Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Przez bramę śmierci - wiki Pillars of Eternity


(Patrz: Zawsze blisko Królowej) Podczas rytuału w katakumbach, akolitka Bractwa Ołowianego Klucza przedstawia nam wizję i rozkaz odszukania tajemniczych ruin w pobliżu Jeleniego Brodu. Musimy znaleźć kogoś, kto będzie w stanie powiedzieć coś więcej o tym opuszczonym miejscu.

Beodmar, kapłan w Jelenim Brodzie, to postać mogąca nas naprowadzić na ślad ruin. Znajdziemy go w świątyni Beratha na północy. Po krótkiej rozmowie wskazuje dokładną lokalizację Cliaban Rilag.

Na miejscu okazuje się, że wejścia strzegą strażnicy, którzy ani myślą nas przepuszczać.

Możemy ich zaatakować, by wejść głównymi drzwiami, ale jest też drugie wyjście.

Kierując się ścieżką na północny-zachód dotrzemy do opuszczonego obozu, a przy nim – zerwanego mostu. Bohaterowie są w stanie go przeskoczyć, dzięki czemu obędzie się bez walki.

Drzwi zaznaczone kolor czerwonym otworzysz jedynie przy 7 punktach mechaniki, co pozwoli skrócić nieco trasę.

Po drodze należy spodziewać się przede wszystkim większych grup oponentów (4-5 jednostek) oraz pułapek. Zatem kiedy nie walczymy warto wejść w tryb skradania i przeczesać wąski korytarz.

Cliaban Rilag to dwupoziomowa lokacja. Najpierw lądujemy na pierwszym levelu, by później przenieść się na drugi (na nim – w północno-wschodniej komnacie znajduje się niezbędny klucz), co pozwoli dotrzeć na niedostępną „wysepkę” na pierwszym poziomie.

Koniec końców docieramy do tajemniczej engiwtańskiej machiny, którą posłużyło się Bractwo Ołowianego Klucza. Chodzi o zdyskredytowanie animantów poprzez zrzucenie na nich winy za próżnorodzone dzieci. Po kontakcie z urządzeniem bohater doświadcza wizji z Bractwem Ołowianego Klucza. Po tym wracamy do Lady Webb, by przekazać jej wszelkie wieści dotyczące tej organizacji (patrz: Pustelnica z Domu Hadretów).

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1787 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?