Resident Evil 4 Remake

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Rozdział 10 - wiki Resident Evil 4 Remake


Po scence przerywnikowej ponownie wcielisz się w Leona. Gdy porozmawiasz z Adą, rozejrzyj się dookoła, a znajdziesz wyjście z klatki, w której zostałeś uwięziony. Po wyjściu na zewnątrz, rozejrzyj się dookoła, a potem przejdź przez drzwi, które otworzyłeś składając w całość posąg. Z lewej strony będą tu spore podwójne drzwi. Możesz nimi iść do dalszego obszaru gry, a możesz też najpierw iść do biblioteki.

Zauważ, że w pomieszczeniu tym jest też zlecenie (niebieska kartka), polegające na zabicie Bezlitosnego Rycerza (Merciless Knight).

Jeśli zdecydujesz się iść do biblioteki, przejdź przez pojedyncze drzwi i kontynuuj korytarzem (po drodze możesz sprzątnąć tutejszego szczura), aż dojdziesz do pierwszego obszaru, tego mniejszego biblioteki. Przeszukaj go, po czym idź do tunelu, który prowadzi w stronę mauzoleum.

Bezlitosny rycerz - jak pokonać


Będzie tam bezlitosny rycerz, więc koniecznie zabierz solidne wyposażenie i amunicję. Wejdź na końcu do windy i zjedź na dół. W mauzoleum czeka na Ciebie Bezlitosny Rycerz oraz jego dwóch kompanów. Sprzątnij wszystkich, zbierz loot i wracaj do góry.

Wracaj do mniejszej komnaty biblioteki, a potem skieruj się na prawo i wejdź do tej większej. Będą tu dwie zbroje. Pozbądź się ich i zmierzaj w prawą stronę – tam gdzie wcześniej Ashley opuściła schody. Wejdź po nich, a znajdziesz skrytkę, do której możesz wsunąć kwadratową kostkę (klucz). W efekcie otrzymasz wyśmienitą broń: CQBR Assault Riffle (Karabin CQBR). Z nową spluwą wróć na dół i idź w przeciwnym kierunku.

Trzymaj się prawej strony i wejdź do korytarza. Na końcu przejścia trafisz do pomieszczenia, z którego została porwana Ashley. Tam też dziewczyna wcześniej wykorzystała insygnia rodziny Salazarów. Leonem warto tu przyjść, bo znajdziesz w ten sposób kolejną skrytkę, wykorzystującą kwadratową kostkę (klucz). Zgarniesz dzięki temu Złotego Rysia (Golden Lynx). Nic więcej tu nie ma, więc wróć się do Wielkiej Sali i tym razem przejdź przez podwójne drzwi z lewej, w pomieszczeniu, do którego wchodzisz po skompletowaniu posągu. Nie musisz wracać tą samą drogą. Wyjdź po prostu na tutejszy balkon, obiegnij go dookoła i zrzuć na dół drabinę. Warto oczywiście zapisać jeszcze postępy.

Uwaga: Jak chcesz, to nieopodal tutejszego handlarza jest dziwna kolejka – dojdziesz do niej przy pomocy drzwi z lewej strony maszyny do pisania. Z jej pomocą wrócisz do Komnaty Audiencyjnej – uważaj, bo będą tam na ciebie czekać fanatycy, w tym jeden z łbem kozła. Pokonaj ich, a będziesz mógł otworzyć skrytkę na kwadratowy klucz (Justitia Statue), a także kredens (Złota sztabka), jeśli masz mały klucz.

Mając wszystko idź wreszcie do podwójnych drzwi i kontynuuj. Uważaj, bo na końcu korytarza natrafisz na dwóch nowych przeciwników. Jakieś przerośnięte owady. Pozbądź się ich i kontynuuj. Drzwi na końcu będą zamknięte, ale możesz tu przeskoczyć przez murek z lewej. Pojawią się wtedy kolejne owady, a ty się nimi zajmij, po czym zmierzaj do góry po schodach.

W kolejnym pomieszczeniu, otwórz kredens z lewej i zniszcz beczki, a potem przed siebie. Przejdź przez drzwi, a znajdziesz się w Sali Balowej (Ballroom).

Sala Balowa (Ballroom)


W sali kieruj się na prawo i na dół po schodach. Rób to ostrożnie, bo za moment pojawią się kolejne owady. Na samym dole otwórz podwójne drzwi, które są skrótem, a potem rozejrzyj się dookoła. Twoim celem jest wejście na schody naprzeciwko tych, którymi schodziłeś na dół. Na tamtejszym balkonie jest dźwignia, którą musisz pociągnąć, co oczywiście zrób. Uniesiesz w ten sposób fragment zamkniętej bramy na dole.

Wróć następnie na dół i tym razem znajdź drabinę z lewej strony schodów, którymi wszedłeś na salę balową. Po dojściu do drabiny, wymiń ją i przeszukaj okolicę. Znajdziesz w ten sposób skrzynię, a w niej Zdobionego Żuka. Weź skarb i dopiero wtedy wkrocz na drabinę. Pociąg za drugą dźwignię na końcu balkonu, a otworzysz całą bramę i będziesz mógł iść dalej.

Na zewnątrz przeszukaj wazony, po czym zerknij z altanki z lewej w kierunku mostu zwodzonego, a dostrzeżesz wiszący pod spodem balast. Odstrzel go. Most obniży się w połowie, a drugi balast jest z jego prawej strony. Także jego odstrzel, by iść dalej.

Gdy wejdziesz do środka natrafisz na dwóch przeciwników z pazurami oraz robalami w plecach. Najpierw możliwie szybko sprzątnij zwykłych przeciwników – tylu ilu dasz rady. Gdy Ci z pazurami zaczną atakować, wykorzystaj to. Bądź cicho i staraj się strzelać gwoździami w potwory wtedy, gdy inni przeciwnicy są w ich pobliżu. Potwory zaczną wymachiwać pazurami, likwidując swoich „kumpli”. Wreszcie zostaną już tylko pokraki z pazurami, więc powoli i spokojnie je sprzątnij.

Za pokonanie każdej otrzymasz róg jednorożca (Unicorn Horn) – przeszukaj w tym celu zwłoki. Przeczesz też dokładnie okolicę po wygranej. Następnie podejdź do drzwi, obok których są dwa jednorożce i umieść na posągach rogi. Drzwi staną wówczas otworem, a ty będziesz mógł wejść do sali tronowej. Odpali się w niej scenka przerywnikowa. Po scence trafisz do Głębin.

Głębiny (Depths)


Gdy odzyskasz kontrolę nad Leonem, idź w jedynym możliwym kierunku. Gdy wejdziesz do nieco większej komnaty, uważaj, bo zostaniesz zaatakowany przez jakiegoś stwora, pływającego pod wodą. Sprzątnij go i wejdź po schodach do góry.

Na końcu muru zeskocz znowu do wody i powoli podążaj do przodu. Trzymaj się lewej strony. Za moment znowu natrafisz na potwora, więc warto mieć ciągle przygotowaną broń. Wreszcie dojdziesz do schodów prowadzących do wnętrza jakiś ruin. Wejdź po nich i rozejrzyj się dookoła. Znajdziesz notatkę oraz skarb – Elegancką koronę. Weź przedmiot, a potem przebij zniszczoną ścianę nieopodal niego. Wejdź do kolejnego pomieszczenia, przeszukaj je i po drabinie do góry.

Na górze idź w jedynym możliwym kierunku, przeszukując skrzynie i zaułki. W pierwszym zaułku z lewej (mniej więcej w połowie tunelu) spójrz pod sufit, a dostrzeżesz niewielką klatkę ze skarbem. Zestrzel ją i podnieś czerwony beryl. Następnie kontynuuj. Przejdź przez bramkę na końcu tunelu, a niebawem natrafisz na handlarza. Skorzystaj z jego usług i koniecznie zapisz postępy. Wróć potem do tunelu i idź znowu na lewo.

Za moment przejdziesz przez kolejne drzwi, a wtedy nadal zmierzaj przed siebie. Na końcu przejdź przez drzwi z prawej, a znajdziesz coś jakby laboratorium. Będzie tu winda, a obok niej informacja o wyłączonym prądzie. By go przywrócić, przejdź przez drzwi kratę nieopodal i idź przed siebie. Droga do przodu będzie jedna, ale niestety będzie tu też przeciwnik. Zauważ, że w korytarzu są podświetlone przyciski. Wciśnięcie ich sprawia, że spod sufitu spuszczany jest ciekły azot. Wykorzystaj to, by zamrozić Verdugo i wtedy móc się od niego oddalić. Nie ma opcji, byś go pokonał.

Verdugo - jak przetrwać


Idź cały czas przed siebie, aż dojdziesz do zamkniętej grodzi. Otworzysz ją dźwignią w mniejszym pomieszczeniu z prawej strony. Idź następnie do przodu. Uważaj, bo co jakiś czas będzie się pojawiała dziwna macka. Rób wtedy unik – gra to zasygnalizuje. Wreszcie dojdziesz do bezpiecznika, a gdy go przełączysz, wracaj. Pojawi się też oponent, na którego spotkanie tak mocno wyczekiwałeś. Pamiętaj o zamrażaniu go i wracaniu się. Gdy dojdziesz do windy, a tej jeszcze nie będzie, biegnij dalej, rób uniki, zamrażaj potwora itd. Wreszcie pojawi się filmik, że winda zjechała na dół. Biegnij do niej, wejdź do środka i wciśnij przycisk, by jechać do góry. Zakończy to niniejszy rozdział, a rozpocznie kolejny.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 5 razy   ●   zmienił(a): 7478 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?