Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 14 - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz od scenki przerywnikowej. Po niej rozejrzyj się wewnątrz celi, a znajdziesz skarb (Kryształowa ruda). Wyjdź następnie na zewnątrz i skieruj się do bramy z lewej. Możesz obok niej podsadzić Ashley, a dziewczyna przejdzie na drugą stronę i otworzy dla Ciebie przejście.

Baza Ładunkowa (Cargo Depot)


Po drugiej stronie będzie garść skrzyń, a także niebieska kartka ze zleceniem na ścianie. Weź ją, by dowiedzieć się, iż twoim celem będą niebieskie medaliony na obszarze Bazy Ładunkowej (Cargo Depot). Idź następnie do przodu, by skorzystać z pomocy handlarza i zapisać postępy. Gdy to zrobisz, idź przez podwójne drzwi, by kontynuować.

Niebieski medalion #1: Zaraz za drzwiami odwróć się do tyłu i zerknij do góry. Na schodach dostrzeżesz pierwszy medalion.

Skarb: Zaraz za podwójnymi drzwiami, na prawo od pierwszego medalionu, wysoko nad ziemią jest klatka ze skarbem. Zestrzel ją, a zgarniesz Aleksandryt.

Niebieski medalion #2: Zaraz za podwójnymi drzwiami, skręć w prawo i podejdź do krawędzi. Zobaczysz tam drugi medalion.

Na zewnątrz idź przed siebie na schody, a potem na dół po drabinie z lewej i do przodu pomiędzy gratami, złomem, czy co tam jest. Zaraz po wejściu pomiędzy graty, zerknij do kubła na śmieci z lewej, a zdobędziesz Złotą bransoletkę. Weź ją i idź dalej. Przeszukaj dokładnie niniejszy obszar, nim wejdziesz na schody do góry. Znajdziesz m.in. sporo beczek.

Niebieski medalion #3 i #4: Przed jednym z kontenerów, w południowej części Bazy Ładunkowej. Obok krat z towarami z towarami, w północnej części Bazy Ładunkowej.

Masz wszystko, więc wejdź po schodach do góry, nie przechodź jednak od razu przez tutejsze drzwi, albowiem warto tu się jeszcze czymś zająć. Zestrzelisz stąd ostatni medalion.

Niebieski medalion #5: Będąc na schodach, zerknij w stronę silosów w oddali. Będzie przed nimi kolejny medalion.

Jako że pozbyłeś się wszystkich medalionów, możesz się wrócić do handlarza, ewentualnie przejść przez pobliskie drzwi i iść dalej. W środku kolejnego pomieszczenia natrafisz na grupę pokrak. Pozbądź się ich i przeszukaj wnętrze. Pod sufitem będzie tu klatka ze skarbem (Velvet Blue). Mając wszystko, idź na tutejsze schody i do góry. Za drzwiami znajdziesz nieco przydatnych rzeczy oraz dźwignię, którą musisz pociągnąć, by otworzyć kratę piętro niżej. Musi to jednak zrobić Ashley, więc poproś ją o to, a sam idź do przejścia.

Z drugiej strony idź na lewo, by otworzyć dziewczynie drzwi – skrót. Biegnij wtedy szybko do Ashley, bo zostanie porwana. Nie wychodź jednak po schodach do góry, tylko się wróć do drzwi, które otwarła dziewczyna. Tam zaraz pojawi się ona oraz jeden z szaleńców. Po pokonaniu pokrak idź przez nowo otwarte drzwi i do przodu, pokonując kolejnych przeciwników.

Za moment przejdziesz przez drzwi i wejdziesz do czegoś jakby kanału. Idź następnie w jedynym możliwym kierunku. Trzymaj się lewej strony, a w wodzie, przy kracie znajdziesz szmaragd. Weź go i kontynuuj, wychodząc z wody i przechodząc przez podwójne drzwi. Otworzysz je z pomocą Ashley, która pociągnie za jedną dźwignię, a ty za drugą. Następnie raz jeszcze pociąg za dźwignię, by wskazówka zatrzymała się na wskazanym polu.

Po drugiej stronie bramy zobaczysz otwartą szafkę. Powiedz Ashley, by się do niej schowała i dopiero wtedy idź dalej. Za moment pojawi się pokraka, która potrafi się regenerować. Wyciąg wówczas karabin z zamontowanym biosensorem i strzelaj w czułe punkty. Co ciekawe, oponent nie zginie od razu, ale się odrodzi. Wtedy zostanie mu jeden czuły punkt na głowie. Zniszcz go i ukryj się, bo oponent wybuchnie niczym granat odłamkowy.

Po wszystkim poproś Ashley, by szła dalej za tobą i wspólnie przejdziecie przez podwójne drzwi. Z drugiej strony, idź przed siebie, zgarniając przydatne rzeczy, aż dojdziesz do pokrętła, którym może się zająć Ashley. Poproś ją więc o to, a gdy podniesie się pomost, przejdź po nim na drugą stronę.

Uwaga: W okolicy są szczury. Możesz je wybić, bo niebawem otrzymasz na nie zlecenie.

Za pomostem przeszukaj pobliskie skrzynie, a następnie idź na lewo. W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz małą walizkę, a w niej skarb (zdobiony naszyjnik). Mając go, śmigaj cały czas do przodu, a znajdziesz panel, służący do przekierowywania zasilania. W pobliżu panelu będą dwa ostatnie szczury. Sprzątnij je. Gdy przełączysz dźwignię, pojawią się pokraki. Dwie będą biegły za kratą, a obok będzie też regenerator – skorzystaj tu ze strzelby z biosensorem.

Waste Disposal - łamigłówka


Po tym, jak odeprzesz atak, wróć do dziewczyny. Przejdź po pomoście, a następnie przez drzwi nieopodal. Otworzysz je rozwiązując łamigłówkę. Chodzi w niej o doprowadzenie zasilania do wszystkich błyskawic. Zrobisz to ustawiając wszystkie elementy tak, jak na powyższym obrazku. Przejdź przez drzwi, przeszukaj beczki i na lewo.

Walka przy dźwigu z kulą


Zostaniesz tu zaatakowany przez pająki. Sprzątnij je i kontynuuj. Za drzwiami natrafisz na handlarza oraz maszynę do pisania. Skorzystaj z usług obu, przeszukaj dokładnie wnętrze pomieszczenia i przygotuj się na niełatwą walkę. Wyjdź na zewnątrz i kieruj się w stronę dźwigu z zamontowaną kulą wyburzeniową. Udaj się do dziury przy ścianie, a potem wejdź w interakcję z dźwigiem. Do kabiny wejdzie Ashley, a ty musisz ją bronić i walczyć.

Po wygranej, Ashley wreszcie przebije się przez ścianę, a ty będziesz mógł iść dalej. Podejdź do kabiny dźwigu, a dziewczyna z niego wysiądzie i będziecie mogli wspólnie przejść przez zdemolowany mur. Po drugiej stronie, otwórz skrót z prawej (podwójna brama) i przeszukaj okolicę. Jak chcesz, to stąd jest niedaleko do handlarza oraz maszyny do pisania. Możesz zarejestrować postępy.

Ostatecznie przyzwij platformę w nowo-dostępnym obszarze – służy do tego niewielki panel – i wjedź nią do góry. Po przejażdżce idź przed siebie, przeszukując skrzynie i beczki. Dojdziesz w ten sposób do podwójnych drzwi, które musisz otworzyć. Znajdziesz za nimi Magazyn bursztynu (Amber Storeroom). Rozejrzyj się po nim, zerkając m.in. na wielki kawał skały oraz skarb w bocznym przejściu (Crystal Ore).

Gdy obejrzysz scenkę przerywnikową, znowu stracisz kontakt z Ashley, a Twoim celem będzie jej odnalezienie. Zbliż się zatem do drzwi, za którymi znikają oszołomy i brnij przed siebie. Na rozdrożu, idź na prawo. Pokonaj oponentów i wejdź do niewielkiego budynku. W środku będą skrzynie i beczki, a także nakręcana lalka na szafkach. Zniszcz ją i wróć się, a potem na lewo. Sprzątnij tamtejsze pokraki i wejdź do namiotu, by przeszukać skrzynię (sztabka złota).

Mając wszystko, idź dalej w jedynym możliwym kierunku. Gdy wejdziesz do sporego namiotu, przeszukaj jego wnętrze, przesłuchując taśmę i zerkając na zdjęcie. Za namiotem natrafisz na ślad krwi, prowadzący do bramy – idź po nim. Za bramą będzie handlarz, więc skorzystaj z jego usług i zapisz grę. Za moment będziesz walczyć z Jackiem Krauserem.

Jack Krauser - jak pokonać (2. walka)


Gdy przeciwnik wyskoczy na skały, staraj się jak najszybciej wejść na drabinę, bo nadchodzącego ataku nie da się inaczej uniknąć, ani zablokować.

Po wygranej obejrzysz jeszcze jedną scenkę, a następnie przejdź prze most, który opadnie. Zainicjuje to kolejną scenkę przerywnikową. Będzie ona końcem niniejszego rozdziału, a także początkiem kolejnego.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 7229 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?