Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

ObserwujMam (6)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (4)

Mother Base - wiki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Mother Base (Baza Matka) to centrum dowodzenia oraz schronienie dla głównego bohatera gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz jego przyjaciół z organizacji Diamond Dogs. Po dramatycznych wydarzeniach z prologu Metal Gear Solid V: Ground Zeroes organizacja Diamond Dogs utraciła pierwotne schronienie i w pełnej wersji gry zadaniem gracza jest odbudowa bazy i struktur oraz potęgi grupy.

W bazie rezydują następujący bohaterowie:

 • Kazuhiro Miller;
 • Revolver Ocelot;
 • Dr. Emmerich (Huey);
 • Quiet.

Podstawowe rzeczy, które powinniście wiedzieć

Przebieg historii w grze Konami opiera się głównie na wypełnianiu kolejnych misji. W centrali głównej, czyli Mother Base, wcale nie trzeba przebywać. Big Boss może praktycznie nie wracać do swojej kryjówki, bowiem iDroid daje mu kontrolę nad rozwojem obozowiska oraz zadaniami personelu. Aby zapewnić bezustanny progres kompleksu, wystarczy pamiętać o tym, aby po ukończeniu każdego zadania sprawdzać zakładkę "Mother Base".

Po co tak naprawdę jest Mother Base?

Po pierwsze, to genialne miejsce dla Big Bossa, aby odpocząć, wyleczyć rany i wziąć prysznic. Miejcie na uwadze, że Snake będzie ranny, zaleje się krwią (swoją lub wrogów) i, najzwyczajniej w świecie, pobrudzi swój uniform. Za każdym razem warto jest zatem skorzystać z prysznica, aby bohater wyglądał godnie na scenkach przerywnikowych.

Po drugie, częste wracanie do centrum dowodzenia wpływa pozytywnie na morale żołnierzy i oddziałów, które wysyłamy na misje dodatkowe. Warto jest wrócić, wybrać się na strzelnicę i pobyć tutaj chwilę, aby zwiększyć statystyki żołnierzy.

Po trzecie, musicie tutaj odwiedzać swoich sprzymierzeńców Quiet oraz D-Doga, aby móc później wybierać się z nimi na misje fabularne.

Po czwarte, w Mother Base musimy się stawiać w wyznaczonych momentach rozgrywki, aby odkrywać nowe sceny fabularne oraz misje.

Personel

Baza Matka to przede wszystkim miejsce pracy dziesiątek, jak nie setek ludzi, których Big Boss werbuje podczas swoich misji oraz przygód pobocznych. Produktywność kompleksu zależy w głównej mierze właśnie od wykwalifikowanej kadry, o którą w grze nie łatwo. Każdy żołnierz, który zostanie zwerbowany lub sam się zgłosi, zostanie przydzielony przez Millera do odpowiednich zespołów.

Wydziały w Mother Base:

 • R&D Team - odpowiedzialny za badania dotyczące nowego uzbrojenia oraz ekwipunku Big Bossa;
 • Intel Team - odpowiedzialny za wywiad oraz kontrwywiad na polu bitwy. Dzięki tym fachowcom Snake będzie informowany o pozycjach wrogich jednostek, surowcach oraz skarbach na mapie;
 • Medical Team - dba o kondycję Big Bossa oraz całego personelu w bazie. Ekipa fachowców, która jest niezbędna, aby nasi żołnierze szybko kurowali się po wykonywanych misjach;
 • Support Team - dbający o szybkie zaopatrywanie Snake'a na polu bitwy oraz ataki artyleryjskie;
 • Combat Unit Team - prywatna armia żołnierzy, których Kazuhiro Miller wraz z Big Bossem wysyłają na unikalne misje. Co ciekawe, można nimi zastąpić samego Big Bossa na polu bitwy;
 • Base Development Team - personel dbający o porządek w bazie - wszelakie naprawy i jej sukcesywną rozbudowę;
 • Security Team - czyli oddział odpowiadający za obronę kryjówki przed wrogimi jednostkami (graczami w trybie online).

Nowe platformy

W toku rozgrywki, gdy zdobędziecie większą władzę, zasoby oraz pieniądze z wykonywanych misji, Mother Base będzie mogło być konkretnie rozbudowywane i ulepszane. Każda z dostępnych w grze platform odpowiada za jeden wydział, ale jeżeli podniesiecie jej poziom, będzie działała szybciej i sprawniej.

Oczywiście wiąże się to z bardzo dużą ilością surowców oraz pieniędzy, ale naprawdę warto inwestować w nowe platformy. 

 • R&D Platform - pozwala na tworzenie lepszych, nowocześniejszych broni, o wyższym poziomie;
 • Intel Platform - ujawnia większą ilość surowców, sekretów i przeciwników podczas misji;
 • Medical Platform - wpływa pozytywnie na zwiększenie wytrzymałości na polu bitwy;
 • Supply Platform - daje dostęp do większej ilości (po niższej cenie zakupu) wsparcia na polu bitwy i pozwala na szybsze ostrzały artyleryjskie;
 • Combat Platform - wpływa na rozwój żołnierzy wysyłanych na misje poboczne (trenują);
 • Command Facilities - pozwala Millerowi na zatrudnienie o liczebniejszego personelu i szerszy rozwój bazy.

Pamiętajcie, że platformy pobierają dużo paliwa (Fuel Resources), metalu oraz surowców mineralnych (Biological Material), aby działać sprawnie.

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 4340 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?