Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 4 - wiki Resident Evil 4 Remake


Na niniejszej podstronie opisujemy sposób przejścia czwartego rozdziału gry Resident Evil 4 Remake. Zawarliśmy tu też informacje na temat tego gdzie znaleźć złote kurze jajo oraz dość przydatny i zadający duże obrażenia Pistolet Red9. Opis kończymy walką z gigantem.


Zaczynasz oczywiście od scenki przerywnikowej. Gdy dobiega ona końca, przejmujesz kontrolę nad Leonem, a wówczas idź po prostu przed siebie, zgarniając ewentualne wyposażenie i surowce. Po tym, jak opuścisz przystań, wejdziesz do lasu. Idź wtedy na lewo i przeszukaj beczkę, po czym śmigaj w głąb lokacji. Gdy przejdziesz przez wąskie przejście, uważaj.

Z drugiej strony natrafisz na nowy rodzaj przeciwnika – wieśniaków z mackami zamiast głów. Ubij ich i kontynuuj przed siebie. Miń krwawy ołtarz, wejdź na schody z prawej i przy skałach do przodu. Wejdziesz w ten sposób do jaskini.

Jaskinia (Mural Cave)


W jaskini idź przed siebie. Gdy przejdziesz przez przewężenie, znajdziesz dziwną kapliczkę. Spójrz na nią, a potem zauważ, że z obiema dłońmi obok kapliczki dasz radę wejść w interakcję. Na razie nie masz jednak potrzebnych przedmiotów, więc idź na prawo.

W kolejnej komnacie zerknij na malunek na ścianie, a na mapie pojawią się dwa nowe znaczniki. Jeden nieopodal, drugi w północnej części jeziora. Oba miejsca musisz zbadać. Najpierw idź oczywiście przed siebie, a znajdziesz swoistą przystań wewnątrz groty. Z prawej będzie szkatułka – weź z niej Stary klucz do kapliczki (Old Wayshrine Key) – służy on do otwierania kapliczek, na które natrafiasz podczas zabawy. W każdej jest coś cennego. Z lewej będzie beczka – zniszcz ją i weź zawartość. Przy wyjściu na pomost dostrzeżesz natomiast wyzwanie (niebieska kartka), w ramach którego zdobyć musisz złote kurze jajo. Nic więcej tu nie ma, więc skorzystaj z łodzi na końcu pomostu.

Głowa apostaty


W łodzi płyń na lewo i przed siebie, dzięki czemu dostaniesz się do skrótu nieopodal kamieniołomu. Warto tam zerknąć, bo jest handlarz, maszyna do pisania itd. Po zarejestrowaniu gry, wróć do łodzi i płyń dalej w głąb groty. Niebawem natrafisz na pomost, który jest nieopodal bliższego znacznika na Twojej mapie. Stań przy nim i wyjdź na brzeg. Idź na prawo. Po drodze natrafisz na sporą grupę wieśniaków, w tym tych z mackami, więc zachowaj ostrożność.

Na rozdrożu z prawej będzie drabina, a z lewej skrót do łodzi. Idź najpierw na lewo, pokonaj kolejne pokraki i przeszukaj okolicę. Szczególnie, że z prawej będzie wieśniak z dynamitem, którego od tej strony możesz nieco łatwiej sprzątnąć. Na końcu przejścia będzie drabina. Wejdź po niej do góry, a znajdziesz dziwny mechanizm. W grocie znajdziesz symbole, które musisz wcisnąć:

  • Odwróć się, a zobaczysz pierwszy - coś jakby jajko w ziemi i ósemka spłaszczona górą;
  • Idź kawałek na lewo, a przed mostem będzie drugi symbol – jakby kamień przecięty na skos od górnej lewej, do prawej dolnej części;
  • Ostatni symbol jest na skale z lewej stronie mechanizmu (zeskocz na lewo) – coś jakby oczy.

Wciśnij właściwe symbole, a otworzą się drzwi obok. Znajdziesz za nimi Głowę Apostaty (Apostate’s Head) – zabierz ją i wracaj do łodzi. Zrób to trzymając się prawej strony i korzystając ze skrótu. W łodzi możesz udać się najpierw do handlarza, który jest nieopodal. Zapisz też stan rozgrywki i dopiero wtedy płyń dalej. Tym razem do głównej części jeziora.

Na jeziorze trzymaj się prawej, a znajdziesz niewielką zatoczkę. Znajdziesz tam sporo kur, kurzych jaj, jakieś przydatne rzeczy oraz złote kurze jajo (Gold Chicken Egg), które jest potrzebne do tego, by wykonać kolejne wyzwanie od handlarza. Weź je, wróć na łódź i płyń do przystani w północnej części jeziora. To tam znajdziesz drugi przedmiot potrzebny do tego, by zdobyć klucz do kościoła.

Uwaga: Na Jeziorze jest wrak łodzi – na środku. Znajdziesz w nim Aleksandryt oraz Pistolet Red9.

Głowa bluźniercy


U celu wpłyń do groty, a następnie zacumuj łódkę przy pomoście. Przeszukaj okolicę, a dostrzeżesz mechanizm wymagający wciskania konkretnych tarcz. Symbole są oczywiście dookoła. Pierwszy symbol jest niejako naprzeciwko mechanizmu – na skale. Wygląda jak nieco zepsuty klucz wiolinowy (albo literka B). Drugi symbol jest z lewej strony kapliczki, na deskach. To cyfry „333”, lekko skoślawione oczywiście. Trzeci symbol znajdziesz wchodząc po drabinie, która jest obok drugiego (z prawej strony). Na górze, na desce będzie narysowane coś jakby małe „b”, tyle że z przedłużoną laseczką. W pomieszczeniu obok, gdy odpowiednio staniesz, zobaczysz natomiast symbol wyglądający, jak trzy ryby połączone głowami. Rozwiązane musisz wykombinować z tych czterech symboli.

Zeskocz na dół i idź do mechanizmu. Jasne okaże się, że symbolu przypominającego małe „b” nie ma, więc ustaw pozostałe. Odpowiednia kombinacja otworzy drzwi obok. W niewielkim pomieszczeniu znajdziesz nieco przydatnych gratów, a także sześciokątny fragment C (Hexagon Piece C). Weź następnie Głowę Bluźniercy (Blasphemer’s Head) i wróć do łodzi.

Płyń teraz do południowej części Jeziora, ale nie do przystani. Wpłyń do zalanej groty i zacumuj przy pierwszym pomoście z lewej, bo stamtąd będziesz miał nieco bliżej.

Klucz do kościoła


Na miejscu wyjdź z łódki i śmigaj przed siebie. W komnacie z kapliczką, odłóż dwie pozyskane głowy na dłoniach wyrastających z ziemi, a dzięki temu otrzymasz Kościelne Insygnia (Church Insignia). Możesz się z nimi udać z powrotem do łodzi, a następnie do przystani, która jest kawałek od Ciebie.

Uwaga: Jeśli chcesz, udaj się do przystani w zachodniej części Jeziora – od Handlarza to kawałek. Był tam kamienny piedestał, w którym możesz teraz umieścić trzeci element układanki. W nagrodę dostaniesz figurkę Zdeprawowanego Boga (Depraved Idol), która jest sporo warta.

Od Handlarza masz też niedaleko do kościoła, więc śmigaj tam powoli. Po drodze możesz odwiedzać drewniane kapliczki, bo powinieneś posiadać klucz (jeśli idziesz wedle naszej solucji), pozwalający je otwierać. Cokolwiek zdecydujesz, wejdziesz wreszcie do kamieniołomu, a tam rozpocznie się walka z bossem zwanym Gigante.

Gigante – boss


Pojedynek z gigantem jest dość schematyczny. Najpierw strzelaj mu w łeb z możliwie najmocniejszej broni. Następnie, gdy z grzbietu wyrośnie mu macka, celuj w nią – może być pistolet – aż gigant upadnie. Zbliż się wtedy do niego i wydaj polecenie rozpoczęcia ataku wręcz, czyli wskocz na jego plecy i wymachuj nożem.

Proces powtarzaj, aż pojawi się pies, którego uratowałeś w poprzednim rozdziale. Gdy tak się stanie, pomocnik sprawi, że gigant upadnie, a ty znów wskocz na grzbiet i wymachuj nożem, powoli go uszkadzając. Finalnie uda Ci się pokonać przeciwnika, a przed pójściem dalej, przeszukaj okolicę, by zgarnąć wszelki loot. Wejdź też koniecznie do jamy, z której wyleciał gigant.

Skarb: W Kamieniołomach jest skarb – w lampionie wiszącym wysoko ponad ziemią na jednym ze sznurów. Owym skarbem jest Rubin.

Mając wszystko, kontynuuj do kościoła. Przed samym kościołem pojawi się nowy przeciwnik, pies z mackami. Sprzątnij go oczywiście, a przed wejściem do samego kościoła, skorzystaj z tutejszej maszyny do pisania. Gdy to zrobisz, idź do kościoła. Umieść w zamku insygnia, a brama się otworzy. Otwórz następnie drzwi.

Rozejrzyj się w środku po okolicy. W prawej części kościoła, w wąskim korytarzu, znajdziesz Niebieskie pokrętło (Blue dial) – zabierz je i idź w kierunku ołtarza. Na stoliku z prawej strony ołtarza będzie mały klucz – weź go, a potem idź na drugą stronę ołtarza i pociąg za sporą dźwignię. Ołtarz się otworzy, a ty zobaczysz mechanizm, w którym brakować będzie niebieskiego pokrętła.

Na szczęście przed momentem je wziąłeś. Umieść je w mechanizmie. Następnie kręć pokrętłami tak, by stworzyć witraż – ułatwi Ci to symbol wyłaniający się spod spodu. Najpierw dopasuj niebieski kolor, potem zielony, a na końcu czerwony.

Ustawienie wszystkiego w odpowiedni sposób, otworzy bramę z lewej strony kościoła. Idź do niej. Następnie po drabinie do góry. Na piętrze idź przed siebie, zbierając przydatne rzeczy, aż dojdziesz do końca i znajdziesz telefon Ashley – będzie leżał na ziemi. Przyjrzyj mu się i wróć kawałek – mijałeś bowiem drzwi. Przejdź przez nie, a obejrzysz przerywnik. Zakończy on niniejszy rozdział. Rozpoczniesz też rozdział piąty.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 8327 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?