Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Utracona osobowość - wiki Pillars of Eternity


W karczmie Gęś i Lis spotykamy kobietę imieniem Kaenra. Opowiada nam o kłopotach męża z narkotykami i prosi, byśmy dostarczyli dla niego pierścionek zaręczynowy. Dom Purnisca znajduje się przy rynku w Miedzianych Alejach.

Po wejściu do środka kierujemy się na dalsze pokoje i rozmawiamy z samym zainteresowanym. Możemy go wcześniej wypytać o kilka kwestii dotyczących Kaenry, a gdy wręczymy mu pierścionek zaręczynowy, ten nie będzie wiedział o co chodzi.

W tym momencie możemy zakończyć to zadanie i udać się prosto do Kaenry w karczmie Gęś i Lis.

Możemy również drążyć temat i sprowokować Purnisca – okazuje się, że nie jest to narzeczony zleceniodawczyni, a mag imieniem Nyrid. Aby poznać prawdę musimy go pokonać, lecz nie jest to łatwe zadanie, ponieważ na  ratunek rzuca mu się cała świta będąca w tym czasie w domu.

Później musimy ruszyć na piętro, gdzie również czeka nas walka z oddziałem najemników.

Istnieje opcja na pominięcie walki z magiem pod postacią Purnisca.

Zamiast od razu po wejściu do środka ruszyć na rozmowę z bohaterem tego zadania, możemy przejść dalej i skierować się ku schodom na piętro. Zatrzyma nas tam strażnik, lecz za 100 sztuk monet lub 14 punktów percepcji pozwoli nam wejść dalej bez zbędnych problemów.

Tak czy owak w obu przypadkach znajdziemy się na piętrze. Tam rozprawiamy się z wojownikami z pomieszczenia po lewej i z poległych ciał zabieramy zardzewiały klucz z brązu, który pozwoli nam otworzyć zaryglowane drzwi z pokoju z zabitymi najemnikami. Znajdziemy w nim Purnisca – wyjaśnia nam całą sytuację i prosi o zdemaskowanie maga Nyrida.

Podczas rozmowy z Nyridem możemy dobić z nim targu i zabić Purnisca!

Jeśli jednak nie chcemy tego robić, musimy zmierzyć się twarzą w twarz z armią najemników. Po pokonaniu maga wracamy na górę i informujemy Purnisca o wykonaniu zadania. Prosi nas o ostatnią przysługę – powrót do Kaenry, której możemy wyjawić całą prawdę, skłamać lub oszukać kompletnie.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1948 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?