Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 12 - wiki Resident Evil 4 Remake


Rozdział dwunasty rozpoczynasz od krótkiej scenki przerywnikowej. Gdy dobiegnie ona końca, otrzymasz klucz Luisa (Luis’s Key). Rozejrzyj się następnie dookoła i śmigaj w jedynym możliwym kierunku, czyli do windy. Na końcu przejażdżki dowiesz się, że musisz zmierzać w kierunku Wieży Zegarowej.

Wyjdź z windy i zerknij na ścianę z lewej. Zobaczysz tam dwa dodatkowe zlecenia. Pierwsze na odzyskanie ukradzionego klejnotu, który jest gdzieś na dziedzińcu zamku. Drugie związane z portretem rodziny Salazarów. Chodzi o zniszczenie jego portretu. Z prawej strony znajdziesz podwójną bramę, która stanowi skrót do Sali Balowej, a ponadto będzie tu też niewielka szkatułka z małym kluczem, dzbany do stłuczenia oraz handlarz i maszyna do pisania.

Uwaga: Jeśli chcesz od razu kontynuować wątek fabularny, wejdź do pobliskiej kolejki, albowiem zawiezie Cię ona do Wieży Zegarowej. Jeśli jednak Ci się nie spieszy, wykonaj dwa dodatkowe zlecenia.

Klejnot: By ogarnąć pierwsze zlecenie, wróć do sali balowej i śmigaj w kierunku dziedzińca (Courtyard). Dostaniesz się tam przechodząc przez zachodnią bramę Sali Balowej i idąc przed siebie. Na dziedzińcu musisz znaleźć gniazdo wrony, co nie będzie łatwe, bo jest ich tam mnóstwo. Chodzi konkretnie o gniazdo, które dostrzeżesz nad północnym wejściem, które prowadzi Cię do handlarza. Może być w nim wrota, jeśli jej nie przestraszyłeś. Strzel w to gniazdo, a wypadnie zadrapany szmaragd (Scratched Emerald). Nieopodal jest handlarz, to możesz od razu sprzedaż klejnot, by zaliczyć zlecenie.

Portret Salazara: By wykonać te zlecenie, musisz wrócić do Sali balowej i przejść przez wschodnie wyjście, bo Twoim celem jest Sala Tronowa. W środku, zlikwiduj pokraki i znajdź portret, który jest z tyłu i na północnej ścianie. Jak zniszczyć portret? Musisz rzucić w niego jajkiem. Jeśli je masz, chwyć do ręki i rzuć. Jeśli nie masz, poczekaj, aż któryś z pobliskich kurczaków je zniesie. Gdybyś przypadkiem zabił kurczaki, wczytaj ostatni automatyczny zapis. Po zniszczeniu portretu, udaj się do handlarza, aby zaliczyć wyzwanie.

Nim stąd wyjdziesz, poszukaj skrytki wykorzystującej kwadratowy klucz – wcześniej nie miałeś opcji jej otwarcia. Teraz to zrób, by zgarnąć skarb (Złote kurze jajko).


Cokolwiek zdecydujesz, wsiądź wreszcie do wagonika, by udać się do Wieży zegarowej. Po przejażdżce wyjdź z wagoniku i śmigaj przed siebie. Za moment obejrzysz scenkę przerywnikową, a po niej musisz iść dalej i walczyć. Bądź sprytny i ostrożny. Pokonaj pierwszą grupę oponentów, po czym trzymaj się lewej i zerknij za worki, by znaleźć skrzynię (złota sztabka). Weź jej zawartość i zmierzaj ku górze.

Uwaga: W mroku pod schodami będzie tu nakręcana laleczka.

Idąc po schodach uważaj na fanatyków, a także na pułapki. W pewnym momencie kamienna głowa w centrum zacznie bowiem ziać ogniem. Planuj swoje ruchy do przodu i staraj się likwidować oponentów z daleka, bo walcząc chaotycznie szybko przegrasz. Przy zionącej głowie idź najpierw na prawo, a przy barykadzie zerknij do góry. Zobaczysz klatkę ze skarbem. Będzie w niej aleksandryt. Następnie wróć się, bo by iść dalej, musisz biec pomostem z jej lewej strony, a następnie szybko na drabinę. Schowaj się na lewo i czekaj. Głowa pozbędzie się fanatyków i wtedy dopiero biegnij do przodu. Idź za ogniem, bo inaczej nie zdążysz, a następnie do góry po schodach.

Nagle zobaczysz krótki filmik, w trakcie którego jeden z fanatyków spuści na dół wielką kulę. Musisz się cofnąć do wnęki balkonowej, by przed nią uciec. Gdy kula spadnie, biegnij do góry. Bądź ostrożny, bo kul będzie więcej.

Chowaj się w kolejnych zaułkach, dojdziesz do przeciwnika przy dźwigni. Zlikwiduj go. Zerknij następnie na pomost drewniany z prawej. Będzie tam skrzynia ze skarbem (lustro z perłami i rubinami). Będzie tu też jeszcze jeden skarb. Skrzynię znajdziesz po tym, jak zejdziesz na dół po drabinie. Będzie w niej ekstrawagancki zegar. Mając wszystko, skorzystaj z windy w centralnej części wieży.

Po drodze do góry będziesz musiał walczyć ze sporą grupą przeciwników. Będą też pokraki z głowami kozłów. Nimi zajmuj się jak najszybciej. Potem likwiduj resztę korzystając koniecznie z eksplodujących beczek. Na górze zejdź z windy i idź w jedynym możliwym kierunku. Na zewnątrz, kontynuuj podróż przed siebie. Przed drabiną na dół, zerknij na lewo, a zobaczysz w oddali dwóch fanatyków z kuszami – sprzątnij ich i dopiero wtedy idź dalej.

Uwaga: Pod rusztowaniem będzie wisiał skarb – zestrzel klatkę z nim, by zgarnąć diament.

Po tym, jak przejdziesz kawałek, trzymaj się lewej, a znajdziesz handlarza oraz maszynę do pisania. W jego kanciapie jest też drabina, która zaprowadzi cię na rusztowanie, a tam zgarniesz nieco przydatnych rzeczy. Mając wszystko, idź dalej. Dojdziesz dzięki temu do podwójnych drzwi, a gdy przez nie przejdziesz czeka cię walka z bossem, jest nim Ramon Salazar.

Ramon Salazar - jak pokonać


Aby pokonać Ramona musisz w zasadzie cały czas być w ruchu, bo inaczej jego ataki będą cię dosięgać, a potrafią zadać sporo obrażeń. Strzelaj do Ramona, przede wszystkim, gdy będzie widoczna jego postać pomiędzy potworem z mackami. W pewnym momencie Ramon „wyląduje” na ziemi i będzie oszołomiony. Podbiegnij wówczas i zadaj cios nożem. Proces ten musisz powtórzyć trzykrotnie, aby zwyciężyć. Po wygranej, przeszukaj oczywiście okolicę (biorąc Róż do ust – Lip Rouge), by zgarnąć przydatny loot, a następni idź w jedynym możliwym kierunku.

Za moment dojdziesz do windy, a wtedy skorzystaj z niej, by zjechać na dół. W podziemiach znowu śmigaj przed siebie. Nie minie wiele czasu, a natrafisz na łódkę. Rozejrzyj się dookoła, a potem do niej wsiądź. Zainicjuje to scenkę przerywnikową, w trakcie której pojawi się Ada Wong. Zakończy się tu także niniejszy rozdział, a rozpocznie kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 5812 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   11:36, 29.05.2023
Jako ciekawostkę można dodać, że zlecenie z rzuceniem jajka w portret Salazara jest pewną sugestią by zrobić to z prawdziwym Ramonem Puszcza oko Wystarczy na początku walki poczęstować go w twarz złotym jajem, a zostaje ogłuszony i jest podatny na obrażenia. Wystarczy wtedy wyciągnąć najmocniejszą broń jaką się posiada i z bliska strzelać w głowę.
0 kudosbigboy177   @   12:40, 29.05.2023
Cytat: mrPack
Jako ciekawostkę można dodać, że zlecenie z rzuceniem jajka w portret Salazara jest pewną sugestią by zrobić to z prawdziwym Ramonem Puszcza oko Wystarczy na początku walki poczęstować go w twarz złotym jajem, a zostaje ogłuszony i jest podatny na obrażenia. Wystarczy wtedy wyciągnąć najmocniejszą broń jaką się posiada i z bliska strzelać w głowę.
Świetna podpowiedź! Mogę zaktualizować wpis strony o tę ciekawostkę? Uśmiech Oczywiście zaznaczę, że to Twój wkład w wiki.

Jakbyś miał więcej takich perełek, to koniecznie daj znać w komentarzach do pozostałych podstron. Poradnik jeszcze publikuję, więc będę aktualizował strony.
1 kudosmrPack   @   13:03, 29.05.2023
Cytat: bigboy177
Świetna podpowiedź! Mogę zaktualizować wpis strony o tę ciekawostkę? Uśmiech Oczywiście zaznaczę, że to Twój wkład w wiki.

Jakbyś miał więcej takich perełek, to koniecznie daj znać w komentarzach do pozostałych podstron. Poradnik jeszcze publikuję, więc będę aktualizował strony.
Tak, o ile muszę zaznaczyć, że działało to kiedy grałem, ale myślę, że ten sposób nadal jest aktualny i nie był to błąd, a swojego rodzaju easter egg Puszcza oko