Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 13 - Wyspa - wiki Resident Evil 4 Remake


Rozdział trzynasty rozpoczynasz od scenki przerywnikowej, w trakcie której płyniesz z Adą motorówką. Trafisz w ten sposób na Wyspę, a gdy tak się stanie, śmigaj przed siebie w jedynym możliwym kierunku. Gdy nieco podejdziesz do przodu, zobaczysz w oddali dziwną instalację. Skorzystaj z lornetki, by się jej przyjrzeć.

Po zapoznaniu się z okolicą, idź znów do przodu, wejdź do groty i uważaj na działko skanujące okolicę. Trzymaj się po prostu prawej i kontynuuj. Za moment znajdziesz handlarza. Ale zanim do niego zawitasz, idź ścieżką w prawo. Na końcu znajdziesz nieco skrzynek. Zgarnij je i wróć się do handlarza. Skorzystaj z jego usług, a potem zerknij na lewo. Dostrzeżesz wąską ścieżkę prowadzącą do działka. Dzięki niej będziesz w stanie je przestawić, co zrób. Wróć w okolicę działka i idź do przodu.

Zaraz za skałą możesz strzelić w przeciwnika w niewielkim budynku, a wtedy pojawi się świniak z karabinem. Nie pchaj się do przodu. Poczekaj, a względnie spokojnie go stąd sprzątniesz. Szczególnie, jeśli masz strzelbę. Dopiero gdy droga będzie wolna, kontynuuj. Zbierz wszelki loot i wejdź po drabinie na dach budynku. Przestaw następnie działko na bok, wróć na dół i kontynuuj, przechodząc przez okno budynku naprzeciwko. Nie powinno tu być już przeciwników, więc przeszukaj okolicę, by zgarnąć wszelki loot.

Skarb: Przy pierwszym działku na zewnątrz jaskini jest skarb. Działko jest jednak w niego skierowane. Musisz podejść je od tyłu i przesunąć. W skrzyni będzie Perłowa Bransoleta.

Twoim celem na plaży są podwójne wrota na szczycie schodów. Jest na nie skierowana wieżyczka, więc podejdź ją od tyłu i przestaw. Obejdź następnie dookoła fragment, który teraz blokuje wieżyczka i po schodach do drzwi. Za drzwiami idź przed siebie, uważając na pokraki. Dojdziesz w ten sposób do drabiny. Skorzystaj z niej i znów do przodu.

Na górze sprzątnij pokrakę, przeszukaj okolicę i kieruj się na prawo. Gdy pojawią się przeciwnicy z tarczami, celuj im w nogi – tylko tyle wystaje. Potem pozbądź się kolejnych oponentów i idź przed siebie. Gdy wyjdziesz zza budynku, pojawi się oponent z granatnikiem, a także jego kumple. Najlepiej się tu cofnąć i sprzątnąć ich na spokojnie. Po tym, jak zrobisz porządek, wejdź do budynku i przeszukaj go. W korytarzach znajdziesz żółte zioło, a także beczkę – wysadź ją, a otworzy się przejście do niewielkiej komnaty. Będzie w niej skrzynia ze skarbem (Złoty Kot).

Weź wszystko, wróć na zewnątrz i idź do przodu. Zlikwiduj kolejne pokraki i przejdź przez podwójne drzwi. W jaskini śmigaj przed siebie, w jedynym możliwym kierunku. Dojdziesz za moment do niewielkiego urwiska, a przed sobą zobaczysz grupę przeciwników. Jeden ma wyrzutnię rakiet. Sprzątniesz ich wszystkich z góry, np. granatem. Dopiero po tym, idź dalej na lewo. Na rozdrożu zejdź na dół, tam gdzie jest żółty kontener i ciężarówki. Znajdziesz w ten sposób skrzynię ze skarbem (Elegancka Korona). Za tylnym kołem ciężarówki, pomiędzy nią, a wózkiem widłowym będzie też nakręcana lalka. Sprzątnij ją i dopiero wtedy wróć do góry i kontynuuj.

Gdy dojdziesz na górę, nie przechodź od razu przez tutejsze drzwi, bo z lewej strony jest bomba. Rozbrój ją i dopiero wtedy idź dalej. W środku zerknij do niewielkiego neseserka, będzie w nim skarb (Velvet Blue). Wyjdź po drabinie do góry i zeskocz na dół od razu. Poczekaj aż zaatakują Cię pokraki. Jest też spora szansa, że część z nich wlezie na pobliską bombę. Wtedy idź do góry, przeszukaj piętro i idź dalej, zerkając do szafek. Znajdziesz tu też konsolę, która otworzy zamknięte na dole drzwi. Idź do nich zatem, uprzednio zapisując stan rozgrywki. Albowiem na dolnym piętrze, na stole jest maszyna do pisania.

Za drzwiami, podejdź do krat, a obejrzysz krótką scenkę, w której Leon ujrzy Ashley. Zeskocz wtedy na dół na prawo i bądź gotowy do walki, albowiem pojawi się przeciwnik z głową krowy. Sprzątnij go oraz jego kumpli, a potem przeszukaj okolicę. Po wygranej podejdź do drzwi, za którymi jest dziewczyna, a wówczas okaże się, że potrzebujesz kartę. Nie masz jej, więc wejdź do góry po tutejszej drabinie (pozostałe drzwi są zamknięte).

Przejdź tu przez podwójne drzwi i do przodu. Pokonaj dwie pokraki i kontynuuj, zbierając przydatne rzeczy i eliminując kolejnych oponentów. Wreszcie dotrzesz do drzwi obok czerwonego światła. Przejdź przez nie i brnij dalej korytarzami. Za kolejnymi drzwiami, zerknij na lewo, a dostrzeżesz walizkę. Będzie w niej skarb (Velvet Blue). Zgarnij go i kontynuuj.

Gdy się zbliżysz nieco do szafki przed Tobą, wybiegnie z nich płonący przeciwnik. Sprzątnij go i ostrożnie idź dalej. Z prawej strony natrafisz tu na handlarza. Skorzystaj z jego usług, zapisz postępy i dopiero wtedy kontynuuj eksplorację. Idź przez drzwi na końcu, a potem schodami z lewej do góry. Na rozdrożu skieruj się w prawo, bo na lewo będziesz potrzebował karty kodowej. Dojdziesz w ten sposób do Rozbioru (Dissection).

Rozbiór (Dissection)


W obszarze tym skieruj się na prawo – tam gdzie przed momentem szła jakaś pokraka. W niewielkim pomieszczeniu zerknij na notatkę na stole. Dowiesz się z niej o procedurze, którą miał przestrzegać pracownik. Mając kartę 1. poziomu miał on:

  • Udać się do lodówki i nadpisać kartę poziomem 2.
  • Udać się do laboratorium inkubacji i nadpisać kartę poziomem 3.

Teraz musisz prześledzić jego kroki, ale najpierw pociąg za dźwignię obok, by włączyć zasilanie. Wróć wtedy do korytarza i trzymaj się prawej. W większym pomieszczeniu, przejdź przez drzwi z przodu (te nieduże), a znajdziesz sprej oraz skarb w szklanej gablocie (czerwony beryl). Mając go, wróć się i zmierzaj dalej na wschód w kierunku terminalu elektronicznego.

Musisz tu rozwiązać łamigłówkę. Ustawiaj bieg prądu tak, by zasilanie dotarło do błyskawicy w centrum oraz drugiej błyskawicy w lewym dolnym rogu. Finalnie drzwi obok się otworzą, więc przez nie przejdź. W środku znajdziesz kartę 1. poziomu oraz jakąś notatkę. Weź wszystko i wracaj.

Gdy przejdziesz przez drzwi, zaatakuje Cię dziwny stwór, tzw. Regenerator. Możesz go zabić, choć łatwo nie będzie – staraj się zrobić jak najwięcej uszkodzeń w jednym obszarze, a zobaczysz ukrytego pod skórą robala. Skup się na nim, a pokraka wreszcie wybuchnie. Gdy tak się stanie, otrzymasz czerwony rubin. Idź następnie do pokoju, z którego wyszedł, czyli tego naprzeciwko. Będzie tam szklana gablota, a w niej złota sztabka. Weź ją, wróć do korytarza i idź na południe, aby przełączyć zasilanie. Dźwignia jest w małym pomieszczeniu, w którym byłeś wcześniej. Teraz możesz iść do Chłodni.

Chłodnia


Przed chłodnią skorzystaj z panelu na kartę i otwórz drzwi. W środku zobaczysz pomrożone kawałki mięsa zwisające z sufitu. Z prawej strony będzie panel z łamigłówką. Rozwiąż ją, by wejść do niewielkiego pomieszczenia. Znajdziesz w nim broń: LE 5 (karabinek). Następnie idź do końca pomieszczenia i skorzystaj z panelu, który nadpisze kartę.

Gdy to zrobisz, pojawi się znowu przerośnięty i paskudny byczek, czyli Regenerator. Sposób walki jest taki sam. Po wygranej weź kartę i wróć do korytarza.

Z korytarza skieruj się na południe. Są tam drzwi wymagające 2. poziomu karty. Będziesz je teraz w stanie otworzyć, co oczywiście uczyń. Idź następnie przed siebie. Za moment dojdziesz do schodów prowadzących na dół. Będzie tam grupa przeciwników, więc zachowaj ostrożność. Sprzątnij ich i dopiero wtedy skieruj się dalej.

Incubation Lab


Za moment dojdziesz do korytarza obok tzw. Incubation Lab. Wejdź tam i przeszukaj dokładnie wnętrze. Wejdź na koniec do niewielkiego pomieszczenia na tyłach laboratorium. Zerknij tu na notatkę, a także na lunetę z biosensorem (Biosensor Scope), która jest w walizce.

Lunetę zamontuj na dowolnej broni, która ją obsługuje, a potem spójrz na komory kriogeniczne w laboratorium. W jednej z nich będzie potwór z kluczem w brzuchu. Strzel w niego, by go wybudzić. Najlepiej zrób to z korytarza. Następnie poczekaj aż pokraka się do Ciebie zbliży i zlikwiduj go celując w punkty widoczne na biosensorze.

Po tym, jak zlikwidujesz przeciwnika, wejdź do laboratorium i weź klucz (wrench), który po nim zostanie. Idź do pomieszczenia na tyłach laboratorium i otwórz dziwną klatkę na ścianie. Następnie wsuń kartę do czytnika i walcz, bo znikąd pojawią się przeciwnicy. Nie dopuść do tego, by zniszczone zostały pojemniki kriogeniczne, bo nie będzie Ci łatwo wygrać.

Uwaga: Jak chcesz, to zlikwiduj resztę zamrożonych potworów. Każdy da Ci bowiem klejnot. Dostaniesz też osiągnięcie.

Z nową kartą wyjdź z laboratorium i otwórz drzwi z prawej strony. Następnie do przodu korytarzem i otwórz bramę. Wrócisz nieopodal celi z Ashley. Uwolnij więc teraz dziewczynę. Otwórz celę, a odpali się scenka przerywnikowa. Zakończy ona niniejszy rozdział i rozpocznie kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 8708 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?