Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Zawsze blisko Królowej - wiki Pillars of Eternity


(Patrz: Stary Widzący) Tajemnicze i krótkie odpowiedzi Maerwalda zdradzają tylko to, że musimy odszukać Bractwo Ołowianego Klucza w „mieście buntu” i „zawsze blisko królowej”. Aby zdobyć więcej informacji wracamy do Zarządczyni. W tym momencie otrzymujemy swoją pierwszą Warownię, którą możemy rozporządzać wedle własnych upodobań. Odnawiamy Wschodni Barbakan, ponieważ to on blokuje dostęp do Zatoki Buntu – naszej nowej destynacji.

Zadaniem jest odszukanie Świątyni Wodeiki. W celu dokładniejszego zlokalizowania tego miejsca możemy zapytać dowolnego Justycjariusza. Musimy skierować się do Zarzewia.

Na miejscu okazuje się, że budynek został dawno zrujnowany, a po zgliszczach przechadza się duch. Informuje nas o ukrytym wejściu do świątyni, które znajduje się w Katakumbach (patrz: Głos z przeszłości) w Miedzianych Alejach.

Zaraz po wejściu do katakumb trafiamy na duszę zmarłego członka Bractwa Ołowianego Klucza – przeszukując jego ciało znajdujemy kaptur, charakterystyczny dla garderoby tego zgromadzenia. Warto go nałożyć, zważywszy na dalszą część zadania.

Poszukiwane przez nas przejście do świątyni jest na samym końcu podziemi – wystarczy biec wzdłuż rzeki. Po drodze czeka na nas kilka starć z mniejszymi, lecz licznymi, przeciwnikami.

Będąc już w świątyni Wodeiki oglądamy krótką scenkę z udziałem duchów i sami zostajemy wciągnięci w wir rozmowy. Kroczymy przed siebie, korytarzem na zachód. Trafiamy na dwóch strażników – dzięki założonemu kapturowi wezmą nas za jednego z członków, co pozwoli uniknąć walki.

Następnie swoje kroki kierujemy na górne pokoje. W ostatnim pomieszczeniu znajdujemy Nowicjusza, który jest kluczem do pokojowego rozwiązania tego zadania. Podczas krótkiego dialogu wspomni o braku pewności przed rytualnym zdaniem raportu u akolitki – wykorzystujemy sytuację i przepytujemy go, by poznać prawidłowe odpowiedzi na pytania zadawane przez tajemniczą postać Bractw Ołowianego Klucza.

Teraz poruszamy się cały czas na południe. Gdy wejdziemy do ostatniej komnaty to ruszamy w korytarz po lewej stronie i samemu wchodzimy do pomieszczenia. W momencie rozmowy z akolitką wybieramy odpowiedzi poznane u Nowicjusza, co uratuje nas przed dość trudną potyczką z zakonnikami.

(Patrz: xxx) Kobieta zleci nam zadania, które w imieniu Bractwa Ołowianego Klucza musimy wypełnić.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 5 razy   ●   zmienił(a): 4091 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?