Bloodborne (PS4) - okladka

Bloodborne (PS4)

Premiera:
24 marca 2015
Premiera PL:
25 marca 2015
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Strona:

ObserwujMam (79)Gram (37)Ukończone (28)Kupię (12)

Opis Bloodborne (PS4)
zvarownik @ 10:28 11.06.2014
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 44h 52min

+ czaswięcej

Bloodborne to kolejna produkcja stworzona przez zespół From Software, znany m.in. z serii wymagających gier RPG akcji - Souls. W pracach nad tytułem uczestniczył Hidetaka Miyazaki - twórca Demon's Souls.

Tytuł jest klimatyczną i brutalną produkcją z gatunku RPG, przywołującą na myśl wcześniejsze dokonania studia, od których pożyczono m.in. podobną mechanikę rozgrywki czy charakterystyczny, wymagający poziom trudności.

Bloodborne przenosi nas jednak w odmienne realia od tych, jakie znamy z cyklu Dark Souls. Zamiast mrocznego średniowiecza, trafiamy do XIX-wiecznego, wiktoriańskiego miasteczka Yharnam, które nawiedziła tajemnicza plaga, zamieniając mieszkańców w krwiożercze i bezwzględne bestie. Zadaniem gracza jest przebicie się przez kolejne zastępy wrogów, odnalezienie właściwej drogi wśród wielu przesmyków, uliczek i zakamarków oraz odkrycie źródła zarazy. Standardowo dla From Software, nie zabraknie tu licznych i wymagających walk z bossami, strażnikami danego etapu.

Sporym modyfikacjom uległ system walki, który od teraz będzie premiował wykonywanie uników i szybkie kontrataki. Bohater posiada bowiem w jednej ręce olbrzymi tasak, w drugiej zaś broń palną, co daje mu spore pole do popisu jeżeli chodzi o likwidację oponentów, lecz pozbawia zasłony w postaci tarczy, chętnie używanej przez graczy w poprzednich produkcjach od From Software.

Bloodborne to tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4, na której to konsoli działa w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Bloodborne (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   12:29, 22.01.2015
Szkoda, że to exclusive, bo zapowiada się bardzo dobrze.
0 kudossebogothic   @   18:00, 17.11.2016
The Last of Us, Uncharted 4 ukończone, ogrywam właśnie kolekcję Nathana Drake'a jestem przy drugiej części. Kolejną grą dla której kupiłem PS4 jest Bloodborne, więc już się zaopatrzyłem. Zakup w sam raz na długie jesienno-zimowe wieczory. Uśmiech Już się nie mogę doczekać, aż zanurzę się w tym ociekającym gotycko-wiktoriańskim klimatem Yharnam. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, choć trzeba się przyzwyczaić do sterowania. To jest w sumie pierwszy erpeg akcji, którego ogrywam na padzie. Na razie myli mi się przycisk odpowiedzialny za podnoszenie przedmiotów. W Uncharted jest to trójkąt, a trójkątem w Bloodborne się leczy fiolkami krwi, więc trochę już ich przez przypadek straciłem. Dumny W porównaniu do estusów tutaj fiolki wypadają z wrogów, więc myślę, że będzie nieco łatwiej. Wystarczy przed walką z bossem nazbierać ich maksymalną ilość. No i oczywiście walka w porównaniu do takiego Dark Souls oparta jest na ofensywie, więc też trzeba przywyknąć i grać zdecydowanie bardziej agresywnie.
1 kudosMicMus123456789   @   09:06, 09.10.2018
Gra jest rewelacyjna Szczęśliwy Tak jak seria Dark Souls mnie pokonała tak Bloodborne pochłonął mnie całkowicie. Gra się świetnie i bardzo przyjemnie mimo poziomu trudności, do tego fabuła mimo iż szczątkowa jest łatwiejsza do poznania niż ta w Dark Souls Dumny

System walki nastawiony na uniki i szybki ataki bardziej mi pasuje niż bieganie z tarczą i mimo ogromnego arsenału osobiście całą grę przeszedłem korzystając tylko z Rozpruwacza i Świętego Ostrza Ludwiga, choć trzeba przyznać, że design każdej broni w grze robi wrażenie. Teraz pozostało tylko powalczyć o platynę.