Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Włodarz martwej krainy - wiki Pillars of Eternity


Na szlaku spotykamy pewnego mężczyznę, który w ostrych słowach wypowiada się o Lordzie Raedriku – jest nim Kolsc. Zleca nam zabójstwo władcy lokalnych ziem, ponieważ mieszkańcy mają go już dość.

Istnieją trzy sposoby na wejście do warowni. Pierwsze to bezpośrednia konfrontacja głównym wejściem. Udajemy się do bramy zamku i likwidujemy wartowników. Przed i w samej warowni czeka nas kilka bardzo trudnych potyczek, których nie warto się podejmować. Lepiej znaleźć alternatywny sposób na dostanie się do Raedrika.

Drugi prowadzi przez pnącza na zachodniej części muru. Jeden z kompanów musi mieć przynajmniej 3 punkty atletyki lub linkę z hakiem. Po wejściu na górę kierujemy się do drugich drzwi po lewej stronie. Jest to piętro berathańskich uczniów – ze skrzyń możemy zabrać ich szaty, a po ich nałożeniu incognito eksplorować wydzielony teren. Jednak jeśli nie posiadamy odpowiednio rozwiniętej stanowczości, raczej nici będą z naszego przebrania, ponieważ trzykrotnie zostaniemy zaczepieni przez miejscowych uczniów.


Opcją numer trzy są lochy – dostaniesz się tam dzięki fosie we wschodniej części mapy. Aby przebić się przez kraty potrzebujesz albo bohatera z rozwiniętą siłą, albo łomu. Musimy dotrzeć do północno-wschodniej części podziemi, uważając jednocześnie na zwielokrotnienie potworów oraz pułapek na tym obszarze. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę ścieżkę to w dostaniu się do Raedrika może pomóc nam Osrya – przebywa w północnej części, tuż przy więźniach. Zleci zamordowanie Nedmara – opis dotarcia do niego znajduje się poniżej.

Swoje kroki powinniśmy kierować go głównej sali, skąd dostaniemy się do komnaty Nedmara. Jeśli jednak nie posiadamy 4 punktów mechaniki, nie zdołamy otworzyć drzwi do jego pokoju. Przy ołtarzu znajduje się ukryty przełącznik, otwierający sekretne przejście. Możemy z niego skorzystać i porozmawiać z kapłanem. W tym momencie, jeśli pracowaliśmy dla Osryi, możemy go zabić i wrócić do zleceniodawczyni.

Pomoc Nedmarowi sprowadza się do uwolnienia jednego z jego akolitów, Giacca. Do celu dotrzemy dwukrotnie korzystając ze schodów kierujących na dół – z głównej sali do donżonu, a z niego prosto do przytulnych lochów.

Na dole czeka na nas kilka starć z ożywionymi rycerzami, którzy do złudzenia przypominają klasyczne zombie. Niestety, cela Giacca jest zablokowana. Nie posiadając odpowiednio wykształconej mechaniki, musimy udać się do komnaty Ostryi, ponieważ tylko ona ma klucz. Uwalniamy ucznia i wracamy tą samą drogą do Nedmara. W podzięce otrzymujemy od niego uniwersalny klucz, którym otwieramy drzwi w skryptorium i wchodzimy do kaplicy obok sali tronowej Raedrika.

Po rozmowie z władcą Złoconej Doliny możemy zdecydować o zabójstwie lub zwróceniu się przeciwko Kolscowi – rewolucjoniście i konkurencie do tronu. Jeśli podjęliśmy się zabicia Kolsca, musimy udać się do Wideł Magrany.

Przeciwnik Raedrika wraz ze swoimi kamratami przebywa w domku nieopodal rozwidlenia dróg. Czeka nas walka, podczas której warto skupić się na postaci maga oraz akolity, gdyż są zbyt niebezpieczni wraz ze swoimi czarami. Po wypełnieniu zadania wracamy do Raedrika aby otrzymać nagrodę.

W przypadku drugiego wariantu po nagrodę udajemy się właśnie do Kolsca w Widłach Magrany.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3905 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?