Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Dziedzictwo krwi - wiki Pillars of Eternity


Na moście prowadzącym do miasteczka rozmawiamy ze strażnikiem Lorda Haronda. Zaginęła córka tego szlachcica, a on i reszta świty przeczesują wioskę. Udajemy się do gospody Dracogen by porozmawiać z Harondem – to największy budynek w centralnej części Jeleniego Brodu.

Po rozmowie z Harondem wiemy tylko tyle, że mieszkańcy prawdopodobnie są w stanie nam pomóc, lecz jej nie oferują. Więcej na temat zaginięcia Lady Aelys wie karczmarz w gospodzie – Dengler. W zamian jest w stanie wyjawić nam, że Aelys poznała Trygila, miejscowego garbarza. Musimy się do niego udać.

Trygil zdradza nam, że miał pomóc zaginionej w ucieczce. Niestety, dziewczynę porwał ogr, który podobno przebywa w okolicy rzeki Baeli, na wschód od Jeleniego Brodu. W zamian za smocze jajo (patrz: Draka o jajo) Hendyna może powiedzieć nam, że poszukiwana była w ciąży i trzymała właśnie z Trygilem.

Po dotarciu do pieczary ogra ten nie będzie nic wiedział o Aelys. Ponownie musimy przepytać garbarza o to, co przed nami ukrywa. Niestety, drużyna zostaje przez niego zaatakowana, a jedyny ślad to zamknięte drzwi (minimum mechanika poziom 7 i 3 wytrychy).


Drugie wejście!

Istnieje jednak drugie wejście do Ruin, które znajdziemy pod potrzaskanym posągiem w Przeprawie Jeleniego Brodu. Aby je odsłonić potrzebujemy przynajmniej 15 punktów atletyki! Jest łatwiejsze, bo niebagatelnie skraca drogę do głównego celu!


W środku trafiamy na rozległą sieć korytarzy, w których pewien tajemniczy kult ma swoją siedzibę. Na każdym kroku spotykamy się z pułapkami, więc warto włączyć tryb skradania i powoli je wykrywać! Manewrujemy pomiędzy kolejnymi pokojami wypełnionymi fanatykami, zaś koniec końców trafiamy na zakrwawione przejście z wielką, drewnianą bramą.

W skrzyni, po wyjściu z pomieszczenia lewą stroną, znajdziemy klucz do krypty, który otworzy wszystkie drzwi (niektóre są dobrze zabezpieczone). Pozostała już prosta droga do odnalezienia Aelys i zakończenia zadania. Wychodzimy dzięki ukrytemu przełącznikowi w komnacie po lewej stronie.

Niezależnie od podjętej decyzji dotyczącej elfki, wracamy do Lorda Haronda w Jelenim Brodzie.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2107 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?