Pillars of Eternity

ObserwujMam (57)Gram (23)Ukończone (21)Kupię (9)

Pillars of Eternity - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:26 marca 2015
Premiera polska:26 marca 2015
Producent:Obsidian Entertainment
Wydawca:Paradox Interactive
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:RPG

Fabuła

Pillars of Eternity tworzymy własnego bohatera. Nadajemy mu indywidualne cechy oraz przynależność do rasy oraz klasy, dzięki czemu zyskuje unikalne zdolności, które może zaprezentować podczas dialogów - w zależności od pochodzenia jest w stanie nakłonić inną postać do pewnych działań.

Wraz z kupiecką karawaną podróżujemy do Jelenioborza. Podczas postoju nasz obóz zostaje zaatakowany przez miejscowych dzikusów. W jego trakcie jesteśmy świadkami nadnaturalnego zjawiska zabójczej wichury. Po ucieczce przez pradawne ruiny oglądamy tajemniczy proces wyssania dusz wyznawców pewnego kultu przez enigmatyczną maszynę. Nasi kompani w jego trakcie zginęli, lecz my otrzymaliśmy moc zaglądania do dusz - zostaliśmy Widzącym.

Trafiamy w końcu do Jelenioborza, które nękane jest Dziedzictwem Waidena - dzieci rodzą się pozbawione ducha. Odkrywamy, że za tym wszystkim stoi Thaos wraz z założonym przez siebie Bractwem Ołowianego Klucza. Mieszkańcy obwiniają o to animantów, prześladując grupę praktykującą tego typu praktyki na każdym kroku. Ścigamy kolejnych wyznawców, docierając aż do Zatoki Buntu. W końcu trafiamy na ślad ich siedziby. W trakcie eksploracji podziemi mieście dochodzi do pogromu - ludzie wyszli na ulicę i otwarcie zaczęli mordować animantów. Dzięki wskazówkom otrzymanym od Lady Webb udajemy się do Bliźniaczych Wiązów, starego elfiego miasta.

Okazuje się, że Thaos jest jedynym żyjącym członkiem tajnej grupy animantów, którzy w zamierzchłych czasach "stworzyli" obecnie czczonych bogów. Z pomocą owych bóstw przedostajemy się do ukrytego miejsca zwanego Słońcem w Cieniu, gdzie nasz antagonista zbudował ogromną machinę do kradzieży dusz i ich magazynowania. Po pokonaniu Thaosa decydujemy - zgodnie lub przeciwnie do obietnicy złożonej bogowi podczas modlitwy - co zrobić z zebranymi duszami.Tryby rozgrywki

Pillars of Eternity to klasyczna gra cRPG od studia Obsidian Entertainment, w której kierujemy drużyną złożoną z maksymalnie 6 członków. Kamera została umieszczona w rzucie izometrycznym, czyli jak w klasycznych reprezentantach tego gatunku - seriach takich jak Baldur's Gate czy Icewind Dale. Naszym podstawowym zadaniem jest eksploracja świata fantasy - zwanym Eora - i wykonywanie zadań zlecanych przez postacie niezależne - zarówno tych popychających fabułę do przodu, jak i pobocznych, niezwiązanych z wątkiem.

Wraz z rozwojem fabuły do drużyny przyłączamy kolejne postacie niezależne - przy sobie na raz możemy mieć ich maksymalnie sześciu (łącznie jest ośmiu). W trakcie zwiedzania kolejnych lokacji nadarza się okazja do walki, która jest w czasie rzeczywistym, lecz z możliwością włączenia aktywnej pauzy, by wydać polecenia kamratom. Do naszej dyspozycji oddano nie tylko miecze dwuręczne, ale również pistolety, łuki, kusze oraz tarcze. Każdy z bohaterów ma pasek życia oraz wytrzymałości. Jeśli pierwszy spadnie do zera, ten ginie, a jeśli drugi - tylko zostaje wyłączony z walki do jej zakończenia. Regeneracja następuje po wypiciu odpowiednich mikstur, zjedzenia czegoś bądź zwykłego odpoczynku w gospodzie/naszej warowni w Caed Nua/na trakcie dzięki zestawom obozowym.

Wykonywanie kolejnych misji (w głównej mierze - mniej zabijanie potworów i ludzi oraz odkrywanie nowych miejsc) pozwala na zdobywanie punktów doświadczenia, a za tym idzie awansowanie na wyższe poziomy - wraz z nimi zyskujemy możliwość ulepszenia klasycznych umiejętności (siła, wytrzymałość, zręczność etc.) oraz nabycia nowych aktywnych i pasywnych skilli.

Pillars of Eternity obecny jest crafting, a więc tworzenie własnych przedmiotów. Z kupowanych bądź zdobywanych na trakcie składników możemy sporządzić potrawy regenerujące stan zdrowia, eliksiry, zwoje z pojedynczymi czarami, a także zaklinać oręż. Dzięki temu ostatniemu otrzymujemy bonusowe - stałe - statystyki do konkretnych wartości.

W późniejszym etapie rozgrywki na własność otrzymujemy warownię w Caeud Nua. Za zdobyte złoto rozbudowujemy kolejne budynki tego kompleksu, podnosząc dzięki temu jej właściwości obronne oraz zwiększając jej prestiż. Dzięki temu pojawiają się kupcy, wędrowcy lub koronowane głowy, co może zaowocować kolejnymi zadaniami do wykonania. Oprócz tego możemy przechowywać tam jeńców oraz więźniów złapanych np. podczas próby zaatakowania naszych włości.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 217 razy   ●   zmienił(a): 160031 znaków
bigboy177
edytował(a): 17 razy   ●   zmienił(a): 71 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?