Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Poradnik - rady dla początkujących - wiki Resident Evil 4 Remake


Resident Evil 4 Remake to rozbudowana gra, a ponieważ mamy do czynienia z przedstawicielem gatunku survival horrorów, rozgrywka jest wymagająca i dopiero po kilkudziesięciu minutach zabawy - a czasem nawet po kilku godzinach - znajdujemy zależności, które wpływają na jej przebieg. Poniższe podpowiedzi powinny Wam jednak ułatwić zabawę, a jednocześnie uczynią ją bardziej emocjonującą.

Resident Evil 4 Remake - rady dla początkujących


  • Po pierwsze, jeśli nie musisz korzystać z amunicji, to nie rób tego. Wielu przeciwników da się ominąć, a jeśli jest to niemożliwe, podejdź do napotkanego wroga po cichu i spróbuj go sprzątnąć z zaskoczenia.
  • Wykonuj zlecenia poboczne, które znajdujesz na niebieskich karteczkach rozmieszczonych w świecie gry. Zlecenia te dają Ci specjalne kryształy, za które możesz u handlarza pozyskiwać unikatowe przedmioty.
  • Jednym z najcenniejszych przedmiotów u Handlarza jest mapa skarbów. Jak tylko będziesz miał odpowiednią liczbę klejnotów, zakup tę mapę, bo ujawnia ona miejsca, w których ukryte są cenne przedmioty, jak jakaś biżuteria, tudzież klejnoty. Wiele z tych przedmiotów możesz przy pomocy klejnotów dodatkowo upiększyć, a przez to dostaniesz sporo kasy od Handlarza, gdy postanowisz je sprzedać.
  • Granaty błyskowe nie są bezużyteczne. Po pierwsze, oślepiają one oponentów zwykłych, a po drugie są bardzo skuteczne w walce z oponentami, którym z karków wyrastają pasożyty. Pokraki te nie lubią światła, więc możesz im je podarować.
  • Nie kupuj wszystkich dostępnych rodzajów broni. Staraj się najpierw rozbudować i usprawnić już posiadane, albowiem potężniejsza broń jest skuteczniejsza w walce z napotkanymi przeciwnikami. Nie ma sensu posiadać kilku słabych giwer. Lepiej dwie naprawdę solidne.
  • Jak będziesz w stanie, nabądź gwoździarkę. Największą jej zaletą jest to, że wystrzelone w oponentów gwoździe można odzyskać, co teoretycznie oznacza, że nigdy nie skończy Wam się amunicja.
  • Wracajcie regularnie do lokacji, w których są maszyny do pisania i rejestrujcie postępy. Czasem warto się nawet kawałek wrócić, aby mieć pewność, że utrata życia nie będzie oznaczać jednocześnie utraty sporej części postępów.
  • W menu gry możesz zmodyfikować sposób w jaki działa celownik. Możesz sprawić, że będzie się on "przyklejał" do wrogów, a nawet lekko ich śledził. Na pewno ułatwi Ci to celowanie, które przecież jest u podstaw rozgrywki. Przeciwników na swojej drodze spotkasz mnóstwo.

Jeśli macie jakieś dodatkowe porady, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Najlepsze wskazówki wrzucimy do powyższego zestawienia.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2538 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?