Bloodborne

ObserwujMam (83)Gram (38)Ukończone (32)Kupię (12)

Bloodborne - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:24 marca 2015
Premiera polska:25 marca 2015
Producent:From Software
Wydawca:Sony Interactive Entertai...
Dystrybutor:Sony Computer Entertainme...
Gatunek:RPG / Akcja

Fabuła

Akcja gry Bloodborne przenosi gracza do stylizowanego na Gotyk miasta zwanego Yharnam, będącego domem potężnego lekarstwa, potrafiącego wyleczyć nawet najgroźniejsze choroby. Dlatego od lat przybywają tutaj ludzi, poszukujący remedium na swoje dolegliwości. Gracz jest jednym z takich ludzi. Po dotarciu do miasta zostajemy niestety pojmani i nieznany człowiek dokonuje transfuzji krwi. Kiedy wreszcie się budzimy, zdajemy sobie sprawę, że nic nie wygląda tak jak powinno. W mieście panuje dziwna epidemia, co nieco kłóci się z legendami na temat lekarstwa. Ludzie krążący po ulicach zmienili się w jakieś krwiożercze bestie, a pozostali albo są ukryci w swoich domach, albo najzwyczajniej w świecie postradali zmysły. Gracz, przemierzając ulice Yharnam, musi oczywiście ubijać napotkane potwory i starać się za wszelką cenę przetrwać.

Zadanie staje się odrobinę łatwiejsze ze względu na to, iż odkrywamy tajemnicze miejsce nazwane Snem Tropiciela. Trafiamy do niego pierwszy raz po tym, jak zostajemy zabici. Tam spotykamy Gehrmana, Pierwszego Tropiciela, który wyjaśnia nam o co chodzi, daje też wskazówki pozwalające przetrwać. Jest tutaj też ludzkich rozmiarów Lalka, która pomocna jest w rozwijaniu głównego bohatera. Po rozmowie z obojgiem wracamy na ulice miasta, aby zdobyć lekarstwo na chorobę oraz oczywiście wydostać się z panującego w Yharnam piekła.

W miarę postępów w grze poznajemy mroczne sekrety tego miejsca. Dowiadujemy się, że dawno, dawno temu, mieszkańcy Yharnam znaleźli pod miastem podziemia, a w nich starożytne istoty zwane Wielkimi. Dzięki ich krwi Yharnam było w stanie leczyć wszelkie choroby swoich mieszkańców. Nic jednak nie przychodzi bez konsekwencji. W tym przypadku ludzie nadużywający krwi Wielkich zamieniali się po prostu w bestie. Plaga szybko się rozwijała, a w miarę jak przybywało odmieńców, na sile zyskiwała Obecność Księżyca, istota niepewnego pochodzenia, odpowiedzialna prawdopodobnie za panującą w Yharnam sytuację.

Tropiciel gracza powoli wybija wszystkich napotkanych bossów. Każdy z nich zbliża go o krok do poznania prawdy. Za nią odpowiedzialna jest cecha zwana Wglądem. Po przekroczeniu 30 punktów Wglądu protagonista zaczyna dostrzegać dookoła siebie dziwne istoty, będące najprawdopodobniej Wielkimi. Starożytnymi istotami, które nie pochodzą wcale z kosmosu – jak pierwotnie uważano – ale z alternatywnego wymiaru, który przenika do naszego własnego, w miarę jak Obecność Księżyca zyskuje na sile.

Wreszcie gracz likwiduje wszystkich przeciwników na swojej drodze i dociera do Gehrmana, który okazuje się służyć Obecności Księżyca. Pomiędzy Tropicielem, a Gehrmanem zawiązuje się rozmowa. Gehrman daje nam wybór. Możemy się mu poddać, oddając wszelką zdobytą do tej pory wiedzę, a w zamian odbierze on pamięć i odeśle do normalnego świata, po zakończeniu nocy koszmarów (zwanej Polowaniem). Jeśli się na to nie zdecydujemy, Gehrman nas atakuje, co kończy się drugim finałem, gdzie zastępujemy Gehrmana na jego stanowisku, jako prawa ręka Obecności Księżyca. Trzecie zakończenie włącza się wtedy, gdy przed walką spożyjemy trzy części Pępowiny (znalezionej w trakcie fabuły). Wtedy ostatnim bossem jest Obecność Księżyca. Po jego zlikwidowaniu Tropiciel staje się dziwnym, slimakopodobnym stworem, będącym prawdopodobnie reinkarnacją Wielkiego.

Więcej informacji na temat fabuły, jak również zakończeń znajdziecie w naszym artykule.



Tryby rozgrywki

Bloodborne to gra przeznaczona głównie dla zabawy w pojedynkę. Tytuł ma jednak rozbudowane opcje sieciowe. Wśród rozgrywek wieloosobowych znaleźć można tryb współpracy, jak również pojedynki PvP. Gracz mogą się wzajemnie wspierać, dołączając do własnych rozgrywek, tudzież atakować, zaskakując innych swego rodzaju inwazjami. Za zwycięstwa w PvP dostajemy punkty Wglądu.

Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 409 razy   ●   zmienił(a): 958342 znaki
MicMus123456789
edytował(a): 10 razy   ●   zmienił(a): 2578 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMarvero   @   02:16, 25.04.2015
planujesz może dodać jeszcze Lochy Kielicha?
1 kudosbigboy177   @   10:03, 26.04.2015
Tak. W przyszłym tygodniu postaram się je opublikować. Ostatnie kilka lochów mi zostało do ogrania.
2 kudosMicMus123456789   @   20:54, 09.10.2018
Poradnik zacny, bardzo się przydał w trakcie grania Uśmiech
0 kudosRogi2   @   23:03, 05.02.2022
Mam problem nie chce mi wydropić piątego plugastwa. Ono wypada z kogoś konkretnego? Bo przeszedłem cały dodatek i pokonałem właśnie Ebrietasa i Micolash i zaraz chyba będę kończył grę poza kielichami.
0 kudosRogi2   @   00:43, 08.02.2022
Bardzo dziękuję, za pomoc. Bez tego poradnika nie udałoby mi się zrobić połowy rzeczy. Tylko jedna sprawa. Nie warto brać klejnotów ze skalowaniem. Bezpośrednie obrażenia czy to liczbowe czy procentowe są lepsze. A przynajmniej kiedy w statystykach największy numer to 60.
Dodaj Odpowiedź