Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 3 - wiki Resident Evil 4 Remake


Po rozmowie z handlerem, musisz się udać do kościoła. W posiadłości nie ma póki co nic więcej, więc wróć na korytarz, zapisz postępy i wyjdź na zewnątrz. Usłyszysz wówczas skomlenie psa – jest z boku posiadłości. Uwolnij go. Warto to zrobić! Znajdź następnie podwójną bramę (z symbolem takim samym, jak na kluczu z biurka), która pozwoli Ci kontynuować. Idź mroczną grotą do przodu, aż znajdziesz kolejną bramę. Otwórz ją, dzięki czemu trafisz z powrotem do wioski.

Wioska


W wiosce kieruj się na wieżę, a w pewnym momencie dojdzie do eksplozji i pojawią się niezbyt przyjazne psy. Pozbądź się ich wszystkich i kontynuuj eksplorację. W jednym z budynków obok kościoła natrafiłeś wcześniej na zamknięty kredens. Powinieneś mieć mały klucz, więc go otwórz. W środku będzie stary kompas. Weź go wróć na zewnątrz i zwiedzaj dalej.

Na lewo od kościoła jest dom, w którym przebywa wieśniaczka. Wejdź tam i sprzątnij ją, a potem rozbrój bombę na schodach i wejdź na piętro. Wyskocz przez okno obok schodów i zerknij na dach z prawej, a zdobędziesz kryształ (Velvet Blue). Potem idź w przeciwną stronę i zaskocz z dachu. Następnie idź do budynku z prawej strony zawalonej wieży. Trzykrotnie kopnij w drzwi i ostrożnie rozbrój pułapkę.

Idź do drzwi naprzeciwko, sprzątnij wieśniaczkę za nimi i wyskocz przez okno. Pozbądź się kolejnego wieśniaka i brnij przed siebie w jedynym możliwym kierunku, czyli do drzwi z symbolem przypominającym ten, który jest wygrawerowany na kluczu z Posiadłości Szefa Wioski. Otwórz te drzwi, by wejść do Ratusza.

W ratuszu zbierz przydatne rzeczy, przeszukując okolicę i zmierzaj do przodu. W jadalni zerknij na stół oraz wielką czaszkę. Wyjdź następnie na zewnątrz przez jedyne drzwi, a natrafisz na kolejne surowce oraz handlarza, z którego usług warto w tym momencie skorzystać. Nieopodal handlarza natrafisz na zlecenie (niebieska kartka), polegające na sprzedaniu trzech żmij.

Kościół


Po skorzystaniu z usług handlarza, ruszaj przed siebie w kierunku kościoła. Droga do niego nie jest jakaś długa, więc za moment będziesz w pobliżu. Na cmentarzu dostrzeżesz wieśniaka. Podejdź go po cichu i sprzątnij, po czym wróć na główną ścieżkę i zerknij do szopy z prawej. Wejdź do niej powoli, aby po cichu sprzątnąć wieśniaka z lewej strony. Przeszukaj następnie wnętrze, wróć na ścieżkę i idź w kierunku kościoła, czy to przez cmentarz, czy po drodze.

Otwórz bramę kościoła, a obejrzysz krótką scenkę przerywnikową. Okaże się, że kościół jest zamknięty, ty natomiast nie masz odpowiedniego klucza. Kieruj się zatem na prawo i obejdź kościół dookoła. Zerknij do pierwszych drzwi z lewej, a znajdziesz kanciapę, w której będzie maszyna do pisania, zamknięty kredens oraz nieco surowców. Koniecznie zerknij tu też na mapę, a poznasz swój kolejny cel – jezioro.

W pokoju z maszyną jest w podłodze właz, nie idź tam jednak jeszcze. Zamiast tego wróć na zewnątrz i kontynuuj na tyły kościoła. Znajdziesz w ten sposób kolejne przydatne rzeczy, w tym elegancką ozdobę do włosów (Elegant Headdress) oraz kolejne zlecenie, polegające na niszczeniu emblematów nagrobnych na obszarze kościoła.

Nagrobne emblematy: Wróć się kawałek, na cmentarz, znajdź tam grób niejako bliźniaczy i zniszcz dwa emblematy w nim. Są one praktycznie na samym dole przy drzewie.

Nic więcej tu nie ma, więc wróć do pomieszczenia z maszyną, zapisz postępy i zejdź pod ziemię. Idź tam w jedynym możliwym kierunku.

Kamieniołom


Po wyjściu na zewnątrz, skręć w prawo i otwórz sobie skrót do kościoła. Następnie idź w przeciwną stronę. Miń drogowskaz i wejdź na drewniany pomost. Gdy wyjdziesz zza zakrętu uważaj. Natrafisz na wieśniaka z koktajlem mołotowa. Sprzątnij go jak najszybciej. Potem zaś pozbądź się jego kumpli.

Po walce, przeszukaj okolicę. W skrzyni w chacie po lewej będzie żmija. Zniszcz ją więc z pewnej odległości, a potem zabij też żmiję. Zwłoki weź, bo przydadzą się dla Handlarza. Wróć na ścieżkę i wejdź na drabinę. Pojawią się kolejni wieśniacy, więc ich zlikwiduj, a potem rozejrzyj się dookoła. By kontynuować, przejdź na koniec pomostu i zeskocz na dół. Pokonaj kolejne pokraki i znów zerknij dookoła. Mając wszystko, wejdź do tunelu.

Skarb: Na pomoście zerknij na wystający poza niego pal. Zobaczysz na nim klatkę – jest w niej skarb, więc warto go zestrzelić. Sam skarb zdobędziesz nieco później, gdy będziesz pływał łódką.

W środku najpierw idź na wprost i przeszukaj beczkę, a potem na lewo, uważając na ładunek wybuchowy na ścianie. Rozbrój go i kontynuuj. Po wyjściu z tunelu zerknij na wielki kilof, przeszukaj skrzynię i spójrz na niebieską kartę ze zleceniem. Chodzi ponownie o zniszczenie 5 niebieskich medalionów, które są na obszarze Kamieniołomu oraz Hodowli ryb. Mając wszystko, idź przed siebie.

Po wejściu do kamieniołomu zlikwiduj dwa psy, a następnie rozejrzyj się dookoła. Potem zaś idź przez uchylone wrota dalej (nad wrotami jest pierwszy niebieski medalion). Idź pomiędzy skałami, a natrafisz na kapliczkę. Kawałek dalej będzie też kolejne stanowisko Handlarza. Warto oczywiście skorzystać z jego usług.

Po rozmowie z Handlarzem zerknij do czerwonej skrzyni, która jest naprzeciwko, a znajdziesz sześciokątny fragment A (Hexagon Piece A). Mając go, wejdź na schody i przejdź przez wrota. Na zewnątrz podejdź do punktu widokowego i spójrz przez lornetkę – przyjrzyj się łódce na jeziorze oraz dziwnej chacie z prawej. Odejdź następnie od punktu widokowego i skorzystaj z drabiny z lewej. Zeskocz jeszcze niżej i przeszukaj okolicę. Wróć potem na pomost i wejdź do tunelu. Przejdź przez niego, a znajdziesz się Hodowli ryb (Fish Farm).

Hodowla ryb


Po wejściu na teren hodowli, idź na prawo. W pewnym momencie załamie się pod Tobą pomost, a wtedy wpadniesz do wody. Kontynuuj mimo to przed siebie, uważając na przeciwnika z głową krowy oraz inne pokraki. Sprzątnij najpierw swoistego mini-bossa. Granat lub dwa oraz kilka wystrzałów ze strzelby powinny załatwić sprawę. Potem zlikwiduj pozostałych, przeszukaj okolicę i wyjdź z wody na pomost.

Na pomoście wejdź do niewielkiej szopy przed sobą, a znajdziesz granat, beczki oraz niebieski medalion. Weź surowce, a medalion zniszcz, po czym idź dalej. Zerknij na prawo od szopy, a zobaczysz w oddali bandziora z jakąś bronią. Zlikwiduj go stąd i dopiero wtedy idź na lewo od szopy. Zbierz przydatne rzeczy i wracaj do szopy. Z prawej jest zejście do wody. Skorzystaj z niego.

W wodzie trzymaj się prawej strony, aby niejako obejść dookoła obszar – idź cały czas przy skałach, aż znajdziesz pomost do góry. Sprzątnij wszystkich wieśniaków, a potem zerknij na lewo, uważając na bombę. Przejdź teraz naprzeciwko z pomostu, na którym jesteś (nie idź jeszcze w głąb lokacji).

Skarb: W lampionie przy pomostach jest skarb – fajka. Strzel w lampion, by ją wziąć.

Gdy wejdziesz do wody, zerknij na prawo, a pomiędzy deskami dostrzeżesz niebieski medalion. Zniszcz go i wejdź po pomoście do góry. Zniszcz beczkę, weź jej zawartość i dopiero wtedy idź w głąb. Ostrożnie, bo za moment będzie kolejna bomba.

Gdy rozbroisz pułapkę, wskocz do wody z lewej i przejdź pod pomostem, po którym się poruszałeś przed momentem. Zerknij tam za niebieskim medalionem (będzie z prawej) i przeszukaj kufer, a zgarniesz sześciokątny fragment A (Hexagon Piece B). Zabierz go, wróć na drugą stronę pomostu, wyjdź na brzeg.

Uwaga: Na plaży będzie żmija lub dwie – zabij je i weź zwłoki dla Handlarza, co pozwoli Ci ukończyć kolejne jego wyzwanie.

Po przeszukaniu brzegu wejdź do szopy z lewej, a znajdziesz kredens i mały klucz. Zniszcz też skrzynkę, a finalnie wejdź do domu na końcu hodowli ryb. Kopnij w nie trzykrotnie, by zniszczyć kłódkę. Wnętrze oczywiście dokładnie przeszukaj, biorąc przede wszystkim kanister z benzyną do łodzi. Mając go wyjdź na zewnątrz. Kieruj się tam na prawo, po drabinie do góry i przy skałach. Na końcu zeskocz na dół, przeszukaj beczkę i wracaj. Wejdź na pomost z przodu i trzymaj się prawej oraz skał, a dotrzesz do tunelu.

Uwaga: Z przystani masz niedaleko do Handlarza, jeśli chcesz coś uzupełnić. Masz też klucz, który pozwoli Ci otworzyć kredens nieopodal (Zegarek kieszonkowy z brązu). No i zapisanie rozgrywki może być wskazane.

Po powrocie na przystań, poszukaj dziwnego mechanizmu przy skale – tzw. kamienny piedestał (Stone Pedestal). Powinieneś mieć dwa przedmioty, sześciokątne fragmenty, potrzebne do tego, by go aktywować. Umieść je, a pozostanie już tylko jeden. Na razie go nie masz, więc idź na pomost. Podejdź nieco do łodzi i spójrz pod przystań – zauważysz tam ostatni niebieski medalion. Zniszcz go i dopiero wtedy zajmij się łodzią. Wlej do silnika benzynę i wskocz do łodzi.

Del Lago (Potwór) - jak pokonać


Zainicjuje to scenkę przerywnikową, po której będziesz musiał walczyć z potworem zwanym Del Lago. Pojedynek z nim jest dość prosty. Trzymaj przyciśnięte celowanie harpunem i rzucaj kolejnymi harpunami, aż osłabisz pokrakę. Gdy przestanie uciekać, obserwuj otoczenie, bo za moment zacznie płynąć w Twoim kierunku – jak otworzy paszczę, rzuć w nią harpunem. Proces powtarzaj, pamiętając o tym, że gdy potwór ucieka z Tobą na linie, możesz kontrolować ruch łodzi raz na lewo, a raz na prawo – w zależności od potrzeby.

Po wygranej niniejszy rozdział opowieści dobiegnie końca, a ty przejdziesz do kolejnego. Pomiędzy rozdziałami możesz zapisać postępy, jeśli chcesz.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 9304 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?