Bloodborne

ObserwujMam (68)Gram (33)Ukończone (25)Kupię (10)

Poradnik i solucja - wiki Bloodborne

Bloodborne to duchowy spadkobierca serii Dark Souls. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, iż tytuł oferuje dość wysoki poziom trudności. Potyczka z każdym oponentem to prawdziwe wyzwanie i trzeba naprawdę poznać każdego wroga, aby mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Na szczęście wszystko jest możliwe, a my mamy nadzieję, że niniejszy poradnik nieco ułatwi Wam przechodzenie poszczególnych etapów. Poradnik tworzony będzie fragmentami ze względu na ogromną ilość zawartości, dostępnej w Bloodborne. Nim przejdę do solucji właściwej słów kilka na temat tego, jak ułatwić sobie życie. Jest bowiem kilka taktyk, które powinny pozwolić Wam ubijać nawet najbardziej krwiożercze pokraki.
 
Nie czekaj aż przeciwnik zacznie sam atakować. To nie Dark Souls, gdzie możliwe jest blokowanie ataków, a następnie wymierzanie kontrataków. Bloodborne stawia mocniej na ofensywny sposób toczenia bojów. Trzeba więc jak najszybciej doskoczyć do oponenta, następnie starać się unikać jego ciosów, by ponownie doskoczyć i wyprowadzić własny atak.

Każdy oponent w grze posiada schemat wedle jakiego postępuje. Początkowo nie łatwo go dostrzec, a w związku z tym nie atakuj od razu każdego wroga. Ale spróbuj go obserwować, unikając jego ciosów. Dzięki temu zauważysz, że bestia postępuje np. wedle trzech wzorców. Dwa z nich mogą się kończyć chwilą wytchnienia, a to oznacza, że masz idealną szansę na atak.

Ze względu na to, że nie dysponujesz żadną rozsądną tarczą (drewnianej deski nie liczę), w lewej dłoni niesiesz np. pistolet lub strzelbę. Jest ona idealnym narzędziem do powstrzymania ewentualnej szarży oponenta. Dwukrotny strzał z broni palnej, a następnie jednorazowy cios białym orężem to całkiem mordercze kombo. Nie zawsze się ono co prawda udaje, ale warto zaryzykować, bo liczba obrażeń znaczna.

Zwróć uwagę na to, że przez pewien czas po ataku ze strony oponenta masz możliwość odzyskania utraconych punktów życia. Wystarczy, że możliwie jak najszybciej przeprowadzisz skuteczną kontrę, a Twoje zdrowie magicznie się zregeneruje.

Jak tylko widzisz jakąś większą grupę beczek, staraj się je niszczyć, albowiem może się za nimi skrywać jakiś wartościowy przedmiot, a nawet przejście do ukrytego pomieszczenia, pełnego skarbów.

Postaci niezależnych w Bloodborne jest niewiele, niemniej co jakiś czas się takowe trafiają. Posłuchaj co mają one do powiedzenia, a następnie możesz zdecydować czy otrzymałeś właśnie zadanie, czy po prostu odbyłeś pogawędkę. Staraj się porozmawiać kilka razy, aby wyczerpać wszelkie kwestie dialogowe. Później możesz skubańca ubić, zgarniając dodatkowe łupy. Przygotuj się jednak na to, że walka nie będzie należała do najłatwiejszych.

Prócz normalnych NPC-ów jesteś w stanie przeprowadzić też konwersacje z innymi mieszkańcami, np. poprzez zamknięte drzwi lub okno. Miejsca tego typu oznaczone są światłem, poświatą lub jakimś lampionem. Gdy coś takiego zauważysz, wiedz, że warto się przyjrzeć temu z bliska.

Regularnie odwiedzaj ławkę inżynieryjną w Hunter’s Dream, aby naprawić uszkodzoną broń. Z czasem będzie ona bowiem coraz mniej skuteczna, na co nie możesz sobie pozwolić.

W Hunter’s Dream zamienisz też wszystkie pozyskane Blood Echoes (punkty doświadczenia) na nowe umiejętności. Dobieraj je jednak z głową, albowiem to właśnie Twoje atrybuty zdecydują o liczbie zadawanych obrażeń oraz Twojej tężyźnie fizycznej.

Jeśli nie możesz sobie z czymś poradzić, pamiętaj że zawsze możesz wezwać do pomocy jakiegoś znajomego, a nawet całkowicie obcą Ci osobę. Wspólnie na pewno będzie Wam raźniej w pełnym niebezpieczeństw świecie Bloodborne.

Staraj się jak najdokładniej zwiedzać świat i pamiętaj, że nic nie jest tutaj przypadkiem. Każde wrota, drzwi i bramę da się otworzyć, a każda notatka jest wskazówką co do tego, co powinieneś zrobić.

Klejknoty do broni, które zdobywasz możesz swobodnie umieszczać i wyjmować w broni, więc niech Cię nic przed tym nie powstrzymuje, niektóre z nich naprawdę sporo potrafią podrasować Twój oręż.

Wszystkie przedmioty, jakie nie będą Ci się mieścić w inwentarzu zostaną automatycznie przeniesione do przechowalni (skarbca) w Śnie Tropiciela. Jeśli więc czegoś Ci brakuje, przed zakupami zerknij do zapasów. Być może znajdziesz tam to, czego Ci będzie trzeba.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 32858 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?