Bloodborne

ObserwujMam (83)Gram (38)Ukończone (32)Kupię (12)

Lochy Kielicha - wiki Bloodborne


Lochy Kielicha to specjalne, odrębne od głównych obszarów gry, poziomy, w których panują zasady niezależne od tych na górze. Główny bohater może do nich wkroczyć po pozyskaniu pierwszych kielichów oraz materiałów koniecznych do zrealizowania odpowiedniego rytuału. Trzy kielichy znajdujemy w trakcie przechodzenia głównego wątku fabularnego Bloodborne, są to Pthumeryjski Kielich (po zabiciu Bestii Żądnej Krwi w Starym Yharnam), Kielich Chorego Loran (po zabiciu Amygdali w Granicy Koszmaru) oraz Wielki Kielich Isz (po zabiciu Ebrietas, Córki Kosmosu w Górnym Rewirze Katedralnym). Pozostałe kielichy są natomiast dostępne w samych lochach. Dostajemy je po pokonaniu rezydujących tam bossów.

Lochy są odrębnym trybem rozgrywki, a w związku z tym, rządzą się własnymi zasadami. Poziom trudności mają niezwiązany z głównym wątkiem fabularnym, a w dodatku można do nich wkroczyć w towarzystwie innych graczy i w trybie współpracy ubijać wszystkie napotkane pokraki.

Po włączeniu Bloodborne w trybie online lochy można wyszukiwać, tudzież założyć swój własny. Niezależnie od wybranej opcji, loch można ustanowić jako prywatny, jak również ustalić glify, określające wygląd lochu – tylko w przypadku kielichów korzenia. W zależności od wybranych glifów, w labiryncie napotkamy na innych przeciwników, bossów oraz nagrody. Dlatego przy niektórych broniach typu osobliwego oraz zaginionego często można dostrzec glify, pozwalające je znaleźć.

Uwaga: Jeśli chcesz grać w lochu w trybie współpracy, musisz takich loch najpierw odwiedzić samodzielnie. Nie da się wkroczyć ze znajomymi do lochu, w którym wcześniej się nie było.

Wszystkie Lochy Kielicha dzielą się na cztery obszary. Pierwszy to niejako wstęp, znaleźć można tutaj najczęściej Lampion pozwalający powrócić do Snu Tropiciela. Tutaj też warto wypatrywać drzwi na którejś z bocznych ścian, prowadzą one bowiem ku skrzyniom i sarkofagom pełnym wspaniałości.

Drugi obszar to ten główny, można rzec. To właśnie tutaj napotykamy na drzwi pomiędzy dwoma niebieskimi lampami. Nie da się ich otworzyć aż do momentu pociągnięcia za specjalną dźwignię, znajdującą się gdzieś w drugim obszarze labiryntu. Gdy to zrobimy, otwiera się przejście do kolejnej strefy.

Trzeci obszar to niejako przedsionek przed areną z bossem. Tutaj też warto zerknąć na poboczne ściany i nie iść od razu do kolejnych drzwi – pomiędzy pomarańczowymi światłami. Może tu być bowiem przejście do bonusowej strefy, w której da się znaleźć kolejne skrzynie i sarkofagi. Otwieranie ich jest bardzo ważne, albowiem w ten sposób pozyskujemy wiele rzadkich materiałów, koniecznych do przygotowywania rytuałów kielicha.

Ostatni obszar każdego lochu to arena, na której toczymy pojedynek z bossem. Po wygranej, warto oczywiście włączyć Lampion, a następnie rozglądnąć się za zejściem na kolejny poziom. Lochy składają się bowiem z kilku warstw, najczęściej trzech. Ale są też takie, które mają warstw cztery. Na końcu ostatniego Pthumeryjskiego Labiryntu spotkasz ostatecznego bossa, Yharnam, Pthumeryjską Królową.

Skrzynia blokująca przejście:

Jeśli natrafisz na skrzynię blokującą Ci przejście, nie przejmuj się, możesz ją po prostu zniszczyć. Wymachuj wówczas posiadaną bronią tak długo, aż ze skrzyni zostaną wióra. Zbierz wtedy pozostałą po niej zawartość i wejdź do środka pomieszczenia.

Niewidzialne ściany:

Co jakiś czas natrafiasz na ścianę, która wygląda jakby było w niej zamurowane przejście. Bardzo możliwe, że to iluzja. Spróbuj uderzyć w mur, a być może otworzy się tajemne przejście.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3807 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:12, 20.12.2017
Kiedy najlepiej bawić się w zwiedzanie lochów? I czy lochy działają na zasadzie miejsc gdzie można farmić? Można nabić punkty i zebrać przedmioty, a później ruszyć wątek główny z dopakowaną postacią?
0 kudosTheCerbis   @   12:18, 20.12.2017
Chyba strasznie wciągnął cię ten Bloodborne. :>
0 kudosMicMus123456789   @   12:29, 20.12.2017
Nie ukrywam gra się genialnie, mimo iż Dark Souls 1 mnie pokonało Dumny
0 kudosbigboy177   @   13:16, 20.12.2017
W Bloodborne jest dynamiczniejszy system walki. W DS1 i DS2 trzeba sporo polegać na blokowaniu, a w BB ważniejsze są uniki oraz riposty. Jeśli chodzi o to, kiedy warto tam wpadać, to w zasadzie od razu można. Sporo ciekawych broni jest w lochach. Jak tylko czujesz się na siłach, to walcz! Dumny
0 kudosMicMus123456789   @   14:00, 20.12.2017
Łatwo powiedzieć, czujesz się na siłach Dumny Ja do dziś nie ogarniam tego systemu rozwoju postaci. Niby mam 71 poziom i dość równomiernie rozłożone punkty, ale czy to dobrze czy źle to nie wiem xD Jestem też już po walce z Cieniami z Zakazanego Lasu.
0 kudosbigboy177   @   16:26, 20.12.2017
Ja w sumie punkty waliłem tam, gdzie moja broń była najlepsza. Rozumiesz ogólnie jak funkcjonują statystyki broni oraz jak atrybuty postaci przekładają się na obrażenia itd?
0 kudosMicMus123456789   @   11:44, 21.12.2017
Tak, przed inwestowaniem poczytałem co i jak, oraz staram się pilnować statystyk postaci jak i broni. Póki co tak naprawdę nie miałem większych problemów z walką czy to z normalnymi przeciwnikami czy też z bossami.
0 kudosRogi2   @   22:35, 22.01.2022
Mam pytanie odnośnie krwawych klejnotów. Lepiej brać te które boostują obrażenia czy te które podbijają skalowanie umiejętności i siły?
0 kudosbigboy177   @   12:05, 23.01.2022
Ja brałem te, które skalowały umiejętności.
Dodaj Odpowiedź