Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

ObserwujMam (6)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (4)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:01 września 2015
Premiera polska:01 września 2015
Producent:Konami
Wydawca:Konami
Dystrybutor:CDP
Gatunek:Akcja
Silnik graficzny:Fox Engine
Producent gry:Hideo Kojima
Producent wykonawczy:Kojima Productions

Fabuła

Głównym bohaterem piątej części serii Metal Gear Solid jest Punished ''Venom'' Snake, znany doskonale weteranom Metal Gear Solid 3: Snake Eater oraz Metal Gear Solid: Peace Walker. O tym czego możemy się spodziewać, mieliśmy okazje dowiedzieć się w płatnym demie. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, bo taki podtytuł nosiło, w związku z opłatą wywołało wiele kontrowersji. Warto jednak zaznaczyć, że wspomniana wersja demonstracyjna pełni funkcję prologu i wprowadza graczy w historię kontynuowaną w pełnoprawnej, piątej odsłonie kultowego cyklu.

Akcja The Phantom Pain rozgrywa się w 9 lat po wydarzeniach ze wspomnianego Ground Zeroes. Główny bohater wybudza się ze śpiączki bez przedramienia i z odłamkiem w głowie. Okazuje się, że obudził się w porę i musi jak najszybciej opuścić szpital, bowiem dookoła krążą nieznane siły wroga, terroryści niszczący szpitalny kompleks. Pomaga mu zamaskowana postać o imieniu Ishmael. Nasz protagonista udaje się do Afganistanu, aby dokonać zemsty, po tym jak jego Mother Base - baza wypadowa jednostki MSF - zostaje zniszczona.

Ciekawostką może okazać się fakt, że podczas gry będziemy obserwować przemianę Big Bossa w negatywnego bohatera. Legendarny komandos z czasem staje się bezwzględną postacią, która w końcach swojej kariery traci szacunek i powoli zaczyna stawać po drugiej stronie barykady. Piąta odsłona serii to prezentacja końca wielkiego bohatera i początku upadku jego dziedzictwa wypracowanego podczas Virtous Mission oraz Operacji Snake Eater.


PostaćAktor

Tryby rozgrywki

Twórcy gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain postanowili zaryzykować i po raz pierwszy w serii otrzymamy otwarty świat podczas rozgrywki. Hideo Kojima udostępnia typowy sandbox nowej generacji, skradankę niezwykle rozbudowaną z elementami akcji, craftingu oraz budowania własnej bazy.

Oczywiście wiązać się z tym będzie wiele interesujących dla graczy rozwiązań. Kojima Productions oferuje nam dowolne podejście do zadań głównych, misji oraz pobocznych questów. Gracz będzie mógł podejmować decyzje jakimi metodami i przede wszystkim w jakiej kolejności wykonynuje zadania oraz o której porze dnia je wykona.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to sandbox, zatem nie obejdzie się bez środków transportu, których otrzymamy kilka różnych rodzajów. Przykładem są chociażby jeepy czy koń (D-Horse). W podejściu Kojima Productions widać odświeżone podejście do rozgrywki, cechuje ją rozmach, a sama produkcja ma wystarczyć nam na co najmniej 20 godzin.

Twórcy gry wprowadzili do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ponadto bogaty ekwipunek, rozmaite bronie, przede wszystkim pistolety. Dodatkowo pojawi się możliwość skorzystania z pomocy kompanów, jak chociażby seksownej Quiet oraz wytresowanego wilka. 

Głównym założeniem podczas rozgrywki jest realizowanie celów misji bez zwracania na siebie uwagi. Otwarty świat daję większe możliwości w podejmowaniu konkretnych zadań, więc to z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach odchodzi w odstawkę. Otrzymujemy takie elementy jak możliwość zmiany pory dnia czy wspinaczka. Zmiana pory dnia i nocy ma znaczący wpływ na rozstawienie wrogich żołnierzy - za dnia jest ich więcej, po zmroku chowają się do domów, zmieniają się wartownicy, itp.

Najciekawszym elementem jest system sztucznej inteligencji, który reaguje na styl rozgrywki gracza. Jeżeli grający będzie dla przykładu likwidować wrogów strzałami w głowę, z czasem kolejni przeciwnicy będą nosić hełmy. Podsumowując, gracze będą musieli głowić się nad nowymi taktycznymi rozwiązaniami dla danej misji. Warto zaznaczyć, że trzeba będzie przeprowadzać rozeznanie tereny na własną rękę, cele nie będą z góry oznaczone na naszym radarze (radar w ogóle znika z menu gry), dopóki sami tego nie zrobimy za pomocą lornetki.


Autorzy wiki:

juve
edytował(a): 66 razy   ●   zmienił(a): 183930 znaków
bigboy177
edytował(a): 6 razy   ●   zmienił(a): 294 znaki
Dirian
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 392 znaki
mrPack
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 60 znaków

Wszyscy autorzy
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?