Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 15 - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz od razu mając kontrolę nad Leonem. Brnij wówczas do przodu, przeszukując okolicę. Gdy wejdziesz wyżej, zobaczysz punkt widokowy. Skorzystaj przy nim z lornetki i zerknij na dwa wskazane obszary. Potem idź dalej, zeskocz na ścieżkę i skorzystaj z usług handlarza oraz maszyny do pisania. Następnie śmigaj przed siebie.

Gdy przejdziesz na drugą stronę łuku, pojawią się przeciwnicy, ale będziesz miał też wsparcie helikoptera. Nie spiesz się więc zbytnio i eliminuj tylko tych wrogów, którzy zbytnio się do Ciebie zbliżą. Pozostałych zostaw helikopterowi. Przeszukaj po walce okolicę, wchodząc też do budynku z lewej i na jego dach, po czym brnij dalej.

Uwaga: Przy narożniku budynku wisi klatka, a w niej jest skarb (Czerwony Beryl).

 Gdy wyjdziesz zza skał zobaczysz kolejnych przeciwników. Cofnij się i czekaj na atak helikoptera. Następnie znów przed siebie. Między skałami i po drabinie do góry, a potem po pomoście.

Uwaga: Nad pomostem wisi klatka, a w niej jest skarb (Velvet Blue).

Nagle pojawi się działko przeciwlotnicze, a ty musisz się go pozbyć. Idź zatem na prawo od budynku, z którego się wysunęło. Zachowaj ostrożność, bo będą tu pokraki.

Zabij strzelca przy karabinie, wejdź po schodach na dół i do przodu. Trzymaj się prawej strony, by wejść do tunelu pod działkiem AA. Potem po drabinie do góry i wejdź do budynku od lewej. Następnie przejdź na drugą stronę i do przodu schodami do góry, pozbywając się kolejnych oponentów. Zwracaj też uwagę na przeciwników z budynku obok. Jeden będzie miał wyrzutnię.

Na końcu przejścia będzie karabin. Przystaw się do niego i zniszcz działko AA. Wystrzelaj też szaleńców naprzeciwko i dopiero wtedy wróć na dół. Ze wsparciem helikoptera powinno iść gładko. Na dole helikopter wysadzi wrota, więc udaj się do nich. Za wrotami będą karabiny i sporo wrogów, więc bądź cwany i ostrożny.

Po wygranej zbierz wszystko i znajdź drabinę w jednym z budynków, by wejść do góry. Z prawej strony będzie dźwignia, którą otworzysz bramę. Oczywiście pojawią się pokraki, więc skorzystaj z działka obok. Z drugiej strony także jest dźwignia. Więc musisz do niej dotrzeć. Skorzystaj oczywiście z drabiny, prowadzącej na pomosty. Wreszcie idź do nowo otwartych drzwi.

Ruiny wśród Cliffów


W tunelu idź do przodu. Droga będzie jedna. Zbliż się do helikoptera, który będzie latał przed tobą, a odpali się scenka przerywnikowa, po której niestety stracisz wsparcie. Pokonaj po scence przerośnięte owady i przeszukaj okolicę. Wejdź koniecznie po drabinie na piętro zrujnowanego budynku, a także po drabinie do podziemi pod zrujnowanym budynkiem (drabina jest w środku). Idź przed siebie korytarzem, a na końcu znajdziesz skarb (Królewska Laska). Zerknij też tu na niebieski medalion wiszący przy skale z prawej. Zniszcz go.

Wróć następnie kawałek i zerknij przed drugie okno z lewej. W oddali, na skałach będzie drugi niebieski medalion. Wracaj teraz do góry, ale nie idź dalej. Stań z lewej strony drabiny, a w mroku zobaczysz trzeci niebieski medalion. Wreszcie idź w głąb lokacji. Trzymaj się lewej przy rusztowaniu i zauważ, że pośród rurek jest czwarty niebieski medalion.

Gdy dojdziesz do podwójnych wrót, zerknij na ścianę z lewej, a dostrzeżesz niebieską kartkę – otrzymasz w ten sposób zlecenie na medaliony. Przyjmij je, ale nie wchodź do środka. Zerknij na wysoką wieżę przed Tobą. Jest na niej piąty niebieski medalion. Dopiero teraz, po sprzątnięciu wszystkich, śmigaj przez wrota. Bądź ostrożny, by przy workach wiszących z sufitu pojawi się regenerator. Przygotuj broń z biosensorem i sprzątnij pokrakę, po czym kontynuuj.

Uwaga: W niewielkim bocznym pomieszczeniu będzie tu skarb (Wspaniała Bransoleta). Na konstrukcji pod sufitem będzie też nakręcana laleczka.

By stąd wyjść skorzystaj z pokrętła obok drzwi. Następnie szybko pod nimi przejdź. Z drugiej strony będzie mnóstwo wiszących worków, a to oznacza, że najpewniej będzie też jakiś regenerator. Przygotuj odpowiednią broń i powoli do przodu. Korzystaj z lunety z sensorem, a będziesz w stanie określić, w którym worku są pokraki. W tym przypadku są dwie. Jedna przed Tobą, a druga za kratą z lewej strony. Obie będzie trzeba niejako dwukrotnie sprzątnąć.

Najpierw załatw regeneratora przed sobą, a potem tego za kratą. Za kratą jest też nieco przydatnych rzeczy oraz pokrętło, które otwiera drzwi na górze schodów. Przekręć je i biegnij do drzwi. Po drugiej stronie znajdziesz nieco przydatnych rzeczy, a także handlarza oraz maszynę do pisania. Skorzystaj z obu, po czym przejdź przez pobliskie drzwi.

Po drugiej stronie natrafisz na grupę pokrak z kuszami, a także jedną przy karabinie. Postaraj się wszystkich sprzątnąć z daleka, po czym ostrożnie idź do przodu. Trzymaj się lewej strony i schodów, a potem nadal na lewo, by znaleźć drabinę na dach. Skorzystaj z niej, a na górze będziesz miał dobrą pozycję do wyeliminowania pozostałych bandziorów. Przeszukaj następnie cały dach i wróć na dół. Idź przed siebie pod pomostem i do budynku na końcu przejścia.

Droga do Sanktuarium


Z budynku wyjdą oczywiście pokraki, więc pozbądź się ich, po czym przeszukaj okolicę, wchodząc do każdego z budynków. Będą w nich oczywiście przeciwnicy, ale także wyposażenie, którego nigdy za wiele. Zauważ też, że drogę do przodu blokuje Ci działko z czujnikiem laserowym. By je przestawić, musisz wejść na górne piętro budynku z lewej.

Gdy przejdziesz przez podwójne drzwi na końcu pomostu zostaniesz zaatakowany. Przed Tobą będzie świnia z karabinem, a dookoła inne pokraki. Przygotuj porządną broń i pozbądź się wszystkich. Następnie idź do drzwi, z których wylazł świniak. Podejdź do działka, odwróć je, wróć na dół i do przodu, aż do oświetlonych drzwi na końcu, prowadzących do Sanktuarium.

W Sanktuarium, idź przed siebie. Gdy dojdziesz do ołtarza, na którym jest dziewczyna odpali się scenka przerywnikowa. Gdy odzyskasz wreszcie kontrolę nad Leonem idź przed siebie. Kierunek będzie jeden. Wreszcie, po wszystkich wizjach, staniesz przy drzwiach. Otwórz je dzięki kluczowi od Luisa i wejdź do środka. Podejdź do krzesła w laboratorium, a odpali się jeszcze jeden przerywnik. Zakończy on niniejszy rozdział, a jednocześnie zainicjuje kolejny, ostatni.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 6143 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?