Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Nakręcane Lalki Kasztelan - lista - wiki Resident Evil 4 Remake


Nakręcane lalki, tzw. Kasztelani, to kolejny rodzaj znajdźki w Resident Evil 4 Remake. W sumie na potrzeby gry przygotowano szesnaście lalek, po jednej w każdym rozdziale. Zniszczenie ich wszystkich odblokowuje specjalne wyzwanie, a także związane z nim trofeum, tudzież osiągnięcie. Lalki są dobrze ukryte, ale można namierzyć je nie tylko wzrokowo. Gdy jesteśmy nieopodal, słyszymy charakterystyczny dźwięk nakręcanej dziecięcej zabawki. Co istotne, zniszczenie nakręcanej lalki sprawia, że pozostaje ona zniszczona także w kolejnych podejściach do gry. Nie trzeba się rozprawiać z tymi samymi lalkami wielokrotnie.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 1


Gdy dotrzesz do Osady nad Jeziorem (Lakeside Settlement), zobaczysz kamienny budynek w centralnej części. Jest prawie całkowicie zabity dechami, ale możesz wspiąć się do środka przez okno z tyłu. Gdy to zrobisz, stań tyłem do ściany z lewej strony i spójrz na konstrukcję dachu (na krokwie). Dostrzeżesz głowę kasztelana z prawej.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 2


Po skorzystaniu z Hexagonalnego Emblematu, aby opuścić Opuszczoną Fabrykę (Abandoned Factory,), wejdziesz do obszaru, w którym będzie mnóstwo wron. Naprzeciwko kamiennego ołtarza będzie niewielka szopa z notatką na biurku, wspominającą o nakręcanych lalkach. Z prawej strony drzwi tej szopy jest tutejszy Kasztelan.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 3


W kryjówce handlarza nieopodal Jeziora. Zejdź na dół po drabinie z lewej strony handlarza - w kierunku doków. Potem do końca i na prawo. Zobaczysz tam kasztelana ukrytego w prawym górnym rogu. Spójrz przez szczelinę w ścianie (ewentualnie pomiędzy daszkiem, a skrzynią), by w niego trafić.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 4


Gdy będziesz w stanie podróżować po Jeziorze swobodnie, udaj się do północno-zachodniej jego części i wróć do Osady nad Jeziorem (Lakeside Settlement). Skorzystaj z Klucza z Insignią, by otworzyć zamkniętą bramę nieopodal palisady. Wewnątrz skręć w prawo i wespnij się na drabinę w magazynku.

Na górze idź prosto, wymiń Ołtarz Leśny i wyceluj pomiędzy belki ogrodzenia, aby zniszczyć kasztelana, który ukrywa się z tyłu. Gdy wrócisz do Osady nad Jeziorem, pojawi się nowa grupa przeciwników, więc koniecznie zachowaj ostrożność.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 5


Po tym, jak uratujesz Ashley i wrócisz do Centrum Wioski, udaj się ponownie do domu szefa wioski (Village Chief’s House). Wejdź do sypialni i pociąg za dźwignię, by pojawiła się drabina. Niech Ashley na nią wejdzie i zsunie drabinę na dół, abyś ty także mógł wejść. Na strychu zerknij przez dziurę w środku ściany na tyłach, a znajdziesz lalkę.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 6


W kamieniołomie poszukaj ogniska z prawej strony, zaraz przed tym, jak wejdziesz do obszaru, w którym czeka na Ciebie walka z dwoma przeciwnikami wyposażonymi w piły łańcuchowe. Kasztelan jest obok ogniska.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 7


Gdy wespniesz się na drabinę za drzwiami, które otwierasz kluczem do lochów (Dungeon Key). Szukaj kasztelana, który ukrywa się z prawej strony. Najłatwiej go namierzyć poruszając się nieco w pobliżu regału z książkami z zielonym ziołem.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 8


Gdy wespniesz się do góry, a El Gigante zacznie rzucać w ciebie głazami, zeskocz na dół z prawej strony. Pokonaj przeciwników i dotrzyj do drabiny przy przeciwległej wieży. Wespnij się na nią i idź dookoła krawędzi wieży (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Na końcu ścieżki znajdziesz Kasztelana - jest na skrzyni.

Uwaga: Lalkę tę możesz też znaleźć później, w 9. rozdziale. Nie będzie wtedy przeszkadzał El Gigante.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 9


Gdy dostaniesz się na dziedziniec, idź na lewo przy zamkniętych schodach, prowadzących do Grand Hall. Na rozwidleniu, skieruj się w lewo, potem w prawo, potem w lewo i znów w prawo. Dotrzesz w ten sposób do pomieszczenia pod tym, w którym zaczynałeś rozdział. Kasztelan jest ukryty pomiędzy ścianą z prawej oraz skrzyniami, na których jest spray pierwszej pomocy.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 10


Naprzeciwko drzwi do Handlarza w lochach jest żelazna krata. Kasztelan wisi tu do góry nogami z sufitu. Zerknij za ruszt.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 11


Po pierwszej przejażdżce wagonikiem w kopalni, wejdź do pokoju na szczycie schodów. Pokonaj przeciwników, a potem spójrz na krawędź ponad drzwiami skierowanymi w kierunku toru. Zobaczysz tam Kasztelana.

Uwaga: Nie możesz tu wrócić po wejściu do drugiego wagonika. 

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 12


Gdy wejdziesz do Wieży Zegarowej (Clock Tower), poszukaj pod schodami z lewej. Kasztelana łatwo tam namierzysz, bo jest na skrzyniach.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 13


Przed wejściem do budynku monitoringu, po tym, jak pierwszy raz natrafisz na przeciwnika z wyrzutnią rakiet, idź na na niższą kondygnację z przodu (musisz iść zgodnie ze wskazówkami zegara). Wyeliminuj tamtejszych przeciwników, a gdy to zrobisz, poszukaj przyczepy i zerknij pod zaczepem. To tam będzie Kasztelan.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 14


W obozowisku po pierwszym spotkaniu z Saddlerem, skręć w prawo na rozwidleniu. W pomieszczeniu na końcu ścieżki będzie Kasztelan. Szukaj go na górze szafek.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 15


Po pokonaniu Regeneratora, który wypada z worka nieopodal Specimen Storage, poszukaj bocznego pomieszczenia w laboratorium w oddali. Kasztelan jest tu na konstrukcji dachu z lewej strony skrzyni ze skarbem.

Uwaga: Jeśli nie znajdziesz lalki i pójdziesz dalej, drzwi za Tobą się zamkną i nie będziesz mógł tu wrócić.

Nakręcana lalka Kasztelan w rozdziale 16


Ostatni Kasztelan w grze jest solidnie ukryty w trakcie sekwencji ucieczki. Po tym, jak pokonasz Saddlera masz dwie minuty na to, by czmychnąć z wyspy. Na dole windy jest maszyna do pisania. Zapisz tu postępy, aby móc ewentualnie wrócić.

Po tym, jak pomożesz Ashley przeskoczyć nad przepaścią, przebiegniesz przez drzwi. Zaraz za drzwiami, spójrz na niebieski wózek widłowy z prawej. Wyceluj przez kabinę, aby zniszczyć ostatniego Kasztelana.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 6118 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?