Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 8 - wiki Resident Evil 4 Remake


Rozpoczynasz od krótkiej rozmowy ze swoim handlerem. Nim pójdziesz dalej przed siebie, rozejrzyj się dookoła i skorzystaj z usług handlarza. Zapisz też oczywiście postępy. Wyjdź wreszcie z kanciapy handlarza i wejdź na schody z lewej, po czym kontynuuj, przeszukując okolicę.

Za moment dojdziesz do dziwnego miejsca, w którym grupa szaleńców zdaje się modlić do potwora na ołtarzu. Zbliż się do tegoż potwora i zerknij na niego. Potem idź na lewo i do góry po schodach. Na koniec musisz przeskoczyć przez dziurę w ścianie. Wejdziesz do pomieszczenia z dwoma posągami. Zauważ, że jeden ma lampion, a drugi nie. Brakujący lampion trzyma pokraka w pomieszczeniu obok, więc wejdź tam.

Karmazynowa Latarnia


Po krótkiej scence, kieruj się na prawo. W oddali zobaczysz schody – musisz do nich dotrzeć. Zrób to po cichu, bo inaczej rozpęta się prawdziwe piekło. Postaraj się podejść jak najbliżej przeciwnika i sprzątnij go jak najszybciej, bo będzie on przemieniał pobliskich oponentów w naprawdę trudnych do pokonania zwyrodnialców. Oponentów w dziwnych maskach będzie dwóch. Jeden na balkonie, drugi na samej górze. Po wygranej, przeszukaj okolicę i weź Karmazynową Latarnię (Crimson Lantern), którą trzyma tutejszy szef fanatyków.

Uwaga: Z lewej strony lokacji jest drabina, z której możesz skorzystać. A jeśli uda Ci się po cichu wejść na samą górę (trzymaj się cały czas prawej, wchodząc na schody za zaułkiem z prawej), z prawej jest mechanizm, który uwalnia żyrandol. Z jego pomocą zlikwidujesz sporą grupę fanatyków.

Skarb: W pomieszczeniu z szaleńcem jest czerwona skrzynia ze skarbem, koniecznie ją przeszukaj, a zgarniesz Lustro z Perłami i Rubinami.

Jakkolwiek zwyciężysz, wróć wreszcie do pomieszczenia, z którego tu przyszedłeś i powieś latarnię na nieoświetlonym posągu, co otworzy pobliskie drzwi. Idź wtedy do przodu. W kolejnym pomieszczeniu otwórz drzwi z prawej strony (to skrót), a następnie idź po schodach do góry – tych naprzeciwko skrótu.

Uwaga: Za drzwiami przed Tobą jest skarb, ale bez pomocy Ashley (którą musisz podsadzić) tam nie wejdziesz.

Kamienne tabliczki


Idź cały czas do przodu, aż obejrzysz kolejną krótką scenkę z Adą Wong. Po przerywniku rozejrzyj się dookoła. Znajdziesz w ten sposób Ekstrawagancki Zegar (Extravagant Clock) oraz zamknięty kredens, do którego otwarcia potrzebujesz kluczyka.

Na razie najpewniej go nie masz, więc zostaw kredens w spokoju. Rozejrzyj się natomiast po stołach, a dostrzeż Kamień z Litografią C (Lithographic Stone C). Weź go i poszukaj gabloty, w której za szybą (stłucz ją) będzie Kamień z Litografią D (Lithographic Stone D). Na końcu komnaty znajdziesz dziwne symbole na ścianie, a z lewej strony, na półce z książkami będzie Kamień z Litografią B (Lithographic Stone B).

Masz wszystko, więc podejdź do symboli na ścianie i wejdź z nimi w interakcję. Umieść wszystkie kamienie na miejscach, a następnie zaaranżuj je w odpowiedni sposób. Każdy kamień można przesuwać i odwracać. Na co zwrócić uwagę? Już wyjaśniam:

  • Każda tabliczka ma symbol, a dookoła tego symbolu jest figura geometryczna.
  • Na tablicy, na której ustawiasz kamienie także są symbole oraz figury geometryczne – dobierz tabliczkę do tego, jak wygląda symbol i figura na tablicy.
  • Zwróć uwagę na kolor kamieni i symboli na tablicy.

Po ustawieniu wszystkiego, jak na obrazku, otworzy się tajne przejście, więc skorzystaj z niego. Idź cały czas do przodu. Aż dojdziesz do schodów. Wejdź po nich do góry i znajdziesz mały klucz. Jak chcesz, wróć się do komnaty, w której rozwiązałeś zagadkę z kamieniami. Jest tam kredens, który możesz zdobytym kluczem otworzyć. W środku będzie Zegarek kieszonkowy z brązu. Cokolwiek zdecydujesz, kontynuuj podróż do przodu. Gdy odsuniesz szafę na bok, zostaniesz zaatakowany przez nowego przeciwnika. Jest szybki, więc wyciąg solidną broń. Po wygranej kontynuuj.

Na dole schodów zniszcz dziwną bujającą się konstrukcję z prawej, ale przed pójściem dalej, skorzystaj z usług handlarza. Koniecznie zapisz też postępy. Dopiero gdy to zrobisz, kontynuuj przez wrota i na zewnątrz. Gdy dojdziesz do zwodzonego mostu, strzel w siatkę wiszącą z lewej strony. Odsuń się następnie i przygotuj solidną broń. Pokonaj wszystkich i wejdź do środka wieży. Sprzątnij pająka, który za moment Cię zaatakuje, po czym wejdź po schodach do góry. Tam też czeka Cię pająk (jest na ścianie) i przeciwnik z tarczą. Najpierw załatw pająka.

Po wygranej przeszukaj beczki, wróć na dół i pociąg za dźwignię, by otworzyć drzwi. Wejdź do góry po drabinie i pociąg za tamtejszą dźwignię. Wróć na dół, a otworzą się nowe wrota. Idź nimi przed siebie. Gdy zeskoczysz na dół, idź najpierw przed siebie i sprzątnij dwójkę przeciwników. Następnie zawróć i uważaj, bo natrafisz na pająka. Jeśli chcesz względnie spokojnie kontynuować, najpierw zajmij się nim, a potem fanatykiem. Idź następnie przed siebie, uważając na kolejnych szaleńców.

Za moment dojdziesz do dźwigni. Pociąg za nią, a potem idź dalej w głąb lokacji, gdzie znajdziesz nowo otwarte drzwi. Wespnij się następnie na deski, a na górze dostrzeżesz kolejną dźwignię. Zostaw ją na moment i znajdź dziurę, którą możesz zeskoczyć na dół. Znajdziesz w ten sposób skrzynię ze skarbem (Zdobiony Naszyjnik) oraz drabinę, którą wejdziesz do góry. Na szczycie, otwórz drzwi i skorzystaj z dźwigni obok, aby zrobić skrót. Następnie wejdź po schodach do góry, uważając na fanatyków.

Gigant na murach - jak pokonać


Na górze sprzątnij kolejne pokraki i rozejrzyj się dookoła. Następnie pociągnij za dźwignię, by móc iść wyżej. Na samej górze pojawi się przerośnięta pokraka. Stań za zasłoną z lewej, by uniknąć obrażeń. Biegnij na prawo. By ukryć się w wieży, strzel w siatkę robiącą za balast, a brama się otworzy. Przebieg całej ucieczki i walki z przeciwnikiem znajdziesz powyżej...

Po tym, jak przy pomocy armaty zlikwidujesz potwora, zerknij na lewo, a dostrzeżesz drzwi, które możesz z jej pomocą zniszczyć. Zrób to oczywiście. Na koniec przeszukaj dokładnie okolicę, po czym zeskocz z krawędzi i idź w kierunku drzwi, które przed momentem wysadziłeś.

Uwaga: Jeśli dostrzeżesz na schodach wrogów, wróć się i sprzątnij ich armatą.

Krótka scenka i będziesz w środku. Śmigaj następnie cały czas przed siebie, a znajdziesz się na dziedzińcu. Idź w jednym możliwym kierunku. Gdy przejdziesz przez drzwi na końcu, odpali się scenka przerywnikowa, w której ponownie spotkasz Ashley. Zakończy to niniejszy rozdział, a rozpocznie się też kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 6415 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?