Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 5 - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz oczywiście od scenki przerywnikowej. Po niej, wróć do pokoju, w którym była Ashley i przeszukaj go. Przy suficie wisi tu lampion ze skarbem. By się do niego dostać, musisz go oczywiście zestrzelić (możesz użyć gwoździarki, by nie hałasować). Skarbem będzie żółty diament. Weź zdobycz i wróć do głównej części kościoła. Obejdź piętro dookoła, a znajdziesz miejsce, na które możesz się wspiąć z pomocą Ashley. Na górze zbierz przydatne rzeczy i wejdź w interakcję z oknem, co zainicjuje przerywnik.

Po scence znajdziesz się na tyłach kościoła. Zejdź po drabinie na dół, a potem zmierzaj przed siebie. Po drodze możesz zerknąć do pomieszczenia z maszyną do pisania, by zarejestrować postępy. Następnie wróć na zewnątrz i kieruj się z powrotem do wioski, albowiem na północ od niej jest punkt ewakuacyjny.

Przy kościele będzie wieśniaczka, zlikwiduj ją, po czym otwórz bramę i do przodu. Schowaj się za kamieniem, gdy zobaczysz wieśniaka idącego do kościoła, a potem trzymaj się prawej strony na cmentarzu, by minąć kolejnych szaleńców. Jeśli będziesz sprytny, a potem będzie biegł, jest spora szansa, że przyoszczędzisz na amunicji i po prostu miniesz wieśniaków. Szczególnie, że nieopodal jest Handlarz, a do niego oni nie podchodzą. Skorzystaj z jego usług, zapisz postępy i idź dalej.

Uwaga: Przy wejściu do fabryki znajdziesz zlecenie, chodzi o dzikiego psa poruszającego się po wiosce, a dokładniej po Posiadłości Wójta.

Gdy wejdziesz do ratusza poszukaj przy suficie pojemnika ze skarbem. Zestrzel go i weź zawartość, po czym kontynuuj. Gdy wyjdziesz z ratusza, znajdziesz się w wiosce. Jako że masz ze sobą Ashley, możesz wejść domu, który był zamknięty. Z boku jest dziura, z której skorzysta Ashley i wpuści Cię do środka. W budynku znajdziesz kufer, a w nim Elegancką bransoletę (Elegant Bangle). Weź ją i albo kontynuuj w kierunku punktu ewakuacyjnego, czyli na lewo od zrujnowanego kościoła, albo idź na południe do Posiadłości wójta. Czeka tam pies, a także ewentualne skarby, które pominąłeś.

Jeśli zdecydujesz się wrócić do posiadłości, wejdź do budynku i zapisz postępy przy maszynie. Potem idź do pokoju na końcu korytarza na piętrze, a w środku niech Ashley zrzuci na dół drabinę, którą wcześniej odkryłeś, poruszając obrazek i pociągając za dźwignię.

Na strychu znajdziesz nieco przydatnych gratów oraz dokumenty. Jest tu też nakręcana zabawka, przy kredensie z lewej. Mając wszystko, wracaj do wioski. Wychodząc z posiadłości powinieneś zobaczyć oczy psa za kratą. Otwórz ją i przed siebie. W wiosce pokonaj pokrakę.

Jeśli nie chcesz wracać do posiadłości, kieruj się w wiosce na lewo od zawalonej wieży. Wejdź do budynku z lewej, potem na schody i przez okno wyskocz na pomost. Kieruj się w prawo i niejako dookoła zdemolowanej chaty. Potem na dół po deskach. Uważaj, bo po drodze natrafisz oczywiście na wieśniaków.

Finalnie trafisz wreszcie na ścieżkę prowadzącą na północ, czyli w kierunku farmy. Idź nią zatem, a na farmie najpierw skorzystaj z maszyny do pisania, by zarejestrować postępy. Następnie idź na farmę. Likwiduj kolejnych przeciwników, w tym także tego z łbem byka. Gdy wejdziesz w główną bramę, zerknij na prawo. Pojawiło się tam nowe stanowisko Handlarza – skorzystaj z niego, jeśli chcesz. Zapisz też postępy i dopiero wtedy wejdź na most w kierunku punktu ewakuacyjnego. Gdy się do niego zbliżysz, zainicjujesz scenkę przerywnikową. Po niej, musisz ufortyfikować dom, w którym przebywasz, aby przygotować się na szturm wieśniaków.

W środku podejdź do stołu zbierz przydatne rzeczy, a także weź deski. Zabij nimi jedno z okien. Walcz następnie dzielnie, starając się eliminować przeciwników, i czekaj na to, aż dowiesz się o kolejnych deskach – będą leżeć na podłodze. Podbiegnij, weź je i zabij kolejne okno. Proces powtarzaj aż do momentu, gdy zobaczysz wieśniaka niosącego drabinę. Wbiegnij wtedy na piętro i odepchnij ją od okna. Na górze okna będą dwa, więc biegaj pomiędzy nimi i odpychaj drabiny.

Walcz dzielnie, aż pojawi się wieśniak z głową krowy. Skup się wtedy na nim, uciekając jednocześnie na dół. Cofnij się na schody i rzuć granatem na górę, co ułatwi trochę pojedynek. Wreszcie do domu wbiegnie Ashley, a wówczas obejrzysz scenkę przerywnikową, która będzie końcem niniejszego rozdziału oraz początkiem kolejnego.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 4279 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?