Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 6 - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz oczywiście od przerywnika. Po nim idź przed siebie, aż znajdziesz handlarza. Gdy się to stanie, skorzystaj oczywiście z jego usług, przeszukaj obszar i kontynuuj do przodu, przechodząc przez wrota z przodu.

Za wrotami możesz wyciągnąć strzelbę i sprzątnąć wieśniaków, którzy są na rusztowaniu w oddali. Zainicjuj też pojedynek z pozostałymi pokrakami, w tym z wieśniakiem z głową krowy. Sprzątnij wszystkich, którzy wyjdą spomiędzy drewnianej konstrukcji i dopiero wtedy idź przed siebie, zbierając loot. Przy schodach, skręć w lewo i wejdź na nie. Znajdziesz czerwony kufer, a w nim żółty diament. Weź go, zbadaj pomost z drugiej strony i wróć na dół.

Przeszukując wszystkie szopy, brnij przed siebie w jedynym możliwym kierunku. Otwórz wrota na końcu i wkrocz do kolejnego pełnego zbirów obszaru. Trzymaj się lewej strony, a w niewielkiej chacie znajdziesz wieśniaka oraz czerwony kufer. Będzie w nim Pokutny Kielich (Chalice of Atonement). Zerknij dookoła i wracaj na główną ścieżkę. Po tym, jak przejdziesz przez bramę, zerknij na prawo, a dostrzeżesz nakręcaną laleczkę – jest obok ogniska za deskami.

Checkpoint – Punkt Kontrolny


Za moment wejdziesz do sporej miejscówki zwanej punktem kontrolnym (checkpoint). Brnij przez niego w jedynym możliwym kierunku, aż dojdziesz do sporych, zamkniętych wrót. Idź wtedy na lewo od nich. Przez długi czas będzie względnie spokojnie, ale wreszcie natrafisz na dwóch wieśniaków. Sprzątnij ich i kontynuuj.

Wejdź na pomost po schodach i kieruj się na prawo, czyli dookoła niego. W niewielkim pomieszczeniu na końcu będzie pomalowana na żółto szafa. Zapamiętaj jej lokację, bo później możesz powiedzieć Ashley, by do niej weszła. Na razie idź dalej, przeszukaj kapliczkę, a potem wróć się, zeskocz na dół i przeszukaj parter. Tam też będzie szafa, w której może się schować Ashley. Powiedz dziewczynie, by się ukryła, a ty idź do końca pomieszczenia i wejdź w interakcję z półką na końcu. Zainicjuje to scenkę, po której musisz walczyć.

Chainsaw Sisters - jak pokonać


Aby pojedynek przebiegał w miarę sprawnie wyjdź na zewnątrz i wróć się nieco. W wąskim przejściu łatwiej będzie Ci kontrolować sytuację. Strzelaj, rzucaj granatami, biegaj i blokuj ciosy wrogów, aż wreszcie wygrasz.

Gdy tak się stanie, przeszukaj dokładnie miejscówkę, by zgarnąć pokrętło do bramy (Checkpoint Crank). Mając je idź do wrót, których wcześniej nie mogłeś otworzyć. Tym razem to zrobisz. Po drugiej stronie idź przed siebie – droga będzie jedna, więc na pewno ogarniesz kierunek.

W pewnym momencie przejdziesz przez kolejne wrota i obejrzysz krótką scenkę. Zostaniesz wtedy też zaatakowany. Uciekaj jednak, nie zajmuj się przeciwnikiem. Strzel w tych oponentów, którzy Ci przeszkadzają z przodu, albo gdy są w większej grupie. Na spokojnie powinieneś uciec. Przy zniszczonym moście skręć na lewo i przejdź przy skałach, a obejrzysz kolejną scenkę.

Po niej idź do przodu. Za moment znajdziesz Handlarza, więc skorzystaj z jego usług, potem idź na lewo i wejdź do rzeźni. Czeka Cię tam walka z bossem.

Bitores Mendez - walka z bossem


Walka z Mendezem przebiega w sumie w dwóch kluczowych etapach. W pierwszym staraj się celować w głowę przeciwnika. Wykorzystaj do tego celu najlepszą posiadaną broń, np. strzelbę. Gdy oponent opadnie z sił i przykucnie, podbiegnij do niego i uderz nożem (obserwuj pojawiające się informacje na ekranie). Proces następnie powtórz, uważając na ataki ze strony bossa. Części z nich unikniesz biegając dookoła, a czasem może okazać się konieczne wciśnięcie przycisku uniku, który pojawi się na ekranie.

Po tym, jak dwukrotnie dźgniesz oponenta w kart, podzieli się on na pół i zacznie walczyć z górnych pięter budynku. Wejdź ty też wówczas na piętro (drabina jest z boku) i stamtąd strzelaj. Koniecznie zwróć uwagę na beczki, którymi co jakiś czas Mendez będzie w Twoją stronę miotał. Doprowadź do ich eksplozji jeszcze przed rzutem, a zadasz bossowi sporo obrażeń. Także i ten etap powtarzaj, aż wreszcie będziesz w stanie zwyciężyć. Zwracaj tu uwagę na latające w Twoim kierunku elementy konstrukcji, a także na to, by nie stracić zbyt wiele życia. Regularnie uzupełniaj jego poziom.

Po zwycięstwie zobaczysz krótką scenkę, a następnie musisz się wydostać z płonącego budynku. Nie spiesz się jednak, bo nic strasznego się nie stanie. Na spokojnie zbierz loot i dopiero wtedy wyjdź. Na pewno weź Sztuczne Oko Mendeza (Mendez’s False Eye). Finalnie idź do okna, przy którym jest Ashley.

Po scence z dziewczyną idź przed siebie. Przy samochodzie spójrz na gałęzi – zestrzel klatkę ze skarbem, w której jest szmaragd (emerald) i idź dalej. Za moment, po przejściu przez most zwodzony, obejrzysz scenkę, po której znajdziesz się w kolejnej lokacji: Zamku. Zakończy się tu oczywiście niniejszy rozdział.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 4775 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?