Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 9 - wiki Resident Evil 4 Remake


Rozpoczynasz od rozmowy z Luisem. Po niej rozejrzyj się dookoła i zapisz postępy. Twoim celem będzie teraz znalezienie sali balowej (Ballroom). Wyjdź stąd przez podwójne drzwi. Przeszukaj skrzynie z lewej strony i zejdź na dół po schodach. Wrota z prawej będą zamknięte, więc po prostu idź jedyną możliwą ścieżką.

Labirynt i zagadka trzech wieży


Znajdziesz się w ten sposób w labiryncie. Nie wchodź po schodach do góry, a zamiast tego rozejrzyj się po okolicy. Wejdź po drabinie na wieżę i pociąg za dźwignię, by opuścić flagi. Następnie zerknij do wąskiego przejścia z lewej strony schodów i uważaj tu na biegającego psa. Znajdziesz w ten sposób kilka skrzyń z przydatnymi rzeczami, spray pierwszej pomocy oraz nakręcaną laleczkę (na końcu jednego z przejść z prawej strony przy deskach).

W ostatnim możliwym korytarzu znajdziesz też skrzynię ze skarbem (Eleganckie szachy), więc warto przeszukać cały labirynt, mimo że biega po nim kilka niebezpiecznych psiaków, a jeden nawet z robalem na plecach. Nieopodal szachów będzie też druga wieża – wejdź na nią i pociąg za dźwignię, by spuścić kolejną flagę.

By dotrzeć do trzeciej wierzy, trzymaj się dolnej krawędzi mapy od wieży drugiej, a gdy dotrzesz do wskazanego obszaru wejdź pomiędzy żywopłot i znajdź wąską ścieżkę dalej na lewo. Gdy przejdziesz kawałek, natrafisz na klatkę z psami, więc zachowaj ostrożność. Weź jakąś solidną broń i sprzątnij je, gdy wyskoczą. Następnie idź obok klatki i obejdź dookoła labirynt, by znaleźć skrzynię oraz dźwignię. Poproś Ashley, by pociągnęła za tę dźwignię, a ty idź do drzwi, które się w ten sposób otworzą. Dojdziesz dzięki temu do trzeciej wieży oraz dźwigni. Pociąg za nią, by opuścić trzecią flagę.

Otworzą się w ten sposób drzwi na schodach. Gdy zaczniesz wracać, pojawią się fanatycy i będą chcieli porwać Ashley. Biegnij zatem do dziewczyny i sprzątnij pokraki.

Uwaga: Zauważ, że pojawienie się szaleńców, otworzyło skrót do poprzedniego obszaru. Masz ze sobą Ashley, możesz tam wrócić i wejść dotrzeć do skarbu, który wcześniej był niedostępny. W międzyczasie warto też skorzystać z usług handlarza oraz zapisać stan rozgrywki. W pobliżu skarbu zachowaj ostrożność, bo jedna ze zbroi ożyje – celuj wtedy w robaka widocznego pod hełmem, a gdy przeciwnik będzie oszołomiony, podejdź i kopnij go. Gdy hełm spadnie, dokończ robotę. Po wszystkim podsadź Ashley do dziury nad tutejszą bramą, a dostaniesz się do skrzyni. Będzie w niej Zdeprawowany Bożek.

Niezależnie od tego, czy pójdziesz po skarb, czy nie, przejdź wreszcie przez drzwi w labiryncie. Przejdź przez podwójne wrota, a znajdziesz się w Wielkiej Sali (Grand Hall).

Wielka Sala


Będzie tu handlarz, więc możesz skorzystać z jego usług. Jeden z posągów trzyma też skarb – zniszcz klatkę, w której jest, a wpadnie Ci w ręce aleksandryt.

Uwaga: U Handlarza znajdziesz niebieską kartkę ze zleceniem na kolejne 6 niebieskich medalionów. Będziesz się zatem musiał za nimi rozglądać.

Po skorzystaniu z usług handlarza, wejdź na schody w Wielkiej Sali i przyjrzyj się dziwnemu posągowi. Okaże się, że nie jest on kompletny, a ty – co nie jest zaskoczeniem – musisz odzyskać brakujące elementy.

Uwaga: Obok posągu jest kartka ze zleceniem. Twoim celem jest wyeliminowanie trzech szczurów na obszarze Wielkiej Sali oraz Biblioteki.

By kontynuować, przejdź przez drzwi obok posągu, a wyruszysz w kierunku Jadalni (Dining Hall). Jako że biega tu szczur, sprzątnij go, idąc przed siebie. Spójrz tu następnie na klatkę, w której jest posąg z wężami. Głowa jednego z nich jest Ci potrzebna, ale musisz najpierw otworzyć klatkę.

Medalion: W Jadalni jest niebieski medalion. Szukaj go za ostatnią zasłoną z prawej.

Po zgarnięciu medalionu, możesz się już na spokojnie zająć otwarciem klatki. Co ważne, nic Cię tu nie zaatakuje, więc spokojnie kombinuj.

Jak otworzyć klatkę z wężami


By otworzyć klatkę, idź do końca pomieszczenia i spójrz na dwa obrazy. Na jednym będzie siedziała kobieta. Zapamiętaj szczegóły (biała serwetka, kieliszek z prawej, talerzyk z lewej, złote sztućce, czyli z lewej widelec i łyżka, a z prawej dwa noże itd.). Następnie zerknij na drugi obraz, ten z mężczyzną. Tu zwróć uwagę na chleb z lewej, wino z prawej oraz nie po dwa, ale po trzy sztućce z każdej strony. Z lewej dwa widelce i łyżka, a z prawej trzy noże.

Udaj się teraz do stołów w jadalni i znajdź takie samo ułożenie przedmiotów dla Ashley, po czym nakaż jej, by usiadła we wskazanym miejscu. Chodzi o pierwszy stół od wejścia i drugie miejsce od prawej. Ty natomiast siądź przy drugim stole od wejścia i na drugim miejscu od lewej. Zadzwoń następnie dzwonkiem. Ashley zrobi to samo, a klatka z posągiem się otworzy. Weź z niej głowę węża (Serpent Head) i wracaj do Wielkiej Sali.

Wejdź po schodach z prawej do góry, a następnie do pierwszych drzwi z prawej. Idąc, zwróć uwagę na żyrandol, a dostrzeżesz na nim drugi niebieski medalion. Za drzwiami idź przed siebie, zgarniając przydatne rzeczy. W kredensie z lewej będzie mały klucz, więc koniecznie go zabierz. Za moment dojdziesz do dziwnej komnaty z lwem.

Jak zdobyć głowę lwa


W komnacie z lwem zeskocz na dół i przeszukaj okolicę. Zbierz w szczególności amunicję, a następnie podejdź do głowy lwa i spróbuj ją wziąć, co zainicjuje walkę z ożywającymi zbrojami. Nie będzie ona łatwa, ale Ashley będzie pomagać. Przebieg pojedynku pokazuje film.

Po wygranej ustaw się w odpowiednim miejscu, a dziewczyna zeskoczy Ci w ramiona. Pozbieraj wtedy wszelki loot i poproś Ashley, by złapała za uchwyt w jednym z koni blokujących przejście. Ty złap za drugi. Lance się uniosą i będziesz mógł wrócić do Wielkiej Sali. Po drodze znajdziesz skrzynię z pewnym ciekawym przedmiotem (Kwadratowe Urządzenie – Cubic Device), kilka wazonów do zniszczenia oraz szczura.

Uwaga: Kwadratowe urządzenie możesz wsunąć w slot dziwnej maszyny, która jest w tutejszej kanciapie handlarza oraz w Komnacie Audiencji. Otwarcie jej daje Ci skarb.

Jak zdobyć głowę kozła


Zapisz teraz u handlarza postępy, bo jesteś niedaleko, po czym idź na piętro i do drzwi niejako nad kanciapą handlarza. W korytarzu idź przed siebie w kierunku Galerii. W środku przejdź po pomoście w stronę posągu w oddali. Gdy przejdziesz kawałek, pojawią się fanatycy. Będzie też jeden z łbem kozła. Zajmij się najpierw nim. Musisz oczywiście zrobić to sprytnie. Będzie na górnym balkonie.

Po wygranej, pociąg za dźwignię, by unieść pomost. Następnie wróć na dół i zbierz ewentualny loot. Koniecznie zerknij pod pomost, bo będzie tam skrzynia ze skarbem (żółty diament). Oraz niebieski medalion, którym nie dałeś się rady zająć wcześniej. Na koniec znajdź niewielkie schody z boku komnaty, by wrócić do góry i przejść po pomoście. Zdobędziesz w ten sposób Głowę Kozła (Goat Head). Mając ją, wracaj do Wielkiej Sali, uważając, bo na pomost wbiegną fanatycy.

Idź do handlarza, zapisz postępy, a potem idź do posągu z brakującymi elementami. Każdy wskoczy na odpowiednie miejsce, więc nie musisz się obawiać o ich właściwe ustawienie. Otworzą się dzięki temu pobliskie drzwi i pojawią fanatycy. Stanie się to w ramach scenki przerywnikowej. Po niej wcielisz się w Ashley, która będzie próbowała ocalić Leona.

Gra jako Ashley


Mając kontrolę nad dziewczyną, idź przed siebie. Znajdziesz w ten sposób lampę, którą oczywiście weź. Otworzy się w ten sposób także ściana obok, a ty będziesz w stanie kontynuować eksplorację. Droga będzie jedna, więc spokojnie śmigaj do przodu.

Na końcu biblioteki znajdziesz notatkę na biurku oraz zegar. Najpierw przeczytaj notatkę, a dowiesz się o błogosławionej godzinie i o tym, że nie powinieneś się bać ciemności. Wiele Ci to nie podpowiada, więc póki co przejdź przez drzwi z lewej strony.

Dotrzesz w ten sposób do kolejnej sali biblioteki. Przeciśnij się pod półkami i trzymaj się prawej. Tutejsze drzwi wymagają klucza, więc na razie nie kombinuj z otwieraniem ich. Idź pomiędzy pułkami i trzymaj się prawej strony, a następnie przejdź pod kolejną półką. Znajdziesz w ten sposób skrzynię, niestety zamkniętą. Pamiętaj o niej jednak i wróć do eksploracji.

Natrafisz za moment na piedestał przypominający ten, z którego zabrałeś lampę. Odłóż więc na nim niesiony przedmiot, a otworzy się przejście. Skorzystaj z niego i namierz korbkę. Pokręć nią, by obniżyć schody. Idź teraz do nich, uprzednio podnosząc lampę, i do góry. Na stole znajdziesz klucze (Bunch of Keys). Zabierz je i wracaj na dół.

Pomiędzy regałami zacznie tu łazić zbroja. Musisz ją w związku z tym omijać. Kieruj się najpierw do przodu, trzymając się lewej strony. Dojdziesz w ten sposób do skrzyni, którą wcześniej widziałeś. Otwórz ją drugim od lewej kluczem, a zdobędziesz skarb (Elegancką butelkę z perfumami). Mając przedmiot, wróć do korytarza, uważając na rycerza, i kieruj się dalej na lewo. W stronę drzwi. Otwórz je trzecim kluczem, wbiegnij do windy i wciśnij przycisk, by jechać do góry.

Zbiegnij na dół po schodach, a odpali się krótka scenka przerywnikowa. Po niej zerknij na notatkę z lewej strony, zapisz postępy przy pomocy pobliskiej maszyny i znajdź biurko w lewym rogu. Będzie na nim napisana godzina 11:04. Taki czas musisz teraz ustawić na tykającym nieopodal zegarze, co otworzy tajne przejście. Idź nim przed siebie.

Zejdź na dół po schodach, oślep rycerza lampą i przekręć korbę, po czym wbiegnij do biblioteki. Kieruj się tu na prawo, a potem przejdź pod półkami z książkami i wbiegnij do korytarza. Wreszcie dotrzesz do miejsca, w którym był pierwszy zegar. Otwórz tajne przejście za nim ustawiając 11:04. Wjedziesz w ten sposób do podziemi.

Mauzoleum


Na dole szybko wejdź do windy i wciśnij przycisk by zjechać na dół. Wkroczysz w ten sposób do Mauzoleum. Idź przed siebie, po drodze pociągając za sznurki przy gongach. Musisz w ten sposób aktywować symbole: konika morskiego, ptaka, węża oraz jelenia. Zrób to szybko, jednocześnie oślepiając pojawiających się wrogów. Następnie biegnij szybko do drzwi, które się otworzą.

Uwaga: Nieopodal jest skrzynia, którą możesz otworzyć jednym z posiadanych kluczy. Weź z niej skarb, bo później już po niego nie wrócisz.

Znajdziesz tu dziwną kopułę dookoła której są lampiony. Zauważ, że każdy lampion rzuca na kopułę światło o określonym kształcie.  Patrząc od lewej musisz ustawić lampę z symbolem fragmentu księżyca, potem pełni księżyca, a na końcu gwiazdy. Kopuła się otworzy, a ty weźmiesz z niej insygnia rodziny Salazarów (Salazar Family Insignia).

Ożyją oczywiście zbroje, więc wracaj tam skąd przyszedłeś, czyli do windy. Po drodze będziesz musiał kucnąć, by przejść pod stojącymi sztywno zbrojami, a z drugiej strony, trzymaj się prawej i pędź do bramy. Otwórz ją, wejdź do windy i szybko naciśnij przycisk, by jechać do góry. Na górze znów pędź po schodach, uważając na zbroję. Na górze wejdziesz za moment do mniejszego pomieszczenia z lewej strony biblioteki, a tam trzymaj się prawej strony, by przejść przez drzwi do korytarza. Potem pędź przed siebie do dużej Sali biblioteki oraz kieruj się do korytarza naprzeciwko.

Obok zamkniętej bramy jest miejsce na insygnia rodziny Salazarów, ale poczekaj z wykorzystaniem ich. Za regałem z książkami jest tu skarb. Skrzynię otworzysz tylko kluczem, który posiada Ashley. Mając wszystko, umieść insygnia na miejscu i przejdź na drugą stronę. Zainicjuje to przerywnik i zakończy niniejszy rozdział. Rozpocznie się też kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 11282 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?