Pillars of Eternity

ObserwujMam (47)Gram (21)Ukończone (17)Kupię (9)

Głos z przeszłości - wiki Pillars of Eternity


Przy bramie prowadzącej do Zarzewia rozmawiamy z Daltonem. Był niegdyś sławnym awanturnikiem oraz poszukiwaczem przygód. Na zabój zakochał się w kobiecie imieniem Rowyna – śni mu się błądząca po katakumbach pod miastem. Prosi nas o odszukanie niegdysiejszej kochanki. Wejście do podziemi znajdziemy w południowo-zachodniej części Miedzianych Alei.

Dalton nie podzielił się dokładniejszymi wskazówkami na temat miejsca pobytu Rowyny. Kroki powinniśmy skierować przed siebie, a więc na południe – podróżując wzdłuż rzeki. Później odbijamy w jedyną możliwą drogę, a więc na północny zachód. Trafiamy na wąski korytarz, a następnie do okrągłego pomieszczenia. Czeka tam na nas starcie z kilkoma ożywionymi szkieletami – w tym magami.

Na obu ścieżkach są dość groźne pułapki, więc wybierzcie jednego bohatera i skradajcie się, by wykryć je i ewentualnie rozbroić/ominąć!

Następnie odbijamy w jeden z dwóch dostępnych przejść i spotykamy Heliga z Thein – maga odpowiedzialnego za zabicie Rowyny. Jest to oczywiście duch, lecz wie o położeniu kochanki Daltona.

Możemy podjąć próbę spełnienia jego przysługi i uzyskania potrzebnych informacji pokojową drogą, ale także możemy go zaatakować.

Wariant numer dwa jest szybszy – przeszukując zwłoki Heliga znajdujemy Amulet Ochrony Duszy, w którym zaklęta jest dusza Rowyny. Wracamy na powierzchnię i zwracamy przedmiot Daltonowi decydując, czy nakłonić go do uwolnienia duszy lub zatrzymania amuletu.


W przypadku obrania pokojowej ścieżki Helig chce, byśmy odzyskali jego grymuar, który dawno temu skradł niejaki Moedred – animanta z Lecznicy Dusz w Paprotnym Brzegu. Po dotarciu na miejsce schodzimy na niższy poziom budynku i udajemy się do pierwszej komnaty po prawej stronie. Z rozmowy z Moedredem wynika, że Helig był nikczemnikiem, więc jego zabójstwo przyniosło więcej pożytku. Kiedy zaufamy postaci i wręczymy jej klucz do kufra z grymuarem okaże się, że zleceniodawca kłamał – teraz musimy ruszyć z powrotem do Katakumb w Miedzianych Alejach i zabić Heliga (patrz: akapit wyżej).

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2062 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?