Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 1 - Wioska - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz oczywiście od scenki przerywnikowej. Po niej brnij cały czas do przodu, aż dotrzesz do zdemolowanej chaty. Wejdź do niej, rozejrzyj się dookoła i przed siebie. Gdy wejdziesz do głównej izby, odpali się krótka scenka. Po niej weź klucz leżący na podłodze, rozejrzyj się i wracaj. Przejdź przez drzwi z prawej (skorzystasz z klucza) i wejdź do piwnicy.

Znajdziesz tam ciało policjanta, a gdy się mu przyjrzysz, musisz wracać i wyjść na zewnątrz chaty myśliwego. Po drodze natrafisz oczywiście na przeciwników, więc przygotuj pistolet. Po wyjściu na schody, trzymaj się prawej strony, a potem wejdź na piętro. Podejdź do uchylonych drzwi i obejrzyj przerywnik.

Po scence kieruj się ścieżką do przodu. Twoim celem - dość odległym - jest jezioro. Gdy przejdziesz po moście wiszącym, natrafisz na kolejną zdemolowaną chatę. Rozbij beczkę, by zdobyć amunicję i wejdź do środka. Tam też zniszcz beczkę i skorzystaj z maszyny do pisania, by zapisać stan rozgrywki. Gdy to zrobisz, idź na lewo i przed siebie.

Po tym, jak wrócisz na zewnątrz, zachowaj ostrożność. Wejdź do zdemolowanej chaty po lewej i zdobądź amunicję z szuflady, a potem kontynuuj ścieżką. Przejdź pod drzewem i zniszcz skrzynię z lewej. Przed sobą za moment zobaczysz wieśniaka. Drugi będzie obok auta. Możesz obu sprzątnąć, albo biec dalej. Cokolwiek zdecydujesz, kontynuuj, uważając na wnyki.

Niedaleko będzie kolejna chata z lewej, a w niej wieśniak. Sprzątnij go i przeszukaj wnętrze, dzięki czemu zgarniesz m.in. amunicję, czerwone zioło oraz granat błyskowy. Zabierz wszystko i kontynuuj w lewo, aż dojdziesz do sporej bramy. Otwórz ją i niebawem znajdziesz się w centrum wioski. Podejdź do kamienia z lewej i otwórz lornetkę, by zerknąć na to, co dzieje się z przodu.

Wioska


Zamknij następnie lornetkę i kieruj się tu na lewo, w bezpiecznej odległości od wieśniaków. Obok drewutni znajdziesz zielone zioło. Weź je i powoli idź dalej, trzymając się lewej strony. Przed tobą powinna być wieśniaczka – zlikwiduj ją po cichu i rozejrzyj się dookoła. Weź zawartość skrzyni, no i nadal trzymaj się lewej. Na końcu przejścia wybierz dowolny cel i strzel w niego, a w efekcie rozpęta się piekło.

Biegaj po okolicy i staraj się unikać przeciwników. Strzelaj im w głowę, po czym podbiegaj i wyprowadzaj kopniaki. Nagle pojawi się wróg z piłą, ale ty się nim nie przejmuj. Biegaj dalej, unikaj oponentów i staraj się pojedyncze sztuki zlikwidować. Ogólnie chodzi o to, by po prostu przetrwać do momentu, kiedy rozbrzmią dzwony kościoła i wszyscy odejdą. Gdy tak się stanie, zacznij eksplorować wioskę.

Wejdź do wszystkich budynków, a w jednym z nich na piętrze znajdziesz strzelbę W-870 oraz granat. Na łóżku nieopodal będą też naboje do strzelby, więc nie zapomnij o zgarnięciu ich. W jednym z domów, w szafie będzie wieśniak, więc nie czuj się w pełni bezpieczny. W domu tym będzie zamknięty kredens. Wszystkiego jednak teraz nie zgarniesz, więc idź dalej. Miń kościół i trzymaj się ścieżki z lewej strony.

Uwaga: Na ścieżce tutejszej jest rubin – zerknij do obu domów za kościołem, by go znaleźć.

Na końcu przejścia znajdziesz wrota. Otwórz je i kontynuuj w stronę wiatraka w oddali, uprzednio zapisując stan rozgrywki w niewielkiej chacie z prawej. Będzie tam nieco gratów oraz maszyna do pisania – skorzystaj z niej.

Farma, most linowy i tunel


Po zapisaniu stanu rozgrywki, wróć na zewnątrz i idź do przodu. Znajdziesz się na farmie. Po lewej będzie wieśniak – możesz go sprzątnąć, jeśli chcesz. Z przodu będzie jeszcze jeden – także się go pozbądź. Gdy to zrobisz, zacznij się rozglądać po okolicy. Znajdziesz tu nieco amunicji, zielone zioło oraz niebieskie medaliony. Będzie też dziwna skrzynia w kapliczce. Na razie jej jednak nie otworzysz.

Skarb: Przy wiatraku na farmie jest skarb. Zestrzel pojemnik, który skrywa cenny przedmiot.

Po ogarnięciu wszystkiego na zewnątrz, idź do kraty pod wiatrakiem. Przy przejściu będzie niebieska notka, z której dowiesz się o niebieskich medalionach, które są rozsiane dookoła. Jeśli chcesz, możesz je ustrzelić, a informację na temat tego, gdzie ich szukać, znajdziesz w tym miejscu. Po zerknięciu na notkę, wejdź do przejścia i skręć w prawo.

W środku idź powoli, bo będzie tam pułapka – zbliż się do niej i rozbrój, postępując wedle wskazówek na ekranie, albo przekradnij się powoli pod linką. Weź żółte zioło i wdrap się po drabinie do góry. Na piętrze weź amunicję do strzelby, po czym spójrz na dziwny mechanizm. Zauważysz, że brakuje w nim koła zębatego.

Wyjdź następnie na zewnątrz przez drzwi, które są za kołem młyńskim (nie na pomost). Zeskocz na dół i przejdź do końca ścieżki. Znajdziesz w ten sposób skrzynię, a w niej skarb (flakon). Idź potem dalej przed siebie, do tutejszych drzwi. Trzykrotnie w nie kopnij, by wejść do środka. Przeszukaj wnętrze i wyciągnij strzelbę, bo za moment pojawi się wieśniak z głową krowy na swojej – zlikwiduj go, a potem także jego kumpli i kontynuuj eksplorację. Znajdziesz w ten sposób dodatkową amunicję, a także brakujące koło zębate.

Wróć z nim do młyna, wejdź na piętro i umieść koło w mechanizmie. Przed przełączeniem go warto wejść tu jeszcze na pomost i zebrać przydatne rzeczy, także z piętra stodoły, w której było koło, jeśli tam nie wchodziłeś. Wreszcie idź do dźwigni, pociąg za nią i wróć na dół do otwartej bramy. Przejdź przez wrota, a potem przez most wiszący, by iść dalej.

Po drugiej stronie mostu znajdziesz zamkniętą bramę. Skieruj się tu na lewo do wąskiego przejścia obok ogrodzenia i przeszukaj tamtejsze skrzynie. Wróć się potem do mostu, przesuń wóz blokujący dalszą drogę i kontynuuj przed siebie. Za moment dojdziesz do mostu nad przejściem. Będzie tam szaleniec – sprzątnij go jak najszybciej, a potem także jego kumpli.

Pierwszy wariat wysadzi niestety fragment skały, a gruzowisko zasypie przejście. By kontynuować, znajdź wąską ścieżkę z prawej strony gruzowiska i idź tamtędy. Jako że będzie tu więcej wieśniaków, zachowaj ostrożność. Niebawem dojdziesz do mrocznego tunelu. Wejdź oczywiście do niego, aby kontynuować podróż. Wejdziesz do osady przy jeziorze.

Osada przy jeziorze, dom


Zaraz po wejściu do osady zwróć uwagę na wieśniaka stojącego na strychu zdemolowanego budynku. Po chwili odpali on dynamit, a wówczas strzel do niego, by wysadził sam siebie. Za moment pojawią się kolejni wieśniacy, więc nie idź do przodu, tylko poczekaj na nich tutaj. Zlikwiduj wszystkich, zbierz loot i dopiero wtedy idź dalej.

Na murze z lewej będzie wieśniaczka rzucająca dynamitem. Sprzątnij ją także, a potem ostrożnie do przodu, uważając na pułapkę oraz wnyki. Jeśli chcesz wejść do chaty, w której był wariat z dynamitem na strychu, najpierw idź na prawo ścieżką. Wejdziesz do środka przez okno. Mając wszystko, wróć na główną ścieżkę i kontynuuj do góry, uważając na kolejne wnyki.

Gdy podejdziesz kawałek do góry, zobaczysz następnego wieśniaka z dynamitem. Jego też sprzątnij, a potem wejdź na pomost z lewej – ten, z którego dynamitem rzucała wieśniaczka. Weź przydatne rzeczy i wróć na dół. Podejdź do domu, z którego dochodzą dziwne dźwięki. Rozejrzyj się dookoła, a finalnie wejdź do środka trzykrotnie kopiąc w drzwi.

Przeszukuj wnętrze, ostrożnie idąc przed siebie. Natrafisz tu na pułapkę oraz zamknięty kredens. Na końcu domu znajdziesz regał, który możesz przesunąć. Zrób to, a następnie przejdź przez dziurę w ścianie. Za nią natrafisz na wieśniaka z siekierą. Sprzątnij go i przeszukaj wnętrze, po czym otwórz właz w podłodze. I wskocz do podziemi.

W tunelu idź przed siebie. Gdy znajdziesz worek, wejdź z nim w interakcję, by uwolnić mężczyznę pojmanego przez wieśniaków. Zainicjuje to scenkę przerywnikową, która zakończy niniejszy rozdział. Za moment rozpocznie się kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 7720 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?