Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Skarby w Wiosce - wiki Resident Evil 4 Remake


Wioska to pierwsza duża lokacja w grze Resident Evil 4: Remake. Jest ona oczywiście wypełniona skarbami, które często są dość dobrze ukryte. Aby łatwiej je namierzyć, skorzystaj z poniższej listy. Pamiętaj też, że u handlarza możesz kupić mapę skarbów (w zakładce Trade), która znacznie ułatwi Ci poszukiwania cennych przedmiotów. Sprzedając skarby pozyskasz oczywiście peso, a dzięki nim nabędziesz przydatne rzeczy u handlarza i usprawnisz wyposażenie.

Village Square (Rynek Wioski)


 • Idąc ścieżką w kierunku farmy, zerknij do domu z lewej. Zaraz po wejściu do środka znajdziesz szkatułkę, a w niej będzie Rubin.

 • Na drugim piętrze domu, w którym możesz znaleźć shotgun przejdź przez okno na górze schodów. Skręć w prawo i podejdź do krawędzi dachu, by znaleźć Velvet Blue.

 • Wewnątrz Ratusza (Town Hall), do którego wchodzisz przy pomocy Klucza z Insignią (Insignia Key), strzel w klatkę zwisającą z sufitu ponad stołem z ucztą. Wewnątrz znajdziesz Velvet Blue.

 • Gdy wrócisz na Rynek Wioski z Ashley w piątym rozdziale gry, podsadź ją przez okno zdewastowanego budynku nieopodal ogniska. Otworzy od środka drzwi, a dzięki temu znajdziesz Elegancką Bransoletę (Elegant Bangle).

// Zamknięte Kredensy


W drugim domu z lewej strony od wejścia, znajdziesz zamknięty kredens z prawej strony drzwi. Znajduje się w nim Stary Kompas (Vintage Compass). By go otworzyć, musisz najpierw zdobyć mały klucz (small key).

Farm (Farma)


 • Wejdź do ogrodu z lewej i poszukaj małego wiatraka ponad studnią. Spójrz na łopatki, a zauważysz, że do jednej z nich jest zamocowana klatka - strzel w nią, a ta spadnie. W środku znajdziesz Perłowy Naszyjnik (Pearl Pendant). Strzel w klatkę gdy jest całkiem na prawo (w pozycji na godzinie trzeciej), bo inaczej dostaniesz Brudny Perłowy Naszyjnik, który wart jest nieco mniej.

 • Opuść pomieszczenie z mechanizmem wiatraka przez boczne drzwi i zeskocz na dół z tamtejszej platformy. Idź ścieżką do końca, a znajdziesz z lewej sporą skrzynię. Otwórz ją, by zdobyć Flakon (Flagon).

 • Po pokonaniu przeciwnika z głową krowy, przeszukaj tylny róg stodoły, aby znaleźć szufladę, w której skrywa się rubin.

 • Kapliczka z lewej strony stodoły zawiera Antyczną Fajkę (Antique Pipe), ale nie będziesz mógł jej otworzyć do momentu zdobycia specjalnego klucza (Old Wayshrine Key), który jest w czwartym rozdziale w Jaskini z Malowidłami (Mural Cave).

Abandoned Factory (Opuszczona Fabryka)


 • Na obszarze z biegającymi szczurami otwórz właz w kominie z prawej strony. W środku znajdziesz szafir.

 • Po powróceniu z Doliny z Hexagonalnym Emblematem możesz zacząć od ścieżki prowadzącej z powrotem do wioski. Na pierwszym rozwidleniu skręć w lewo i przejdź przez szczelinę pod schodami. Znajdziesz w ten sposób kilka przedmiotów, a także skrzynię z szafirem.

// Zamknięte Kredensy


W pomieszczeniu, w którym odzyskujesz swoje wyposażenie na początku drugiego rozdziału jest zamknięty kredens. Gdy znajdziesz mały klucz (small key) wróć tu, a zdobędziesz Elegancką Maskę (Elegant Mask).

Valley (Dolina)


 • Sprawdź boczne pomieszczenie obok drabiny w wielkim budynku na najdalszym końcu doliny. Możesz tam też wejść przez drzwi z boku budynku. Poszukaj na półkach, a znajdziesz skrzynkę z małym kluczem (small key).

 • Na górze pomostu, w którym jest koło do otwierania wrót, poszukaj za barykadą wieśniaków, by znaleźć skrzynię, w której jest rubin.

Village Chief's Manor (Posiadłość Szefa Wioski)


 • Pomiędzy fabryką, a posiadłością znajdziesz ołtarz. Poszukaj kręgu na ziemi przed tymże ołtarzem, a dokładnie ponad nim jest wisząca klatka. Zestrzel ją, aby zgarnąć szafir.

 • Natychmiast za ołtarzem jest jeszcze jedna studnia, z lewej strony schodów prowadzących do posiadłości. Strzel w belkę sprawiającą, że studnia jest otwarta (co ją zamknie), a następnie strzel w klatkę wiszącą ponad studnią. Dzięki temu otrzymasz Perłowy Naszyjnik (Pearl Pendant). Jeśli nie zamkniesz studni, naszyjnik się ubrudzi i będzie wart mniej.

 • Gdy wejdziesz do Posiadłości Szefa Wioski przez tylne drzwi, otwórz szufladę na tyłach korytarza. Znajdziesz w niej rubin.

 • Przeszukaj stolik z prawej strony głównego wejścia, aby znaleźć mały klucz (small key).

 • Wróć do posiadłości z Ashley w piątym rozdziale (zanim pójdziesz na Farmę) i wejdź do góry, do głównej sypialni. Usuń obraz na ścianie obok łóżka i pociągnij za dźwignię za nim. Spadnie drabina. Podsadź tam Ashley, a sam wejdziesz także do góry. Na końcu strychu możesz kucnąć i przejść przez wąskie przejście, by znaleźć Antyczny Aparat (Antique Camera).

Church (Kościół)


 • Idąc od przodu kościoła, kieruj się na prawo, przeciwnie do wskazówek zegara, aż dookoła budynku. na jego tyłach znajdziesz skrzynię, a w niej Elegancki Stroik (Elegant Headdress).

 • Gdy wejdziesz do środka kościoła, spójrz na stół z prawej strony ołtarza, by znaleźć mały klucz (small key).

 • Po spotkaniu się pierwszy raz z Ashley, wejdź do pomieszczenia, w którym była przetrzymywana. Strzel w niewielką klatkę zwisającą z sufitu, a zdobędziesz żółty diament.

// Zamknięte Kredensy


W pomieszczeniu z maszyną do pisania, do którego docierasz od zewnątrz kościoła, jest zamknięty kredens. Szukaj go z prawej strony drzwi. W środku jest żółty diament.

Quarry (Kamieniołom)


 • W kamieniołomie, w którym walczysz z El Gigante spójrz na liny ponad areną. Tam, gdzie się one przecinają wisi klatka. Zestrzel ją, a w Twoje ręce wpadnie rubin.

 • Wzdłuż ścieżki do Jeziora, zaraz po tym, jak miniesz kościół, stań na krawędzi pomostu mniej więcej w połowie pomiędzy dwoma drabinami. Zobaczysz w ten sposób wiszącą klatkę. Znajduje się w niej aleksandryt, ale nie zdobędziesz go od razu, a dopiero w następnym rozdziale, bo będzie na dolnych poziomach lokacji. Możesz też strzelić w tę klatkę po pokonaniu potwora w jeziorze, czyli Del Lago.

 • Gdy powrócisz z jeziora mając Old Wayshrine Key, koniecznie odwiedź kapliczkę z prawej strony, gdy będziesz się zbliżał do kamieniołomu, w którym walczysz z El Gigante. W kapliczce będzie Motyla Lampa (Butterfly Lamp).

// Zamknięte Kredensy


Gdy odwiedzisz sklep handlarza, zerknij do bocznego obszaru nieopodal doków z lewej strony jego stanowiska. W zamkniętym kredensie jest tam Zegarek Kieszonkowy z Brązu (Brass Pocket Watch). By otworzyć kredens, musisz mieć mały klucz (small key).

Fish Farm (Hodowla Ryb)


 • W środkowej sekcji Hodowli Ryb, przejdź przez wodę, aby znaleźć się za główną drewnianą strukturą (wzdłuż północnej krawędzi mapy). Na tyłach struktury znajdziesz wiszącą klatkę. Zestrzel ją, by otrzymać Antyczną Fajkę (Antique Pipe).

 • Z lewej strony chaty  generatorem jest mała szopa, a w niej szuflada, w której znajdziesz mały klucz (small key).

 • Pomiędzy dwoma budynkami w dokach, w których jest motorówka, jest kamienny piedestał. Aby go otworzyć, potrzebujesz trzech Sześciokątnych Kawałków (Hexagon Pieces). Znajdujesz je w miejscach wskazanych przez poniższą tabelkę.
Sześciokątny KawałekGdzie znaleźć

A


W kryjówce handlarza, w skrzyni naprzeciwko biurka.

B


Gdy wyjdziesz z chaty z generatorem w Hodowli Ryb. Skręć w lewo, a w wodzie dostrzeżesz skrzynię.

C


Szukaj na prawo, natychmiast po tym, jak zdobędziesz Głowę Bluźniercy (Blasphemer's Head) w Kapliczce w Małej Jaskini. Otwórz szkatułkę obok drabiny. Co ważne, nie zdobędziesz tego fragmentu bez uprzedniego pokonania Del Lago.

Mając wszystkie trzy kawałki, wróć do piedestału i rozwiąż łamigłówkę - powyżej znajdziesz film, który powinien Ci to ułatwić. Otrzymasz dzięki temu Zdeprawowanego Bożka (Depraved Idol).

Lake (Jezioro)


 • Wychodząc z Kapliczki z Malunkami (Mural Shrine), aby wrócić do łodzi, spójrz na prawo, a dostrzeżesz niewielką skrzynię. Zawiera ona cenny klucz (Old Wayshrine Key), który konieczny jest do tego, by otwierać kapliczki rozmieszczone w różnych obszarach Wioski.

 • W Wielkiej Jaskini z Kapliczką poszukaj na lewo, przechodząc przez most w drodze po Głowę Apostaty (Apostate's Head). Będzie tam wisząca ze sklepienia klatka. Zestrzel ją i zeskocz na dół, by zdobyć Velvet Blue.

 • Popłyń łodzią podziemnym kanałem, łączącym dwie części jeziora. Mniej więcej w połowie jest niewielki obszar, przy którym możesz zadokować. Skorzystaj tam z klucza do kapliczki, by otrzymać Wspaniałą Bransoletę (Splendid Bangle). Możesz tu też zdobyć aleksandryt, który zestrzeliłeś będąc powyżej na pomostach nieopodal kościoła i kamieniołomu.

 • Po zdobyciu Głowy Bluźniercy (Blasphemer's Head) z niewielkiej kapliczki, wespnij się na drabinę z prawej i strzel w klatkę zwisającą ze sklepienia. Znajdziesz w ten sposób rubin.

 • Na ukrytej farmie kurczaków we wschodniej części jeziora, znajdziesz beczkę - jest z lewej strony. Na beczce jest natomiast Velvet Blue.
 • Także na ukrytej farmie znajdziesz Złote Jajo, które konieczne jest do wypełnienia zlecenia od handlarza. Nie jest ono w sumie skarbem, ale warto je mieć.

 • Wejdź na pokład zdezelowanej łodzi w środku jeziora. Zaraz z lewej strony zobaczysz skrzynię, a w niej będzie aleksandryt. Następnie przejdź dookoła pokładu, by otworzyć niebieską skrzynię ze skarbem. Gdy zrobisz to pierwszy raz, znajdziesz pistolet Red9, a za każdym kolejnym razem będzie tam złota sztabka (Gold Ingot).

Lakeside Settlement (Osada nad Jeziorem)


 • Wróć do Osady nad Jeziorem po pokonaniu Del Lago i wejdź do piwnicy, w której znalazłeś Luisa na końcu pierwszego rozdziału. Znajdziesz tam Pierścień z Czerwonym Klejnotem (Red Gemstone Ring) - na końcu korytarza.

 • Kapliczka na tyłach osady zawiera Perłową Bransoletę. Do otwarcia jej potrzebujesz oczywiście odpowiedniego klucza (Old Wayshrine Key).

 • Skorzystaj z klucza z insygnią (Insignia Key), by otworzyć zamknięte drzwi nieopodal palisady. Wespnij się na drabinę wewnątrz i skręć w lewo. Znajdziesz w ten sposób powóz, a na nim mały klucz (small key).

// Zamknięte Kredensy


Wróć z małym kluczem do wielkiego budynku, w którym pierwszy raz spotkałeś Luisa. Jest tam zamknięty kredens - z lewej strony wejścia. W środku jest złota sztaba (Gold Bar).

Uwaga: Zbierz wszystkie skarby na Jeziorze, w Hodowli Ryb oraz w Osadzie nad Jeziorem zanim uratujesz Ashley z kościoła. Nie będziesz mógł wrócić do tych obszarów po tym, jak rozpoczniesz piąty rozdział opowieści.

Fort (Forteca)


 • W pierwszym obszarze walki za handlarzem, poszukaj za sobą schodów (z lewej strony). Na górze będzie skrzynia, a w niej żółty diament.

 • Przy ogniskach przed Bramą Punktu Kontrolnego (Checkpoint Gate), poszukaj w budynku z lewej. Uważaj, bo w środku będą przeciwnicy. Gdy się ich wszystkich pozbędziesz, otwórz skrzynię, by otrzymać Kielich Pokuty (Chalice Of Atonement).

 • Na drugim piętrze budynku, przy którym walczysz z siostrami z piłami łańcuchowymi, jest kapliczka. W środku znajdziesz Elegancki Stroik (Elegant Headdress). Do otwarcia kapliczki potrzebujesz Old Wayshrine Key. Jeśli go masz, możesz otworzyć kapliczkę, jeśli nie masz, tym razem go już nie zdobędziesz.

Slaughterhouse (Rzeźnia)


 • Na ścieżce do Zamku Salazara poszukaj gałęzi ponad nią, gdy będziesz wychodził zza zakrętu. Strzel w klatkę tam wiszącą, a otrzymasz szmaragd. To ostatni skarb w wiosce. Jeśli go ominiesz, nie będziesz mógł się już wrócić.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 8 razy   ●   zmienił(a): 10907 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?