Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 7 - Zamek - wiki Resident Evil 4 Remake


Zaczynasz od scenki przerywnikowej, po której wejdź do Zamku. W środku natrafisz na Handlarza, więc skorzystaj z jego umiejętności przed dalszą drogą. Twoim celem jest Dziedziniec zamku (Coutryard).

Wyjdź od Handlarza, wejdź po schodach naprzeciwko jego przybytku i idź przed siebie. Na końcu muru możesz zerknąć przez lornetkę, co uczyń, zerkając na kilka kluczowych punktów. Następnie idź dalej. Ewentualnie ustrzel stąd przeciwnika lub dwóch, jeśli masz snajperkę. Finalnie idź wyżej po schodach. Następnie w dół i w prawo.

Idź przed siebie, aż znajdziesz dziwny ołtarz. Będzie przy nim niebezpieczna pokraka. Strzela w dziwnego stwora ponad głową, jeśli chcesz się go pozbyć. Pamiętaj, że technikę tę będziesz musiał teraz stosować regularnie. Po wygranej, idź do przodu i przez drzwi z prawej. Droga będzie jedna. Wreszcie wyjdziesz na zewnątrz, a wtedy skorzystaj ze schodów do góry.

Przy schodach pojawią się na murze przeciwnicy z kuszami. Pozbądź się ich, idąc do góry. Na murze kontynuuj, uważając na kolejnych przeciwników. Następnie śmigaj krętymi schodami jeszcze wyżej. Mniej więcej w połowie schodów spójrz przez okno, a dostrzeżesz dziwny uchwyt. Strzel w niego, by wysunąć do góry armatę. Na końcu schodów uważaj, bo zacznie się ostrzał z katapulty. Ostrożnie przemieszczaj się do przodu pomiędzy kolejnymi pociskami, eliminując ewentualne pokraki. Droga będzie jedna, więc się nie zgubisz.

Gdy wejdziesz na górę, skieruj się na prawo. Wejdź pomiędzy mury, a potem zerknij na lewo. Zobaczysz pierwszą strzelającą w Twoim kierunku katapultę. Zniszcz ją, celując w beczkę obok niej. Następnie przebiegnij po murze naprzeciwko – jest tam armata, którą uniosłeś. Skorzystaj z niej, by zniszczyć pozostałe katapulty. Gdy to zrobisz, rozejrzyj się dookoła. By iść dalej, wskocz do dziury obok armaty. Następnie znów przed siebie i do góry po drabinie.

Na wieży weź, co uznasz za przydatne, po czym kontynuuj, otwierając pobliskie drzwi, które będą niejako skrótem. Z lewej strony drzwi dostrzeżesz niebieski medalion, a także czerwoną skrzynię. Przeszukaj ją, by zgarnąć elegancką bransoletę. Mając wszystko, przejdź wreszcie przez drzwi. Wróć do armaty, wyceluj ją w sporą bramę i strzel. Następnie idź do otwartego w ten sposób przejścia. Przeszukaj tamtejsze skrzynie, a potem spójrz na niebieską notkę obok kolejnych drzwi. To zlecenie na niebieskie medaliony. Są one w lokacji, którą właśnie przemierzyłeś, a gdzie je dokładnie znaleźć, zawarliśmy w tym miejscu.

Po tym, jak ogarniesz okolicę przed bramą, wejdź wreszcie do wnętrza zamku. Z prawej strony będzie tu handlarz, więc skorzystaj z jego usług. Przygotuj się do pojedynku, bo pojawi się tu zaraz spora grupa przeciwników. Koniecznie weź amunicję do strzelby, bo z jej pomocą najłatwiej pozbędziesz się oponentów z tarczami. Będąc gotowym, idź do góry po schodach. Obejrzyj przerywnik i walcz. Strzelba okaże się najskuteczniejsza.

Po wygranej, przeszukaj okolicę, zgarniając loot i niszcząc wazony. W szafce w prawym górnym rogu komnaty będzie żółte zioło – koniecznie je weź. Następnie podejdź do głównych wrót. Okaże się, że są zamknięte. Możesz jednak podejść do ściany z lewej strony tychże wrót i pomóc Ashley przeskoczyć na druga stronę. Dziewczyna otworzy niewielkie drzwi obok, a wtedy idź do przodu. Zniszcz wazony leżące na szafkach, zbierz przydatne rzeczy i znajdź schody prowadzące pod wrotami na górze. Dotrzesz w ten sposób do czerwonej skrzyni. Przeszukaj ją, by zgarnąć elegancką butelkę perfum i wróć się. Przejdź następnie przez szczelinę w ścianie.

Z drugiej strony, idź na lewo i zniszcz drewnianą barykadę, a potem otwórz kredens, by wziąć jego zawartość. Następnie idź w przeciwnym kierunku. Wejdziesz w ten sposób do podziemi. W nieco większej komnacie, zerknij na ciało z prawej, na książkę na jednym ze stołów do tortur oraz na czerwone zioło z lewej. Do wrót z przodu potrzebujesz klucza, więc idź na lewo. Droga do przodu będzie jedna, więc nie obawiaj się o to, że się zgubisz. Na końcu korytarza będą zwłoki, a przy nich Klucz do lochów (Dungeon Key). Weź go i wracaj.

Zrobisz krok lub dwa, a załamie się pod tobą podłoga. Na dole natrafisz na ślepego, ale groźnego przeciwnika. Leon kucnie, a wtedy zerknij na lewo. Musisz się stąd powoli wycofać. A potem idź korytarzem do nieco większego pomieszczenia. Tam będzie Ci łatwiej walczyć.

Garrador, czyli potwór ze szponami - jak pokonać


Aby pokonać potwora ze szponami, możesz skorzystać z bełtów – są ciche i nie będziesz ściągał na siebie uwagi pokraki. Dobrym pomysłem, jest strzelenie w drewniane zasłony, albowiem do nich pobiegnie wtedy potwór. Ty skup się wówczas na robalu wyłaniającym się z jego pleców. To on jest Twoim celem. W inny sposób potwora nie pokonasz. Jeśli masz z tym problem, zerknij na widoczny powyżej film.

Po wygranej, przeszukaj okolicę, a następnie Pociąg za dźwignię z lewej strony kraty. Idź przed siebie, wejdź po drabinie i znowu do przodu. Otwórz drzwi na końcu, a wrócisz do Ashley. Podejdź tam do podwójnych wrót i otwórz je przy pomocy klucza do lochów, który zdobyłeś wcześniej. Za drzwiami idź do przodu i do góry po drabinie.

Idź przez pomieszczenie pełne gratów, a gdy wyjdziesz zza zakrętu poszukaj na jednym z regałów nakręcanej lalki. Sprzątnij ją i kontynuuj do przodu. Wejdziesz w ten sposób do zdemolowanego pomieszczenia z płaskorzeźbami.

Zagadka z płaskorzeźbami


Podejdź do płaskorzeźby z prawej strony, a znajdziesz przy niej żelazny miecz (Iron Sword). Płaskorzeźba druga od lewej ma zardzewiały miecz (Rusted sword), a pierwsza od lewej złoty miecz (Golden Sword).

Całkiem z lewej zauważysz dziwne wielkie wrota. Pociąg za sznurek obok wrót, a zacznie się mienić jeleń na zamku tych wrót. Poszukaj następnie za wrotami dwóch symboli widocznych na zamku – orła oraz węża. Strzel w nie z pistoletu. Wrota się dzięki temu otworzą, a ty zdobędziesz zakrwawiony miecz (Bloodied Sword), który jest wbity w rzeźbę.

Mając cztery miecze, wróć się do poprzedniego pomieszczenia, tego z płaskorzeźbami. Musisz teraz w odpowiedni sposób umieścić w nich miecze. Zaczynając od lewej:

  • Żelazny miecz (Iron Sword);
  • Złoty miecz (Golden Sword);
  • Zakrwawiony miecz (Bloodied Sword);
  • Zardzewiały miecz (Rusted Sword).

Rozwiązanie zagadki otworzy bramę na ścianie z płaskorzeźbami, więc idź przed nią i do przodu, przeszukując skrzynie, wazony i kufer na końcu – będzie w nim złota bransoleta. Weź ją i kontynuuj na lewo. Wejdziesz w ten sposób do Komnaty Audiencji (Audience chamber), w której zaczynałeś przeszukiwanie wnętrza zamku. Będziesz jednak na balkonie. Idź tu całkiem na prawo i zrzuć drabinę na końcu, dzięki czemu stworzysz skrót. Masz stąd też niedaleko do handlarza, więc skorzystaj z jego usług.

Po zapisaniu stanu rozgrywki i porozmawianiu z handlarzem, wróć do drabiny i na balkon. Idąc przed siebie, zwróć uwagę na gong z symbolem kozicy – pociąg za sznurek pod nim. Na końcu korytarza znajdziesz jeszcze jeden gong, z symbolem ryby. Na razie go zostaw. Drzwi przed sobą w tym momencie też nie otworzysz, bo musisz uderzyć w gongi o symbolach na zamku.

Wróć się do miejsca z gongiem kozicy i zerknij naprzeciwko. Zobaczysz żyrandol. Wskocz na niego, a przedostaniesz się na balkon naprzeciwko. Znajdziesz tu wazon oraz gong z symbolem ptaka. Pociąg za sznurek, by go aktywować. Potem zeskocz do dziury obok, by zgarnąć skarb (Złota Klepsydra) i wróć na drabinę oraz na balkon. Idź do końca balkonu i pociąg za sznurek pod gongiem ryby, następnie wróć kawałek i przeskocz na lewo przy pierwszym napotkanym żyrandolu. Pociąg za sznurek pod gongiem węża. Brama przed Tobą się wówczas otworzy. Idź przed siebie.

Wejdź po schodach i przez podwójne wrota. Zerknij do kredensu z prawej (i zestrzel skarb ponad nim), a potem na dół po schodach. Krótka scenka przerywnikowa, a potem znajdziesz się w pomieszczeniu pełnym świec. Przeszukaj dokładnie okolicę i wejdź do tutejszych pojedynczych drzwi. Będzie za nimi maszyna do pisania, z której warto skorzystać.

Wróć następnie do pomieszczenia ze świecami. Udaj się na lewo, a znajdziesz podwójne drzwi, które zaprowadzą cię do Komnaty Audiencji. Możesz stamtąd łatwo dotrzeć do handlarza, jeśli masz taką potrzebę. Jeśli nie, idź w przeciwnym kierunku. Dojdziesz w ten sposób do Wodnej Komnaty (Water Hall).

Wodna Komnata (Water Hall)


W Wodnej Komnacie natrafisz na dziwne fontanny. W oddali będą przeciwnicy. Jak masz strzelbę, sprzątnij ich. Potem idź powoli przed siebie, aż zaatakowany zostaniesz przez nieco większą grupę pokrak. Pozbądź się ich, będąc w ciągłym ruchu. Po wygranej, zbierz wszelki loot i udaj się na schody z lewej, dzięki czemu zejdziesz na niższe piętro. Nie idź od razu do przodu, ale rozejrzyj się. Zobaczysz sporą grupę przeciwników. Postaraj się ich tu zwabić, eliminując ich w wąskim gardle. Potem przeszukaj okolicę. Przeszukując kondygnację znajdziesz kamienny piedestał oraz rzeźbę trzymającą pokrętło (Halo Wheel). Weź pokrętło i udaj się do piedestału. Zamontuj pokrętło, po czym odeprzyj atak przeciwników. Dopiero wtedy pokręć korbą, co obniży pobliskie schody. Odzyskasz automatycznie pokrętło, więc wejdź schodami do góry.

Na górze będą kolejni przeciwnicy, także z kuszami, więc zachowaj ostrożność. Pozbądź się wszystkich, także tych na balkonie i dopiero wtedy wejdź do góry. Udaj się do kamiennego piedestału w centralnej części kondygnacji. Zamontuj pokrętło i skorzystaj z niego. Pokręć nim, po czym kontynuuj do przodu po schodach, które się przed Tobą obniżą. Na schodach idź najpierw na lewo, a potem na prawo. Dopiero na końcu przed siebie.

Przy dziwnej fontannie, podsadź Ashley na ścianę z lewej, a potem musisz ją ochraniać, gdy dziewczyna będzie kręcić pokrętłami, by otworzyć tutejszy pomost. Bacz też na siebie, bo w Twoim kierunku również będą szły pokraki. Wreszcie Ci się uda, a wtedy sam też pokręć pokrętłem na końcu przejścia, by podnieść ostatni fragment pomostu i po nim przejść. Zniszcz wazony przed schodami, by uzupełnić amunicję, a potem otwórz wrota na końcu.

Za nimi idź w jednym możliwym kierunku. Przy zamkniętej bramie, podsadź Ashley na mur z lewej, a dziewczyna otworzy Dla Ciebie przejście. Kontynuuj w jedynym możliwym kierunku, aż odpali się krótka scenka przerywnikowa. Po niej rozstaniesz się ze swoją towarzyszką, a jednocześnie rozpoczniesz kolejny rozdział gry.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 10292 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?