Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Skarby w Zamku - wiki Resident Evil 4 Remake


Zamek to druga duża lokacja w grze Resident Evil 4: Remake. Także i w tym przypadku możesz kupić u handlarza mapę (w zakładce Trade), która pomoże Ci namierzyć wszystkie cenne przedmioty - do czego oczywiście zachęcamy. W razie jakichkolwiek problemów ze znalezieniem czegokolwiek, zerknij oczywiście na poniższą listę. Dokładnie rozpisaliśmy sposób znalezienia poszczególnych skarbów, albowiem niektóre są naprawdę porządnie ukryte.

Outer Walls (Mury Zewnętrzne)


 • Gdy dotrzesz do zamku, przejdź dookoła na tyły sklepu handlarza. Zniszcz beczki z zapasami, a znajdziesz tam skrzynię, a w niej stary kompas (Vintage Compass).

 • Po tym, jak skorzystasz z armaty, by zniszczyć katapulty, przejdź przez dziurę w dachu obok działa, a następnie idź ścieżką do końca. Znajdziesz w ten sposób skrzynię, w której jest Elegancka Bransoleta (Elegant Bangle).

Audience Chamber (Komnata Audiencji)


 • Gdy podsadzisz Ashley ponad ścianą, aby otworzyła wejście do Lochu, skręć w prawo po przejściu przez drzwi, które otworzy dziewczyna. Idź ścieżką do końca, a znajdziesz skrzynię z Butelką Eleganckich Perfum (Elegant Perfume Bottle).

 • Gdy przeciśniesz się przez szczelinę w ścianie, spójrz na lewo, a zobaczysz klatkę nad głową. Strzel w nią, po czym skorzystaj z noża, by przedrzeć się przez drewniane listwy. Dojdziesz w ten sposób do rubinu, który będzie leżał na podłodze.

 • Gdy wyjdziesz ze Skarbca na górnym poziomie Komnaty Audiencji, przeskocz z użyciem żyrandolu na drugą stronę i skręć w prawo. Zeskocz na dół przez dziurę w podłodze, aby dotrzeć do skrzyni, która wcześniej była niedostępna. W środku znajdziesz Złotą Klepsydrę (Golden Hourglass).

 • Mechanizm z lewej strony Komnaty Audiencji można otworzyć przy pomocy Cubic Device (Sześciennego Urządzenia), które znajdujesz w Zbrojowni. Uważaj, bo gdy wrócisz do Komnaty Audiencji będziesz musiał pokonać grupę zelotów oraz szaleńca z głową kozła. Otwarcie skrzyni da ci Posąg Justitii (Justitia Statue).

// Zamknięte Kredensy


Z lewej strony pomieszczenia (patrząc od strony handlarza) jest zamknięty kredens, nieopodal ściany, przy której podsadzasz Ashley na drabinę. W kredensie jest Złota Sztaba (Gold Bar). Do otwarcia kredensu potrzebujesz małego klucza (small key).

Treasury (Skarbiec)


 • Po wyjściu z Lochów, poszukaj półek z lewej strony. Jest tam Spinel, zielone zioło oraz nakręcana laleczka Kasztelana z prawej.

 • Po tym, jak przejdziesz zagadkę z mieczami, poszukaj skrzyni, która jest na końcu korytarza. Znajdziesz w niej Złotą Bransoletę (Gold Bangle).

Wine Cellar (Piwniczka na Wino)


 • Za miejscem, w którym szaleniec z głową kozła prowadził kazanie, jest duża skrzynia przy ścianie. Będzie w niej Lustro z Perłami i Rubinami (Mirror With Pearls And Rubies).

 • Po ponownym spotkaniu z Ashley, wróć do Piwniczki na Wino i podsadź ją do dziury ponad zamkniętymi drzwiami, zaraz przed schodami do Introligatorni. Otworzy ona drzwi od wewnątrz, a ty będziesz mógł wziąć Zdeprawowanego Bożka (Depraved Idol).
 • Gdy wrócisz tu z Ashley, jedna zbroja zacznie się poruszać i będziesz musiał ją pokonać. Upuści ona Spinnel, który oczywiście warto zgarnąć.

Bindery (Introligatornia)


 • Skrzynia z lewej strony kominka skrywa Ekstrawagancki Zegar (Extravagant Clock).

 • Po przejściu zagadki z Litografią, idź do przodu, aż znajdziesz przeciwnika z pająkiem za drzwiami. Pokonaj go i skręć w lewo do obszaru, z którego wylazł. Znajdziesz tam na biurku mały klucz (small key).

// Zamknięte Kredensy


Zamknięty kredens jest z prawej strony kominka w jadalni, a w środku znajdziesz Zegarek Kieszonkowy z Brązu (Brass Pocket Watch). Jeśli wykorzystasz mały klucz, który znajdujesz w pomieszczeniu obok, nie będziesz musiał wrócić to później. Jeśli jednak zdecydujesz się na powrót, będziesz musiał walczyć z dwoma ożywionymi zbrojami, a każda upuści Spinel.

Battlements (Blanki)


 • Po wspięciu się na pomalowane na żółto deski, podczas rozwiązywania zagadki z drzwiami, przeskocz przez dziurę w podłodze z lewej. Na końcu ścieżki będzie dwóch wieśniaków, a za nimi skrzynia. Znajdziesz w niej Zdobiony Naszyjnik (Ornate Necklace).

 • Gdy dotrzesz do szczytu wieży i pierwszy raz zobaczysz El Gigante, zeskocz na prawo, a nie na lewo. Wespnij się po drabinie na wieżę na końcu ścieżki. W środku będzie skrzynia, a w niej szmaragd.

 • Podczas walki z El Gigante poszukaj za sobą po tym, jak trzeci raz zeskoczysz na dół. Znajdziesz puste pomieszczenie, a w nim klatkę zawieszoną pod sufitem. Jeśli jest taka potrzeba, posłuż się dźwignią, by otworzyć drzwi, a finalnie zestrzel klatkę, by zdobyć rubin.
Uwaga: Możesz wrócić do tego obszaru, aby szukać na spokojnie, bez latających dookoła głazów. Pojawią się co prawda wieśniacy, ale nie będzie El Gigante.

// Zamknięte Kredensy


Poszukaj na dole wieży z armatą. Na końcu pierwszego korytarza znajdziesz zamknięty kredens. Będzie w nim Zdobiony Żuk (Ornate Beetle).

Courtyard (Dziedziniec)


 • Na tyłach dziedzińca, gdy miniesz zmutowane psiska znajdziesz odseparowany nieco obszar. Popatrz na lewo, a znajdziesz skrzynię, w której będzie Elegancka Szachownica (Elegant Chessboard).

Grand Hall (Wielka Sala)


 • Zaraz z lewej strony drzwi do handlarza jest posąg, a w jednej z jego dłoni jest klatka. Zestrzel ją, by otrzymać Aleksandryt.

 • W przejściu do Zbrojowni, poszukaj w kredensie z lewej strony. Będzie w nim mały klucz (small key).

 • Po pokonaniu ożywionych pancerzy w Zbrojowni, otwórz skrzynię w korytarzu, prowadzącym do wyjścia. Otrzymasz w ten sposób wyjątkowe Sześcienne Urządzenie (Cubic Device), które służy do otwierania specjalnych skrytek w Zamku.

 • Z Sześciennego Urządzenia możesz od razu skorzystać, aby otworzyć skrytkę na tyłach Kryjówki Handlarza, obok drzwi prowadzących do kolejki. W środku jest Motyla Lampa (Butterfly Lamp).

 • W Galerii poszukaj pod pomostem, który podnosisz w ramach tutejszej łamigłówki. Będzie tam niebieska skrzynia, a w niej Żółty Diament. Dasz radę go zabrać dopiero po uniesieniu pomostu.

Library (Biblioteka)


 • Grając jako Ashley, wróć do Biblioteki i umieść latarnię na białym piedestale. Otworzy się przejście, co pozwoli Ci dotrzeć do pokrętła. Obniży ono schody. Wróć tu jako Leon i skorzystaj z Sześciennego Urządzenia, aby otworzyć skrytkę na górze schodów. Otrzymasz w ten sposób broń CQBR Assault Rifle. Na kolejnych przejściach gry będzie tam Sztaba Złota (Gold Bar L).
Uwaga: Jeśli Ashley nie pokręci dźwignią (co jest możliwe, jeśli miniesz bibliotekę ustawiając zegar w gabinecie na godzinę 7:00), Leon nie będzie w stanie dostać się na górną kondygnację. Otwórz więc ścieżkę, zanim zdobędziesz Insygnia Rodziny Salazarów.

 • Po zdobyciu Pęku Kluczy (Bunch Of Keys), jako Ashley, idź do zachodniej części Biblioteki, przejdź przez dziurę w pułkach (z lewej strony schodząc z ukrytych schodów) i skorzystaj z drugiego klucza od lewej, aby otworzyć skrzynię. Znajdziesz Butelkę z Eleganckimi Perfumami (Elegant Perfume Bottle).

 • Gdy dojdziesz do Gabinetu jako Ashley, skorzystaj z pęku kluczy (Bunch Of Keys) na udekorowanej skrzyni za regałami książek. Klucz pierwszy z prawej (ze skrzydłami) otworzy skrzynię, a znajdziesz w niej szafir.

 • Gdy dotrzesz do niebieskiej pochodni, która zatrzymuje ożywione zbroje w Mauzoleum, spójrz za drewnianą barierę z prawej strony. Będzie tam skrzynia, którą otworzysz pierwszym z lewej kluczem. W środku będzie szmaragd.
Uwaga: Wszystkie podniesione przez Ashley skarby może przejąć Leon, zerkając na podłogę przez Drzwiami z Chimerą (Chimera Door) na początku 10. rozdziału gry.

 • Gdy znowu będziesz grał Leonem, idź do Gabinetu, w którym Ashley korzystała z Insygniów Rodziny Salazarów i skorzystaj z Sześciennego Urządzenia, by otworzyć skrytkę. W środku będzie Złoty Kot (Golden Lynx).

Ballroom (Sala Balowa)


 • Gdy wejdziesz na salę balową, idź na dół schodów i skręć w prawo. Idź ścieżką zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara dookoła pomieszczenia, aż znajdziesz się pod schodami, którymi właśnie zszedłeś na dół. Na końcu ścieżki będzie skrzynia, a w niej Zdobiony Żuk (Ornate Beetle).

 • W środku Sali Balowej, poszukaj tunelu w pobliżu gruzowiska. Wewnątrz jest klatka, a w niej rubin. Klatkę musisz oczywiście zestrzelić.

Dungeon (Loch)


 • Gdy wyjdziesz z wody i dotrzesz do celi z notką więźnia, poszukaj na ścianie z przodu. Zobaczysz tam Elegancką Koronę (Elegant Crown) - najcenniejszy skarb w grze - ukrytą w rogu.

 • Po tym, jak wyjdziesz z lochu trafisz do tunelu. Poszukaj zatoczki z lewej. Strzel w klatkę zwisającą z sufitu, by zdobyć czerwony beryl.
Uwaga: Do lochu, laboratorium, kopalni oraz ula nie będziesz mógł wrócić, gdy je opuścisz. Upewnij się, że masz wszystko.

 • Gdy przywrócisz zasilanie w podziemnym laboratorium wróć do pomieszczenia, w którym znalazłeś przełącznik do otwarcia bramy. Drzwi z prawej będą teraz otwarte, a dzięki temu dotrzesz do skrzyni, w której będzie żółty diament.
 • Jeśli uda Ci się pokonać Verdugo - tutejszego potwora - otrzymasz Złoty Monokl (Golden Monocle). Jest on cenny, choć nie wlicza się do skarbów.

Mines (Kopalnia)


 • Gdy szedł będziesz go magazynu z Luisem, idź po odległych schodach do góry. Natychmiast z lewej strony zobaczysz klatkę wiszącą z sufitu. Zestrzel ją, a zgarniesz szafir.

 • Po odzyskaniu dynamitu, zerknij do alkowy z lewej strony, zaraz przed zeskoczeniem na dół do tunelu. Zobaczysz skrzynię, a w niej Złotą Klepsydrę (Golden Hourglass).

 • Podczas postoju pomiędzy przejażdżkami wagonikiem, otwórz skrzynię, która jest niedaleko drugiego wagonika. Znajdziesz w niej Flakon (Flagon). Jeśli go pominiesz, nie wrócisz tu już.

 • W tunelach w połowie drogi do góry Ula, zobaczysz czerwoną beczkę przy ścianie nieopodal wózka kopalnianego. Wysadź tę beczkę, aby ujawnić tajne pomieszczenie. W środku będzie skrzynia, a w niej Złota Sztabka (Gold Bar).

Throne Room (Sala Tronowa)


 • Po tym, jak wrócisz do Zamku, udaj się z powrotem do Sali Tronowej. Będzie tam mnóstwo wieśniaków, więc uważaj. Pokonaj wszystkich, a potem znajdź skrytkę z prawej strony tronu. Skorzystaj tam z Sześciennego Urządzenia, by zdobyć Złote Jajo.
Uwaga: Jeśli nie masz normalnych jaj, bo np. wystrzelałeś tutejsze kury, możesz rzucić złotym jajem w portret Salazara, aby wykonać jedno ze zleceń Handlarza. Złote jajo jest też przydatne w trakcie pojedynku z finałowym bossem.

Clock Tower (Wieża Zegarowa)


 • Przed skorzystaniu z kolejki górskiej prowadzącej na wieżę zegarową, zerknij na prawo. Zobaczysz tam walizkę na małym stoliku. W środku będzie mały klucz (small key).
Uwaga: Nie jedź na Wieżę Zegarową, jeśli nie zebrałeś wszystkiego w zamku, włączając w to zamknięte kredensy. Nie będziesz mógł tu wrócić.

 • Gdy rozpocznie się walka w Wieży Zegarowej, natychmiast zerknij na lewo, a zobaczysz obszar za skrzyniami. Będzie tam skrzynia i Złota Sztabka (Gold Bar).

 • Zacznij się wspinać po schodach, aż dotrzesz do barykady - nie wchodź tu na rusztowanie. Przy barykadzie dokładnie nad tobą będzie klatka. Zestrzel ją, by zgarnąć aleksandryt.

 • Na szczycie schodów, gdzie jest dźwignia dla żelaznych kul, przejdź na rusztowanie, a znajdziesz skrzynię. Będzie w niej Lustro z Perłami i Rubinami (Mirror With Pearls And Rubies).

 • Przed włączeniem windy, spójrz na lewo od dźwigni, a zobaczysz skrzynię. Będzie w niej Ekstrawagancki Zegar (Extravagant Clock).

 • Zanim zaczniesz iść po rusztowaniu po wyjściu z Wieży Zegarowej, by dotrzeć do areny, na której walczysz z bossem zwanym Ramon, strzel w klatkę wiszącą poniżej żółtych beczek. Podniesiesz dzięki temu żółty diament.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 10 razy   ●   zmienił(a): 11376 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?