaangażowana w konflikt pomiędzy Imperium, a rebeliantami, ale stara się wspierać naukę i rozwój sztuki magicznej.

Legendy głoszą, iż miasto zostało założone, a właściwie wyczarowane, przez arcymaga o imieniu Shalidor jeszcze w czasach Pierwszej Ery Zarania. W czasach Wojny o Sukcesję, wysoko postawiony król Borgas został zabity podczas polowania, co wciągnęło Skyrim do wielkiego konfliktu. W roku 1E 2804, ludność lokalna podniosła bunt wobec nie demokratycznych władz, co spowodowało krwawe zamieszki. Winterhold przeżywało swój rozkwit i dostatek w Trzeciej Erze, kiedy to jego wpływy płynęły z całego Tamriel, a miasto okrzyknięto stolicą magii.

Kryzys przyszedł wraz ze straszliwym wydarzeniem zwanym Great Collapse, kiedy to miasto zostało zniszczone, a wielka uczelnia podupadła. Wszystko spowodowane było nieustającym sztormem i burzą z piorunami, które zawisły nad miastem. Spowodowało to śmierć setek osób i zniszczenie kolegium. Dziś siedziba magów powoli podnosi się z kolan, toteż przybywa tutaj coraz więcej adeptów z całego świata.

Winterhold


W mieście jest naprawdę sporo do zrobienia. Główne zadanie tyczy się pradawnego artefaktu, The Eye of Magnus, który niespodziewanie pojawia się w centralnej hali kolegium. Miastem rozporządza Tolfdir, arcymag i człowiek, który może nas nauczyć magii (Alteration Magic), za magię zniszczenia odpowiada Feralda, Drevis Neloren za magię iluzji, Colette Marance zaś za magię leczenia (Restoration Magic). Jeżeli chcecie rozszerzyć swoją wiedzę na temat zaklinania Enchanting), wspomoże Was w tym Sergus Turrianus

Zadania poboczne:

♦ The Eye of Magnus (skomplikowane zadanie, które rozpoczynamy rozmową z elfem Ancano w kolegium Winterhold, prowadzi ono nas przez pradawne ruiny zakonu Psijic Order, a w nagrodę otrzymamy najpotężniejszą broń dla maga - Staff of Magnus)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2274 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?